PRO COSMETIC SRL
Garoafelor, Sat Racovița, Comuna Budești, Vâlcea
A primit finanțare publică (8 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 13,9 mil lei, profit net 1,3 mil lei, 10 angajați.
Despre PRO COSMETIC SRL
PRO COSMETIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2006 cu numărul J2006000616386 și codul unic de înregistrare (CUI) 18881850, cu sediul în Racovița (com. Budești), județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie” (cod CAEN 4645). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 13,9 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 1,3 mil lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 9,2 mil lei la 13,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iulie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18881850
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000616386
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 iulie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000616386
- Cod poștal
- 247062
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 27.07.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 13,9 mil lei
- Profit net
- 1,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 10
- Capitaluri proprii
- 4,6 mil lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 5,8 mil lei
- Marjă netă
- 9%
- Cifră / angajat
- 1,4 mil lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 20% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,6 mil | 4 mil | 4,7 mil | 6,3 mil | 7,8 mil | 9,2 mil | 11,4 mil | 13,5 mil | 13,5 mil | 13,9 mil |
| Venituri totale | 3,6 mil | 4 mil | 4,7 mil | 6,4 mil | 7,8 mil | 9,3 mil | 11,4 mil | 13,5 mil | 13,6 mil | 14 mil |
| Cheltuieli totale | 3,2 mil | 3,6 mil | 4,2 mil | 5,8 mil | 7,1 mil | 8,5 mil | 10,3 mil | 12 mil | 12,2 mil | 12,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 403 mii | 412 mii | 479 mii | 584 mii | 681 mii | 804 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere netă | 368 mii | 346 mii | 432 mii | 517 mii | 590 mii | 710 mii | 939 mii | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 6 | 7 | 9 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Active imobilizate | 97 mii | 13 mii | 177 mii | 217 mii | 165 mii | 101 mii | 78 mii | 80 mii | 233 mii | 358 mii |
| Active circulante | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 2,7 mil | 3,6 mil | 4,1 mil | 5,8 mil | 7,1 mil | 5,4 mil |
| din care stocuri | 191 mii | 282 mii | 487 mii | 434 mii | 457 mii | 808 mii | 899 mii | 930 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| creanțe | 697 mii | 895 mii | 775 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 244 mii | 412 mii | 269 mii | 533 mii | 746 mii | 757 mii | 757 mii | 2,5 mil | 3,5 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | 9.875 | 8.697 | 4.717 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 156 mii | 589 mii | 572 mii | 665 mii | 587 mii | 980 mii | 1,4 mil | 1,9 mil | 2,9 mil | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 2,7 mil | 4 mil | 4,4 mil | 4,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 6 în județul Vâlcea și locul 82 din 804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4645 – Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie.
Firme similare din județul Vâlcea
- RODASIM SRL · Bujoreni56,2 mil lei · 32 ang.
- INFO GROUP SRL · Râmnicu Vâlcea13,1 mil lei · 19 ang.
- PATI SPALĂ S.R.L. · Linia (com. Budești)3,7 mil lei · 3 ang.
- ANDRAS SRL · Râmnicu Vâlcea333 mii lei · 1 ang.
- SAS PERLE D'O S.R.L. · Râmnicu Vâlcea15 mii lei · 1 ang.
- LPS MARIA S.R.L. · Frasina (com. Roești)0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4645 – Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre PRO COSMETIC SRL
Care este CUI-ul firmei PRO COSMETIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRO COSMETIC SRL este 18881850, iar codul de TVA este RO18881850. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000616386, iar codul EUID este ROONRC.J2006000616386.
Unde are sediul PRO COSMETIC SRL?
Sediul social al firmei PRO COSMETIC SRL este în Garoafelor, Sat Racovița, Comuna Budești, Vâlcea, Racovița (com. Budești), județul Vâlcea, cod poștal 247062, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PRO COSMETIC SRL?
Activitatea principală a firmei PRO COSMETIC SRL este „Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie”, cod CAEN 4645. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PRO COSMETIC SRL?
PRO COSMETIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PRO COSMETIC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 609). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PRO COSMETIC SRL?
În 2025, PRO COSMETIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 13,9 mil lei și un profit net de 1,3 mil lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PRO COSMETIC SRL plătitoare de TVA?
Da. PRO COSMETIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iulie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.