PROCOR CENTER SRL
Sat Presaca Ampoiului, Comuna Meteș, Alba
În 2025: cifra de afaceri 13 mii lei, pierdere netă 20 mii lei, 2 angajați.
Despre PROCOR CENTER SRL
PROCOR CENTER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 octombrie 2015 cu numărul J1/781/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 35113053, cu sediul în Presaca Ampoiului (com. Meteș), județul Alba. Activitatea principală este „Activități veterinare” (cod CAEN 7500). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 13 mii lei (-92% față de 2024), o pierdere netă de 20 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 435 mii lei la 13 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 35113053
- Nr. Registrul Comerțului
- J1/781/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 octombrie 2015
- EUID
- ROONRC.J1/781/2015
- Cod poștal
- 517454
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.01.2017
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Zlatna
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 13 mii lei
- Pierdere netă
- 20 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -61 mii lei
- Datorii
- 70 mii lei
- Active totale
- 8.722 lei
- Marjă netă
- -148,4%
- Cifră / angajat
- 6.610 lei
-92% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (800%); cifra de afaceri a scăzut cu 92% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 322 mii | 341 mii | 389 mii | 389 mii | 456 mii | 435 mii | 428 mii | 383 mii | 172 mii | 13 mii |
| Venituri totale | 322 mii | 341 mii | 389 mii | 389 mii | 456 mii | 437 mii | 428 mii | 383 mii | 172 mii | 14 mii |
| Cheltuieli totale | 272 mii | 303 mii | 347 mii | 358 mii | 416 mii | 422 mii | 432 mii | 407 mii | 260 mii | 33 mii |
| Profit / pierdere brută | 50 mii | 38 mii | 42 mii | 31 mii | 40 mii | 15 mii | -3.510 | -24 mii | -88 mii | -20 mii |
| Profit / pierdere netă | 45 mii | 34 mii | 38 mii | 27 mii | 36 mii | 10 mii | -7.793 | -28 mii | -89 mii | -20 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 724 | 27 mii | 25 mii | 23 mii | 21 mii | 18 mii | 16 mii | 14 mii | 11 mii | 724 |
| Active circulante | 54 mii | 61 mii | 103 mii | 34 mii | 80 mii | 90 mii | 78 mii | 54 mii | 19 mii | 7.998 |
| din care stocuri | 21 mii | 21 mii | 26 mii | 29 mii | 24 mii | 21 mii | 16 mii | 9.158 | 7.689 | 4.678 |
| creanțe | — | 405 | 296 | 496 | — | — | — | — | 238 | 450 |
| casa și conturi la bănci | 33 mii | 39 mii | 77 mii | 4.553 | 56 mii | 69 mii | 62 mii | 45 mii | 11 mii | 2.870 |
| Datorii | 9.623 | 9.095 | 11 mii | 20 mii | 27 mii | 25 mii | 19 mii | 20 mii | 72 mii | 70 mii |
| Capitaluri proprii | 45 mii | 79 mii | 117 mii | 37 mii | 73 mii | 84 mii | 76 mii | 48 mii | -41 mii | -61 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 68 din 71 în județul Alba și locul 3.475 din 3.570 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7500 – Activități veterinare.
Firme similare din județul Alba
- SANDVET ANIMAL CARE S.R.L. · Pănade (com. Sâncel)5.565 lei · 0 ang.
- ARMVET S.R.L. · Câmpeni4.250 lei · 1 ang.
- CD BLEU VET S.R.L. · Șibot471 lei · 1 ang.
- POTOPEA VETFARM SRL · Mihalț0 lei · 1 ang.
- FURNEA VET S.R.L. · Zlatna0 lei · 0 ang.
- VETAREA S.R.L. · Jidvei0 lei · 1 ang.
- GLOBAL HELP VET S.R.L. · Sebeș0 lei · 0 ang.
- CABINET NINIVET S.R.L. · Oiejdea (com. Galda De Jos)0 lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7500 – Activități veterinare
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 7500 Activități veterinare
Întrebări frecvente despre PROCOR CENTER SRL
Care este CUI-ul firmei PROCOR CENTER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROCOR CENTER SRL este 35113053, iar codul de TVA este RO35113053. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1/781/2015, iar codul EUID este ROONRC.J1/781/2015.
Unde are sediul PROCOR CENTER SRL?
Sediul social al firmei PROCOR CENTER SRL este în Sat Presaca Ampoiului, Comuna Meteș, Alba, Presaca Ampoiului (com. Meteș), județul Alba, cod poștal 517454, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROCOR CENTER SRL?
Activitatea principală a firmei PROCOR CENTER SRL este „Activități veterinare”, cod CAEN 7500. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROCOR CENTER SRL?
PROCOR CENTER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 octombrie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROCOR CENTER SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PROCOR CENTER SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Presaca Ampoiului (com. Meteș) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PROCOR CENTER SRL?
În 2025, PROCOR CENTER SRL a raportat o cifră de afaceri de 13 mii lei și o pierdere netă de 20 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROCOR CENTER SRL plătitoare de TVA?
Da. PROCOR CENTER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.