Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA3 ani pe piață

PROGRESFARM S.R.L.

CUI 47880424J2023000491263

DULCEA, Sat Dulcea, Comuna Ibănești, Mureș

În 2025: cifra de afaceri 2,1 mil lei, profit net 121 mii lei, 2 angajați.

Despre PROGRESFARM S.R.L.

PROGRESFARM S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2023 cu numărul J2023000491263 și codul unic de înregistrare (CUI) 47880424, cu sediul în Dulcea (com. Ibănești), județul Mureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 3 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,1 mil lei (+42% față de 2024), un profit net de 121 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 325 mii lei la 2,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2023.

Date de identificare

CUI
47880424
Nr. Registrul Comerțului
J2023000491263
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
24 martie 2023
EUID
ROONRC.J2023000491263
Cod poștal
547328

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.2023

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Reghin

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,1 mil lei

+42% față de 2024

Profit net
121 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
176 mii lei
Datorii
462 mii lei
Active totale
638 mii lei
Marjă netă
5,9%
Cifră / angajat
1 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 72% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil2023: cifra de afaceri 324.505 lei; profit net 5.485 lei20232024: cifra de afaceri 1.446.713 lei; profit net 48.920 lei20242025: cifra de afaceri 2.054.078 lei; profit net 121.334 lei2025
Indicator (lei)202320242025
Cifra de afaceri netă325 mii1,4 mil2,1 mil
Venituri totale324 mii1,4 mil2,1 mil
Cheltuieli totale317 mii1,4 mil1,9 mil
Profit / pierdere brută6.89060 mii145 mii
Profit / pierdere netă5.48549 mii121 mii
Număr mediu de angajați122
Active imobilizate17 mii14 mii20 mii
Active circulante254 mii389 mii618 mii
din care stocuri126 mii230 mii263 mii
creanțe80 mii135 mii217 mii
casa și conturi la bănci49 mii24 mii138 mii
Datorii265 mii349 mii462 mii
Capitaluri proprii5.68555 mii176 mii
din care capital subscris vărsat200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 38 din 79 în județul Mureș și locul 1.270 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.

Firme similare din județul Mureș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

  • 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8696 Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a.

Întrebări frecvente despre PROGRESFARM S.R.L.

Care este CUI-ul firmei PROGRESFARM S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROGRESFARM S.R.L. este 47880424, iar codul de TVA este RO47880424. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2023000491263, iar codul EUID este ROONRC.J2023000491263.

Unde are sediul PROGRESFARM S.R.L.?

Sediul social al firmei PROGRESFARM S.R.L. este în DULCEA, Sat Dulcea, Comuna Ibănești, Mureș, Dulcea (com. Ibănești), județul Mureș, cod poștal 547328, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PROGRESFARM S.R.L.?

Activitatea principală a firmei PROGRESFARM S.R.L. este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PROGRESFARM S.R.L.?

PROGRESFARM S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2023, deci are 3 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PROGRESFARM S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 405). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PROGRESFARM S.R.L.?

În 2025, PROGRESFARM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2,1 mil lei și un profit net de 121 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PROGRESFARM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. PROGRESFARM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează