PRIMA ROSA SRL
Str. TRANSILVANIEI, bl. A13, et. 2, ap. 3, Municipiul Aiud, Alba
În 2025: cifra de afaceri 11 mii lei, profit net 218 mii lei, 1 angajați.
Despre PRIMA ROSA SRL
PRIMA ROSA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 aprilie 2008 cu numărul J2008000505015 și codul unic de înregistrare (CUI) 23712679, cu sediul în Aiud, județul Alba. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții” (cod CAEN 4613). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11 mii lei (+5198% față de 2024), un profit net de 218 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 192 lei la 11 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 aprilie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23712679
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000505015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 aprilie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000505015
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 17.04.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Aiud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 11 mii lei
- Profit net
- 218 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 14 mii lei
- Datorii
- 72 mii lei
- Active totale
- 86 mii lei
- Marjă netă
- 2.061,8%
- Cifră / angajat
- 11 mii lei
+5198% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 84% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 500 | 1.150 | 250 | 150 | 268 | 192 | 200 | 200 | 200 | 11 mii |
| Venituri totale | 500 | 1.150 | 250 | 150 | 268 | 192 | 200 | 200 | 200 | 290 mii |
| Cheltuieli totale | 3.561 | 1.562 | 134 | 5 | 25 | 461 | — | — | 3.845 | 68 mii |
| Profit / pierdere brută | -3.061 | -412 | 116 | 145 | 243 | -269 | 200 | 200 | -3.645 | 221 mii |
| Profit / pierdere netă | -3.076 | -447 | 108 | 140 | 235 | -275 | 194 | 168 | -3.669 | 218 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 0 | — | 0 | — | — | — | 1 | 1 |
| Active circulante | 114 mii | 114 mii | 113 mii | 113 mii | 113 mii | 113 mii | 113 mii | 111 mii | 111 mii | 86 mii |
| din care stocuri | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 58 mii |
| creanțe | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii | 28 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.261 | 3.234 | 1.592 | 1.764 | 2.053 | 2.008 | 2.225 | 21 | 189 | 291 |
| Datorii | 315 mii | 316 mii | 314 mii | 314 mii | 314 mii | 314 mii | 314 mii | 312 mii | 316 mii | 72 mii |
| Capitaluri proprii | -201 mii | -202 mii | -201 mii | -201 mii | -201 mii | -201 mii | -201 mii | -201 mii | -205 mii | 14 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 12 în județul Alba și locul 939 din 981 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4613 – Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții.
Firme similare din județul Alba
- TETA-I & CO S.R.L. · Teiuș439 mii lei · 1 ang.
- RELANA BUSINESS SRL · Sebeș420 mii lei · 2 ang.
- NEWPINTOP SRL · Crețești (com. Bistra)357 mii lei · 1 ang.
- SISTEM INSTAL SAN S.R.L. · Oarda (mun. Alba Iulia)185 mii lei · 1 ang.
- ROHKEUS SRL · Petrisat (mun. Blaj)0 lei · 0 ang.
- RAISA DECOR SRL · Zlatna0 lei · 0 ang.
- ROMEO COLLECTION S.R.L. · Vințu De Jos0 lei · 1 ang.
- EFYSTONE S.R.L. · Alba Iulia-964 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4613 – Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Întrebări frecvente despre PRIMA ROSA SRL
Care este CUI-ul firmei PRIMA ROSA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRIMA ROSA SRL este 23712679, iar codul de TVA este RO23712679. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000505015, iar codul EUID este ROONRC.J2008000505015.
Unde are sediul PRIMA ROSA SRL?
Sediul social al firmei PRIMA ROSA SRL este în Str. TRANSILVANIEI, bl. A13, et. 2, ap. 3, Municipiul Aiud, Alba, județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PRIMA ROSA SRL?
Activitatea principală a firmei PRIMA ROSA SRL este „Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții”, cod CAEN 4613. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PRIMA ROSA SRL?
PRIMA ROSA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 aprilie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PRIMA ROSA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 975). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PRIMA ROSA SRL?
În 2025, PRIMA ROSA SRL a raportat o cifră de afaceri de 11 mii lei și un profit net de 218 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PRIMA ROSA SRL plătitoare de TVA?
Da. PRIMA ROSA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 aprilie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.