PROGET LAIN S.R.L.
GRĂDINIȚEI, Sat Dragomirești, Comuna Dragomirești, Dâmbovița
În 2025: cifra de afaceri 499 mii lei, pierdere netă 144 mii lei, 4 angajați.
Despre PROGET LAIN S.R.L.
PROGET LAIN S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2015 cu numărul J2015000715151 și codul unic de înregistrare (CUI) 33798660, cu sediul în Dragomirești, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Fabricarea produselor din beton pentru construcții” (cod CAEN 2361). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 499 mii lei (-23% față de 2024), o pierdere netă de 144 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,1 mil lei la 499 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 februarie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 33798660
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000715151
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 octombrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000715151
- Cod poștal
- 137210
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 10.02.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 499 mii lei
- Pierdere netă
- 144 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 163 mii lei
- Datorii
- 508 mii lei
- Active totale
- 671 mii lei
- Marjă netă
- -28,8%
- Cifră / angajat
- 125 mii lei
-23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 381 mii | 495 mii | 592 mii | 716 mii | 776 mii | 1,1 mil | 1 mil | 907 mii | 651 mii | 499 mii |
| Venituri totale | 548 mii | 641 mii | 746 mii | 835 mii | 933 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 952 mii | 803 mii | 480 mii |
| Cheltuieli totale | 661 mii | 752 mii | 743 mii | 870 mii | 920 mii | 1,1 mil | 966 mii | 879 mii | 849 mii | 614 mii |
| Profit / pierdere brută | -114 mii | -111 mii | 3.402 | -34 mii | 13 mii | 388 mii | 284 mii | 73 mii | -46 mii | -134 mii |
| Profit / pierdere netă | -117 mii | -116 mii | -2.520 | -42 mii | 6.105 | 376 mii | 274 mii | 64 mii | -63 mii | -144 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 8 | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 7 | 6 | 4 |
| Active imobilizate | 36 mii | 27 mii | 17 mii | 8.389 | 6.922 | 22 mii | 17 mii | 23 mii | 21 mii | 17 mii |
| Active circulante | 177 mii | 185 mii | 207 mii | 208 mii | 267 mii | 687 mii | 763 mii | 843 mii | 777 mii | 654 mii |
| din care stocuri | 133 mii | 114 mii | 129 mii | 129 mii | 186 mii | 432 mii | 543 mii | 594 mii | 635 mii | 381 mii |
| creanțe | 30 mii | 34 mii | 44 mii | 60 mii | 46 mii | 60 mii | 47 mii | 49 mii | 44 mii | 80 mii |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 36 mii | 34 mii | 19 mii | 36 mii | 195 mii | 174 mii | 201 mii | 98 mii | 193 mii |
| Datorii | 343 mii | 493 mii | 516 mii | 557 mii | 616 mii | 676 mii | 473 mii | 496 mii | 491 mii | 508 mii |
| Venituri în avans | 33 mii | 25 mii | 18 mii | 11 mii | 3.215 | 1.215 | 1.215 | 1.215 | — | — |
| Provizioane | 29 mii | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -191 mii | -307 mii | -310 mii | -351 mii | -345 mii | 31 mii | 305 mii | 369 mii | 306 mii | 163 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 15 în județul Dâmbovița și locul 223 din 710 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2361 – Fabricarea produselor din beton pentru construcții.
Firme similare din județul Dâmbovița
- LUXURY COS AMBIENT S.R.L. · Finta Mare (com. Finta)928 mii lei · 3 ang.
- DEMO PROD CONSULT S.R.L. · Tărtăsești510 mii lei · 3 ang.
- FLAVIUS SRL · Iedera De Sus (com. Iedera)355 mii lei · 1 ang.
- EDLINE FENCE S.R.L. · Sperieteni (com. Gura Sutii)259 mii lei · 2 ang.
- HERCON SISTEM SRL · Iedera De Sus (com. Iedera)155 mii lei · 1 ang.
- ALEXGABRIELACONSTRUCT S.R.L. · Cojasca139 mii lei · 2 ang.
- LISA PROD S.R.L. · Colanu (com. Ulmi)112 mii lei · 1 ang.
- DRĂGUȚ YANIS S.R.L. · Sperieteni (com. Gura Sutii)85 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2361 – Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Întrebări frecvente despre PROGET LAIN S.R.L.
Care este CUI-ul firmei PROGET LAIN S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROGET LAIN S.R.L. este 33798660, iar codul de TVA este RO33798660. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000715151, iar codul EUID este ROONRC.J2015000715151.
Unde are sediul PROGET LAIN S.R.L.?
Sediul social al firmei PROGET LAIN S.R.L. este în GRĂDINIȚEI, Sat Dragomirești, Comuna Dragomirești, Dâmbovița, județul Dâmbovița, cod poștal 137210, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROGET LAIN S.R.L.?
Activitatea principală a firmei PROGET LAIN S.R.L. este „Fabricarea produselor din beton pentru construcții”, cod CAEN 2361. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROGET LAIN S.R.L.?
PROGET LAIN S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROGET LAIN S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PROGET LAIN S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Dragomirești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PROGET LAIN S.R.L.?
În 2025, PROGET LAIN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 499 mii lei și o pierdere netă de 144 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROGET LAIN S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. PROGET LAIN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 10 februarie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.