PROCENT SRL
INDUSTRIILOR, Municipiul Galați, Galați
A primit finanțare publică (7 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 14,2 mil lei, profit net 270 mii lei, 6 angajați.
Despre PROCENT SRL
PROCENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 2005 cu numărul J2005001828178 și codul unic de înregistrare (CUI) 17980820, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 14,2 mil lei, un profit net de 270 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,8 mil lei la 14,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 septembrie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 17980820
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005001828178
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 septembrie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005001828178
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 26.09.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 14,2 mil lei
- Profit net
- 270 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 2,5 mil lei
- Datorii
- 11,3 mil lei
- Active totale
- 13,7 mil lei
- Marjă netă
- 1,9%
- Cifră / angajat
- 2,4 mil lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 82% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,4 mil | 3,9 mil | 4,6 mil | 4,7 mil | 4,8 mil | 4,8 mil | 4,9 mil | 13,9 mil | 14,1 mil | 14,2 mil |
| Venituri totale | 4,7 mil | 3,9 mil | 4,6 mil | 5,2 mil | 5,7 mil | 7 mil | 6,5 mil | 11,8 mil | 14,1 mil | 14,2 mil |
| Cheltuieli totale | 4,6 mil | 3,3 mil | 3,7 mil | 4,7 mil | 5 mil | 6,1 mil | 6,1 mil | 10,7 mil | 13,6 mil | 13,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 122 mii | 589 mii | 926 mii | 454 mii | 736 mii | 905 mii | 460 mii | 1,2 mil | 484 mii | 292 mii |
| Profit / pierdere netă | 101 mii | 494 mii | 883 mii | 406 mii | 688 mii | 856 mii | 413 mii | 1,1 mil | 413 mii | 270 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 9 | 10 | 11 | 10 | 8 | 9 | 9 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 1,6 mil | 1,3 mil | 4,7 mil | 5 mil | 4,9 mil | 5,5 mil | 4,4 mil | 4 mil | 3,6 mil | 3,5 mil |
| Active circulante | 914 mii | 1,4 mil | 3,3 mil | 1,4 mil | 849 mii | 1,9 mil | 4 mil | 5,6 mil | 8,2 mil | 10,2 mil |
| din care stocuri | 208 mii | 2.386 | 45 mii | 232 mii | 318 mii | 1,7 mil | 3,4 mil | 708 mii | 61 mii | 16 mii |
| creanțe | 462 mii | 636 mii | 2,7 mil | 829 mii | 491 mii | 152 mii | 607 mii | 4,9 mil | 8,1 mil | 10,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 244 mii | 736 mii | 521 mii | 312 mii | 40 mii | 11 mii | 38 mii | 22 mii | 45 mii | 67 mii |
| Cheltuieli în avans | 470 | 2.809 | 9.561 | 0 | 0 | 531 | 0 | — | — | — |
| Datorii | 1,5 mil | 1,3 mil | 3,7 mil | 2,6 mil | 2 mil | 4,2 mil | 6,5 mil | 6,7 mil | 8,6 mil | 11,3 mil |
| Venituri în avans | 437 mii | 283 mii | 2,9 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 1 mil | 205 mii | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 536 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 2,8 mil | 3,2 mil | 2,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 141 în județul Galați și locul 159 din 3.553 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
Firme similare din județul Galați
- NAVMARO SRL · Galați20,5 mil lei · 94 ang.
- MITIFER IACOMETAL S.R.L. · Corod18,9 mil lei · 26 ang.
- AGIOS SRL · Galați13,5 mil lei · 56 ang.
- REKORD TENTS RHN S.R.L. · Galați12,1 mil lei · 10 ang.
- DOKIVAL SRL · Galați11 mil lei · 31 ang.
- MAMOET TEHNIC PROJECT S.R.L. · Galați9,2 mil lei · 13 ang.
- FLINTAB ENGINEERS AND CONSTRUCTORS SRL · Tecuci9 mil lei · 36 ang.
- OMNIMET PROIECT S.R.L. · Galați7,5 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 13 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 24769/300/202630.06.2026
acţiune în constatare
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 15432/3/2024/a225.08.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Debitor
- 15432/3/2024/a207.08.2025
alte cereri Apel imp.s.c. 3708/25.6.2025 (CII Apetrei Mărioara)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 23828/3/202431.03.2025
contestaţie act administrativ fiscal
Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
- 15432/3/2024/a114.08.2024
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împotriva măsurii de neînscriere a creanţei in tabelul prerliminar (DGITL SECTOR 3)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 23828/3/202415.07.2024
contestaţie act administrativ fiscal
Tribunalul Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 5227/327/202402.07.2024
plângere contravenţională SERIA TL NR.15002
Judecătoria Tulcea · Fond · Civil · calitate: Petent
- 15432/3/202414.05.2024
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) rep.manual completului 5CC cf. disp.art.134 al.3 din ROIIJ
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 11641/3/202410.04.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 1833/1748/202405.02.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Cornetu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2431 Tragere la rece a barelor
- 2433 Producția de profile obținute la rece
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
- 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
- 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
- 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
- 3011 Construcția de nave civile și structuri plutitoare
- 3020 Fabricarea materialului rulant
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Întrebări frecvente despre PROCENT SRL
Care este CUI-ul firmei PROCENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROCENT SRL este 17980820, iar codul de TVA este RO17980820. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001828178, iar codul EUID este ROONRC.J2005001828178.
Unde are sediul PROCENT SRL?
Sediul social al firmei PROCENT SRL este în INDUSTRIILOR, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROCENT SRL?
Activitatea principală a firmei PROCENT SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROCENT SRL?
PROCENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROCENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 289). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PROCENT SRL?
În 2025, PROCENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 14,2 mil lei și un profit net de 270 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROCENT SRL plătitoare de TVA?
Da. PROCENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 septembrie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.