PRODIVEX SRL
Str. OAȘA, sc. C, et. 2, ap. 35, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 151 mii lei, 7 angajați.
Despre PRODIVEX SRL
PRODIVEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 mai 2008 cu numărul J2008000841322 și codul unic de înregistrare (CUI) 23906896, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Fabricarea altor produse chimice organice, de bază” (cod CAEN 2014). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 151 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,7 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 mai 2008.
Date de identificare
- CUI
- 23906896
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000841322
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 mai 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000841322
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 21.05.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 151 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 1,5 mil lei
- Datorii
- 461 mii lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 6,3%
- Cifră / angajat
- 341 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 24% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 557 mii | 609 mii | 718 mii | 730 mii | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 557 mii | 610 mii | 718 mii | 730 mii | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,5 mil |
| Cheltuieli totale | 448 mii | 506 mii | 527 mii | 641 mii | 971 mii | 928 mii | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 109 mii | 104 mii | 191 mii | 89 mii | 720 mii | 310 mii | 178 mii | 289 mii | 184 mii |
| Profit / pierdere netă | 91 mii | 97 mii | 184 mii | 82 mii | 703 mii | 298 mii | 159 mii | 240 mii | 151 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 8 | 7 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 55 mii | 38 mii | 38 mii | 41 mii | 262 mii | 444 mii | 570 mii | 431 mii | 691 mii |
| Active circulante | 502 mii | 632 mii | 740 mii | 887 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 866 mii | 1,3 mil | 1,1 mil |
| din care stocuri | 55 mii | 92 mii | 147 mii | 161 mii | 345 mii | 437 mii | 472 mii | 483 mii | 418 mii |
| creanțe | 400 mii | 457 mii | 559 mii | 648 mii | 974 mii | 982 mii | 320 mii | 630 mii | 502 mii |
| casa și conturi la bănci | 47 mii | 84 mii | 34 mii | 78 mii | 155 mii | 195 mii | 74 mii | 166 mii | 156 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 9.371 | 17 mii | 17 mii | 58 mii | 102 mii | 151 mii | 151 mii | 151 mii |
| Datorii | 374 mii | 399 mii | 331 mii | 398 mii | 544 mii | 611 mii | 346 mii | 510 mii | 461 mii |
| Capitaluri proprii | 183 mii | 280 mii | 464 mii | 547 mii | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 350 | 350 | 2.150 | 2.150 | 2.150 | 2.150 | 2.150 | 2.150 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 1 în județul Sibiu și locul 9 din 34 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2014 – Fabricarea altor produse chimice organice, de bază.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2014 – Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
- 2013 Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
- 2014 Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
- 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
- 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
- 2059 Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Întrebări frecvente despre PRODIVEX SRL
Care este CUI-ul firmei PRODIVEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRODIVEX SRL este 23906896, iar codul de TVA este RO23906896. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000841322, iar codul EUID este ROONRC.J2008000841322.
Unde are sediul PRODIVEX SRL?
Sediul social al firmei PRODIVEX SRL este în Str. OAȘA, sc. C, et. 2, ap. 35, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PRODIVEX SRL?
Activitatea principală a firmei PRODIVEX SRL este „Fabricarea altor produse chimice organice, de bază”, cod CAEN 2014. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PRODIVEX SRL?
PRODIVEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 mai 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PRODIVEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 373). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PRODIVEX SRL?
În 2025, PRODIVEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 151 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PRODIVEX SRL plătitoare de TVA?
Da. PRODIVEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 mai 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.