PRIMERA CONF SRL
Sat Jitaru, Oraș Scornicești, Olt
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 2,5 mil lei, profit net 241 mii lei, 4 angajați.
Despre PRIMERA CONF SRL
PRIMERA CONF SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iunie 2003 cu numărul J28/369/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15505613, cu sediul în Sat Jitaru, Oraș Scornicești, județul Olt. Activitatea principală este „Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)” (cod CAEN 1413). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (+67% față de 2024), un profit net de 241 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 995 mii lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 mai 2019.
Date de identificare
- CUI
- 15505613
- Nr. Registrul Comerțului
- J28/369/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 iunie 2003
- EUID
- ROONRC.J28/369/2003
- Cod poștal
- 235605
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 13.05.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,5 mil lei
- Profit net
- 241 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 2,1 mil lei
- Datorii
- 367 mii lei
- Active totale
- 2,4 mil lei
- Marjă netă
- 9,5%
- Cifră / angajat
- 635 mii lei
+67% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 226 mii | 589 mii | 995 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 2,5 mil |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 226 mii | 589 mii | 995 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 2,5 mil |
| Cheltuieli totale | 10 mii | — | — | 178 mii | 290 mii | 756 mii | 651 mii | 840 mii | 1,2 mil | 2,3 mil |
| Profit / pierdere brută | -10 mii | 0 | 0 | 48 mii | 300 mii | 240 mii | 703 mii | 298 mii | 275 mii | 285 mii |
| Profit / pierdere netă | -10 mii | 0 | 0 | 46 mii | 294 mii | 230 mii | 687 mii | 287 mii | 229 mii | 241 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 5 | — | 12 | 12 | 5 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 180 mii | 180 mii | 180 mii | 180 mii | 227 mii | 186 mii | 161 mii | 161 mii | 402 mii | 819 mii |
| Active circulante | 1.077 | 932 | 932 | 74 mii | 293 mii | 647 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 218 | — | — | — |
| creanțe | 482 | 452 | 452 | 68 mii | 275 mii | 480 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 595 | 480 | 480 | 5.585 | 18 mii | 167 mii | 245 mii | 243 mii | 128 mii | 44 mii |
| Datorii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 56 mii | 27 mii | 110 mii | 56 mii | 40 mii | 51 mii | 367 mii |
| Capitaluri proprii | 153 mii | 153 mii | 153 mii | 199 mii | 493 mii | 723 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 29 în județul Olt și locul 50 din 1.185 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1413 – Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp).
Firme similare din județul Olt
- LES PRESTIGE ARTICOLI F. SRL · Slatina938 mii lei · 9 ang.
- INITEX CONFEX S.R.L. · Slatina631 mii lei · 12 ang.
- MOATERU G & M S.R.L. · Balș412 mii lei · 0 ang.
- MARA PRODTEXTIL S.R.L. · Scornicești401 mii lei · 4 ang.
- BITEX DESIGN ART S.R.L. · Slatina356 mii lei · 2 ang.
- BESPOKE AC STUDIO SRL · Slatina298 mii lei · 4 ang.
- CLAUREN ART S.R.L. · Slatina273 mii lei · 0 ang.
- ANDREEA CREȚU FASHION STUDIO S.R.L. · Slatina244 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1413 – Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre PRIMERA CONF SRL
Care este CUI-ul firmei PRIMERA CONF SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRIMERA CONF SRL este 15505613, iar codul de TVA este RO15505613. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J28/369/2003, iar codul EUID este ROONRC.J28/369/2003.
Unde are sediul PRIMERA CONF SRL?
Sediul social al firmei PRIMERA CONF SRL este în Sat Jitaru, Oraș Scornicești, Olt, județul Olt, cod poștal 235605, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PRIMERA CONF SRL?
Activitatea principală a firmei PRIMERA CONF SRL este „Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)”, cod CAEN 1413.
Când a fost înființată PRIMERA CONF SRL?
PRIMERA CONF SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iunie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PRIMERA CONF SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 492). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PRIMERA CONF SRL?
În 2025, PRIMERA CONF SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și un profit net de 241 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PRIMERA CONF SRL plătitoare de TVA?
Da. PRIMERA CONF SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 mai 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.