PROACTIV-SEM SRL
Str. SOLOMON HALITA, bl. T1, sc. F, et. 4, ap. 68, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 3,6 mil lei, pierdere netă 38 mii lei, 9 angajați.
Despre PROACTIV-SEM SRL
PROACTIV-SEM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 februarie 1999 cu numărul J1999000040062 și codul unic de înregistrare (CUI) 11498360, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule” (cod CAEN 4782). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,6 mil lei (+10% față de 2024), o pierdere netă de 38 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,7 mil lei la 3,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1999.
Date de identificare
- CUI
- 11498360
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000040062
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 februarie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000040062
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.07.1999
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,6 mil lei
- Pierdere netă
- 38 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 560 mii lei
- Datorii
- 890 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- -1,1%
- Cifră / angajat
- 401 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,7 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 3,6 mil |
| Venituri totale | 1,8 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 3,4 mil | 3,4 mil | 3,6 mil |
| Cheltuieli totale | 1,8 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 2,8 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 3,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 5.626 | 103 mii | 70 mii | 68 mii | -91 mii | 53 mii | 114 mii | 124 mii | -67 mii | -35 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.689 | 85 mii | 52 mii | 57 mii | -91 mii | 44 mii | 96 mii | 103 mii | -67 mii | -38 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 9 | 9 | 10 | 10 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 104 mii | 91 mii | 71 mii | 127 mii | 105 mii | 283 mii | 227 mii | 203 mii | 169 mii | 192 mii |
| Active circulante | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 995 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| din care stocuri | 973 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 344 mii | 507 mii | 630 mii | 573 mii | 453 mii | 639 mii |
| creanțe | 277 mii | 299 mii | 546 mii | 527 mii | 564 mii | 506 mii | 565 mii | 974 mii | 628 mii | 516 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | — | 33 mii | 20 mii | 87 mii | 36 mii | 42 mii | 28 mii | 179 mii | 92 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 12 mii | 7.317 | 5.113 | 5.113 | 10 mii |
| Datorii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 687 mii | 878 mii | 909 mii | 1,1 mil | 835 mii | 890 mii |
| Capitaluri proprii | 265 mii | 395 mii | 447 mii | 505 mii | 414 mii | 467 mii | 563 mii | 665 mii | 598 mii | 560 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 68 în județul Bistrița-Năsăud și locul 344 din 4.197 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- JVE LOGISTIC S.R.L. · Beclean3,9 mil lei · 6 ang.
- AUTO ANVELOTI S.R.L. · Unirea (mun. Bistrița)3,9 mil lei · 4 ang.
- AUTOMARC SERVICE SRL · Bistrița3,7 mil lei · 10 ang.
- ANVELOSON PRO SRL · Năsăud3,7 mil lei · 1 ang.
- KOCSIS AUTO TIRES S.R.L. · Crainimat (com. Sieu-Magherus)3,4 mil lei · 2 ang.
- ALYON PLUS SRL · Bistrița3,1 mil lei · 8 ang.
- AUTOMITAL SERVICII SRL · Bistrița2,6 mil lei · 2 ang.
- SILRIS COMPANY S.R.L. · Bistrița1,8 mil lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Întrebări frecvente despre PROACTIV-SEM SRL
Care este CUI-ul firmei PROACTIV-SEM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROACTIV-SEM SRL este 11498360, iar codul de TVA este RO11498360. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000040062, iar codul EUID este ROONRC.J1999000040062.
Unde are sediul PROACTIV-SEM SRL?
Sediul social al firmei PROACTIV-SEM SRL este în Str. SOLOMON HALITA, bl. T1, sc. F, et. 4, ap. 68, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROACTIV-SEM SRL?
Activitatea principală a firmei PROACTIV-SEM SRL este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule”, cod CAEN 4782. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROACTIV-SEM SRL?
PROACTIV-SEM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 februarie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROACTIV-SEM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0263 *** 659). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PROACTIV-SEM SRL?
În 2025, PROACTIV-SEM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,6 mil lei și o pierdere netă de 38 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROACTIV-SEM SRL plătitoare de TVA?
Da. PROACTIV-SEM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.