PROAPT MEDICA SRL
Str. GÂNDU, Municipiul Iași, Iași
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 145 mii lei, pierdere netă 23 mii lei, 1 angajați.
Despre PROAPT MEDICA SRL
PROAPT MEDICA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2008 cu numărul J2008003462223 și codul unic de înregistrare (CUI) 24772423, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (cod CAEN 8699). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 145 mii lei (+19% față de 2024), o pierdere netă de 23 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 97 mii lei la 145 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 24772423
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008003462223
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 noiembrie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008003462223
- Cod poștal
- 700127
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 145 mii lei
- Pierdere netă
- 23 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 39 mii lei
- Datorii
- 182 mii lei
- Active totale
- 222 mii lei
- Marjă netă
- -15,8%
- Cifră / angajat
- 145 mii lei
+19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 82% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 45 mii | 43 mii | 46 mii | 44 mii | 82 mii | 97 mii | 93 mii | 107 mii | 123 mii | 145 mii |
| Venituri totale | 45 mii | 43 mii | 46 mii | 44 mii | 82 mii | 106 mii | 93 mii | 107 mii | 148 mii | 150 mii |
| Cheltuieli totale | 50 mii | 49 mii | 43 mii | 42 mii | 47 mii | 80 mii | 73 mii | 95 mii | 143 mii | 169 mii |
| Profit / pierdere brută | -5.091 | -5.116 | 2.505 | 1.839 | 35 mii | 27 mii | 20 mii | 12 mii | 4.605 | -19 mii |
| Profit / pierdere netă | -6.435 | -6.419 | 1.131 | 525 | 32 mii | 24 mii | 19 mii | 11 mii | 1.441 | -23 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 2.236 | 4.830 | 6.467 | 5.057 | 6.854 | 18 mii | 20 mii | 18 mii | 255 mii | 179 mii |
| Active circulante | 44 mii | 33 mii | 32 mii | 34 mii | 45 mii | 26 mii | 45 mii | 51 mii | 31 mii | 38 mii |
| creanțe | 1.265 | 2.475 | 1.075 | 1.075 | 1.075 | 325 | 1.495 | 850 | -60 | 325 |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 30 mii | 31 mii | 33 mii | 44 mii | 26 mii | 44 mii | 50 mii | 32 mii | 38 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.584 | 4.255 |
| Datorii | 2.828 | 640 | 662 | 632 | 2.954 | 2.349 | 4.291 | 8.694 | 228 mii | 182 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 9.679 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 43 mii | 37 mii | 38 mii | 38 mii | 39 mii | 42 mii | 61 mii | 61 mii | 62 mii | 39 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 41 din 78 în județul Iași și locul 738 din 1.314 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8699 – Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a..
Firme similare din județul Iași
- EDUCAȚIE NUTRIȚIONALĂ S.R.L. · Iași182 mii lei · 1 ang.
- CENTRUL EDUCAȚIONAL FRĂȚIORII S.R.L. · Iași181 mii lei · 2 ang.
- NEW BODY SRL · Iași146 mii lei · 1 ang.
- FIZIO-KINETO SRL · Hălăucești123 mii lei · 2 ang.
- ELEVEN-PSYCHOLOGY CLINIC S.R.L. · Iași109 mii lei · 1 ang.
- RESHAPE RB SRL · Valea Lupului106 mii lei · 1 ang.
- ACUFIZIOMED S.R.L. · Valea Lupului102 mii lei · 1 ang.
- NICO HELP S.R.L. · Vișan (com. Bârnova)98 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8699 – Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
Întrebări frecvente despre PROAPT MEDICA SRL
Care este CUI-ul firmei PROAPT MEDICA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROAPT MEDICA SRL este 24772423. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008003462223, iar codul EUID este ROONRC.J2008003462223.
Unde are sediul PROAPT MEDICA SRL?
Sediul social al firmei PROAPT MEDICA SRL este în Str. GÂNDU, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700127, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROAPT MEDICA SRL?
Activitatea principală a firmei PROAPT MEDICA SRL este „Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.”, cod CAEN 8699.
Când a fost înființată PROAPT MEDICA SRL?
PROAPT MEDICA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2008, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROAPT MEDICA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 482). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PROAPT MEDICA SRL?
În 2025, PROAPT MEDICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 145 mii lei și o pierdere netă de 23 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROAPT MEDICA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, PROAPT MEDICA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.