PROFESIONAL BUILDING SRL
Iris, Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 345 mii lei, pierdere netă 20 mii lei, 1 angajați.
Despre PROFESIONAL BUILDING SRL
PROFESIONAL BUILDING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 2014 cu numărul J4/667/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33411673, cu sediul în Lespezi (com. Gârleni), județul Bacău. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 345 mii lei (-5% față de 2024), o pierdere netă de 20 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 485 mii lei la 345 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 33411673
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/667/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 iulie 2014
- EUID
- ROONRC.J4/667/2014
- Cod poștal
- 607202
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2015
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buhuşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 345 mii lei
- Pierdere netă
- 20 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -44 mii lei
- Datorii
- 104 mii lei
- Active totale
- 60 mii lei
- Marjă netă
- -5,7%
- Cifră / angajat
- 345 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (173%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 257 mii | 273 mii | 607 mii | 455 mii | 337 mii | 485 mii | 430 mii | 342 mii | 363 mii | 345 mii |
| Venituri totale | 257 mii | 273 mii | 607 mii | 455 mii | 337 mii | 485 mii | 431 mii | 342 mii | 363 mii | 345 mii |
| Cheltuieli totale | 252 mii | 258 mii | 568 mii | 458 mii | 348 mii | 456 mii | 444 mii | 378 mii | 362 mii | 365 mii |
| Profit / pierdere brută | 5.363 | 14 mii | 39 mii | -2.880 | -10 mii | 28 mii | -13 mii | -35 mii | 1.241 | -20 mii |
| Profit / pierdere netă | -2.086 | 12 mii | 33 mii | -7.556 | -13 mii | 24 mii | -17 mii | -39 mii | -3.611 | -20 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 4.152 | 88 mii | 60 mii | 41 mii |
| Active circulante | 66 mii | 93 mii | 165 mii | 109 mii | 35 mii | 56 mii | 71 mii | 46 mii | 38 mii | 19 mii |
| din care stocuri | 12 mii | 8.075 | 42 mii | 41 mii | 18 mii | 12 mii | 22 mii | 16 mii | 14 mii | 11 mii |
| creanțe | 54 mii | 75 mii | 48 mii | 44 mii | 14 mii | 32 mii | 3.024 | 24 mii | 23 mii | 2.650 |
| casa și conturi la bănci | 320 | 9.989 | 75 mii | 24 mii | 3.087 | 13 mii | 47 mii | 5.735 | 592 | 5.766 |
| Datorii | 78 mii | 93 mii | 133 mii | 85 mii | 24 mii | 21 mii | 57 mii | 155 mii | 122 mii | 104 mii |
| Capitaluri proprii | -12 mii | -625 | 32 mii | 24 mii | 11 mii | 35 mii | 18 mii | -21 mii | -24 mii | -44 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 135 din 462 în județul Bacău și locul 6.034 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Bacău
- SCHNELL GTC S.R.L. · Hăineala (com. Pârjol)360 mii lei · 1 ang.
- CWD SPECTRUM CONCEPT S.R.L. · Nicolae Bălcescu356 mii lei · 2 ang.
- GELRO BETON CONSTRUCT S.R.L. · Tuta (com. Târgu Trotuș)355 mii lei · 5 ang.
- BEJ-TOP CONSTRUCT S.R.L. · Somușca (com. Cleja)350 mii lei · 7 ang.
- FRAȚII PAL S.R.L. · Măgura342 mii lei · 1 ang.
- ANAMIR TRADING SRL · Bacău338 mii lei · 1 ang.
- AVO BĂLUȚĂ SRL · Bogdănești335 mii lei · 1 ang.
- AMA ȘI IULIA S.R.L. · Nicorești (com. Pârgărești)331 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 17.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 3312 Repararea mașinilor
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea echipamentelor electrice
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
- 9521 Repararea aparatelor electronice de uz casnic
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Întrebări frecvente despre PROFESIONAL BUILDING SRL
Care este CUI-ul firmei PROFESIONAL BUILDING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROFESIONAL BUILDING SRL este 33411673, iar codul de TVA este RO33411673. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/667/2014, iar codul EUID este ROONRC.J4/667/2014.
Unde are sediul PROFESIONAL BUILDING SRL?
Sediul social al firmei PROFESIONAL BUILDING SRL este în Iris, Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău, Lespezi (com. Gârleni), județul Bacău, cod poștal 607202, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROFESIONAL BUILDING SRL?
Activitatea principală a firmei PROFESIONAL BUILDING SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROFESIONAL BUILDING SRL?
PROFESIONAL BUILDING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROFESIONAL BUILDING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PROFESIONAL BUILDING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Lespezi (com. Gârleni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PROFESIONAL BUILDING SRL?
În 2025, PROFESIONAL BUILDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 345 mii lei și o pierdere netă de 20 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROFESIONAL BUILDING SRL plătitoare de TVA?
Da. PROFESIONAL BUILDING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.