Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA25 ani pe piață

PROIECT INVEST SRL

CUI 13803788J2001000130304

Principală, Sat Gherța Mică, Comuna Gherța Mică, Satu Mare

A primit finanțare publică (6 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 103 mil lei, profit net 24,2 mil lei, 89 angajați.

Despre PROIECT INVEST SRL

PROIECT INVEST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2001 cu numărul J2001000130304 și codul unic de înregistrare (CUI) 13803788, cu sediul în Gherța Mică, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 103 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 24,2 mil lei și 89 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 40,3 mil lei la 103 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2001.

Date de identificare

CUI
13803788
Nr. Registrul Comerțului
J2001000130304
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 martie 2001
EUID
ROONRC.J2001000130304
Cod poștal
447140

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.04.2001

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Satu Mare

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
103 mil lei

+5% față de 2024

Profit net
24,2 mil lei
Angajați (medie)
89
Capitaluri proprii
41,1 mil lei
Datorii
29 mil lei
Active totale
70,2 mil lei
Marjă netă
23,5%
Cifră / angajat
1,2 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 41% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
050 mil100 mil150 mil2016: cifra de afaceri 4.106.776 lei; profit net 19.893 lei20162017: cifra de afaceri 7.257.993 lei; profit net 43.483 lei20172018: cifra de afaceri 14.661.994 lei; profit net 114.127 lei20182019: cifra de afaceri 22.293.573 lei; profit net 761.275 lei20192020: cifra de afaceri 31.662.625 lei; profit net 942.307 lei20202021: cifra de afaceri 40.317.785 lei; profit net 1.107.001 lei20212022: cifra de afaceri 47.916.142 lei; profit net 2.827.566 lei20222023: cifra de afaceri 60.568.401 lei; profit net 4.540.581 lei20232024: cifra de afaceri 97.980.135 lei; profit net 19.988.015 lei20242025: cifra de afaceri 103.053.489 lei; profit net 24.182.832 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă4,1 mil7,3 mil14,7 mil22,3 mil31,7 mil40,3 mil47,9 mil60,6 mil98 mil103 mil
Venituri totale4,5 mil8 mil13,9 mil22,1 mil32,3 mil40,9 mil50,4 mil58,6 mil98,8 mil119 mil
Cheltuieli totale4,5 mil7,9 mil13,7 mil21,3 mil31,2 mil39,6 mil47,2 mil53,4 mil75,3 mil91,1 mil
Profit / pierdere brută34 mii56 mii137 mii831 mii1,1 mil1,3 mil3,2 mil5,3 mil23,5 mil27,9 mil
Profit / pierdere netă20 mii43 mii114 mii761 mii942 mii1,1 mil2,8 mil4,5 mil20 mil24,2 mil
Număr mediu de angajați27253346666469587689
Active imobilizate3 mil3,3 mil3,7 mil6,5 mil7,3 mil8,9 mil11,1 mil12,5 mil14,1 mil13,5 mil
Active circulante1,9 mil2,3 mil2,6 mil5,1 mil10,5 mil10,1 mil15,3 mil35,1 mil46,7 mil56,5 mil
din care stocuri862 mii1,4 mil335 mii55 mii544 mii731 mii2,6 mil508 mii1,4 mil16,1 mil
creanțe818 mii860 mii704 mii1,9 mil7,9 mil4,9 mil4,2 mil23,1 mil33,8 mil27,4 mil
casa și conturi la bănci184 mii39 mii1,6 mil3,2 mil2,1 mil4,4 mil8,5 mil11,5 mil11,5 mil13 mil
Cheltuieli în avans36 mii36 mii53 mii32 mii31 mii40 mii45 mii74 mii146 mii153 mii
Datorii2 mil2,8 mil3,3 mil7,7 mil13,3 mil13,3 mil18 mil34,6 mil34,8 mil29 mil
Provizioane285 mii206 mii206 mii403 mii29 mii29 mii29 mii29 mii29 mii27 mii
Capitaluri proprii2,7 mil2,7 mil2,8 mil3,6 mil4,5 mil5,6 mil8,5 mil13 mil26,1 mil41,1 mil
din care capital subscris vărsat1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 5 din 482 în județul Satu Mare și locul 129 din 19.566 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Satu Mare

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 68 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 6477/2/202608.10.2026

    litigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIE CNSC NR.3022/C10/2388,2396,2408,2779,2792 DIN 17.09.2026

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat

  • 6444/2/202607.10.2026

    litigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIE CNSC NR.3022/C10/2388,2396,2408,2779,2792 DIN 17.09.2026

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat

  • 6415/2/202606.10.2026

    litigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIE CNSC NR.3022/C10/2388,2396,2408,2779,2792 DIN 17.09.2026

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat

  • 6333/2/202605.10.2026

    litigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIE CNSC NR.3022/C10/2388,2396,2408,2779,2792 DIN 17.09.2026

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent

  • 6336/2/202605.10.2026

    litigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIE CNSC NR.3022/C10/2388,2396,2408,2779,2792 DIN 17.09.2026

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat

  • 1066/33/202602.10.2026

    Plângere împotriva deciziei CNSC Decizia CNSC nr. 2989/C4/2451 din data de 15.09.2026

    Curtea de Apel Cluj · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat

  • 567/44/202601.09.2026

    Plângere împotriva deciziei CNSC suspendare atribuire - Decizia nr. 2625/C6/2538/12.08.2026 din dosarul nr. 2538/C6/206

    Curtea de Apel Galati · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Pârât

  • 568/44/202601.09.2026

    Plângere împotriva deciziei CNSC Nr. 2625/C6/2538/12.08.2026

    Curtea de Apel Galati · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Pârât

  • 16375/280/202630.07.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Pitesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 342/33/2026/a123.06.2026

    Alte cereri în materia achiziţiilor publice cerere de restituire cautiune

    Curtea de Apel Cluj · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Întrebări frecvente despre PROIECT INVEST SRL

Care este CUI-ul firmei PROIECT INVEST SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROIECT INVEST SRL este 13803788, iar codul de TVA este RO13803788. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000130304, iar codul EUID este ROONRC.J2001000130304.

Unde are sediul PROIECT INVEST SRL?

Sediul social al firmei PROIECT INVEST SRL este în Principală, Sat Gherța Mică, Comuna Gherța Mică, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 447140, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PROIECT INVEST SRL?

Activitatea principală a firmei PROIECT INVEST SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 35 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PROIECT INVEST SRL?

PROIECT INVEST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2001, deci are 25 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PROIECT INVEST SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0261 *** 042). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PROIECT INVEST SRL?

În 2025, PROIECT INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 103 mil lei și un profit net de 24,2 mil lei, cu 89 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PROIECT INVEST SRL plătitoare de TVA?

Da. PROIECT INVEST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează