PROFINOX SRL
Str. AMAȚULUI, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 819 mii lei, profit net 7.606 lei, 5 angajați.
Despre PROFINOX SRL
PROFINOX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 decembrie 2007 cu numărul J2007001615309 și codul unic de înregistrare (CUI) 22917013, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Fabricarea altor articole din metal n.c.a.” (cod CAEN 2599). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 819 mii lei (+9% față de 2024), un profit net de 7.606 lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 642 mii lei la 819 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 22917013
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007001615309
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 decembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007001615309
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 14.12.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 819 mii lei
- Profit net
- 7.606 lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 37 mii lei
- Datorii
- 279 mii lei
- Active totale
- 316 mii lei
- Marjă netă
- 0,9%
- Cifră / angajat
- 164 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 469 mii | 363 mii | 364 mii | 310 mii | 340 mii | 642 mii | 436 mii | 749 mii | 753 mii | 819 mii |
| Venituri totale | 469 mii | 363 mii | 460 mii | 443 mii | 427 mii | 1,1 mil | 584 mii | 949 mii | 858 mii | 874 mii |
| Cheltuieli totale | 545 mii | 458 mii | 447 mii | 362 mii | 398 mii | 681 mii | 574 mii | 936 mii | 834 mii | 844 mii |
| Profit / pierdere brută | -76 mii | -96 mii | 13 mii | 81 mii | 29 mii | 424 mii | 10 mii | 13 mii | 23 mii | 31 mii |
| Profit / pierdere netă | -80 mii | -99 mii | 8.857 | 76 mii | 24 mii | 413 mii | 5.442 | 4.598 | 3.362 | 7.606 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 22 mii | 16 mii | 9.418 | 3.511 | 2.553 | 128 mii | 104 mii | 77 mii | 54 mii | 56 mii |
| Active circulante | 179 mii | 152 mii | 221 mii | 285 mii | 339 mii | 321 mii | 350 mii | 308 mii | 239 mii | 260 mii |
| din care stocuri | 45 mii | 81 mii | 110 mii | 154 mii | 202 mii | 167 mii | 245 mii | 73 mii | 72 mii | 73 mii |
| creanțe | 79 mii | 70 mii | 93 mii | 114 mii | 87 mii | 115 mii | 73 mii | 178 mii | 107 mii | 152 mii |
| casa și conturi la bănci | 54 mii | 504 | 18 mii | 16 mii | 50 mii | 40 mii | 33 mii | 57 mii | 59 mii | 36 mii |
| Datorii | 608 mii | 674 mii | 728 mii | 709 mii | 738 mii | 413 mii | 433 mii | 359 mii | 263 mii | 279 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 20 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -408 mii | -506 mii | -498 mii | -421 mii | -397 mii | 16 mii | 22 mii | 26 mii | 30 mii | 37 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 18 în județul Satu Mare și locul 169 din 460 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2599 – Fabricarea altor articole din metal n.c.a..
Firme similare din județul Satu Mare
- LICĂ CONSTRUCȚII SRL · Satu Mare1,3 mil lei · 9 ang.
- AXIMET S.R.L. · Satu Mare899 mii lei · 3 ang.
- CNC MACHINING SOLUTIONS S.R.L. · Carei860 mii lei · 3 ang.
- FENO SRL · Satu Mare530 mii lei · 5 ang.
- NEW SIGNAL SRL · Satu Mare296 mii lei · 1 ang.
- DAK DEKER GABOR TINICHIGERIE S.R.L. · Satu Mare294 mii lei · 0 ang.
- ROOF WORK S.R.L. · Satu Mare285 mii lei · 0 ang.
- HEMERE CYBER SRL · Carei255 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 6863/296/202615.05.2026
acţiune în constatare
Judecătoria Satumare · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 1926/296/2026/a101.04.2026
reexaminare anulare cerere
Judecătoria Satumare · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 9619/211/202631.03.2026
plângere contravenţională AVR 0018758
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Petent
- 1926/296/202618.02.2026
acţiune în constatare
Judecătoria Satumare · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2599 – Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 2442 Metalurgia aluminiului
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2751 Fabricarea de aparate electrocasnice
- 2893 Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Întrebări frecvente despre PROFINOX SRL
Care este CUI-ul firmei PROFINOX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROFINOX SRL este 22917013, iar codul de TVA este RO22917013. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007001615309, iar codul EUID este ROONRC.J2007001615309.
Unde are sediul PROFINOX SRL?
Sediul social al firmei PROFINOX SRL este în Str. AMAȚULUI, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROFINOX SRL?
Activitatea principală a firmei PROFINOX SRL este „Fabricarea altor articole din metal n.c.a.”, cod CAEN 2599. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROFINOX SRL?
PROFINOX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 decembrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROFINOX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 158). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PROFINOX SRL?
În 2025, PROFINOX SRL a raportat o cifră de afaceri de 819 mii lei și un profit net de 7.606 lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROFINOX SRL plătitoare de TVA?
Da. PROFINOX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.