PRESTOCLI SERV SRL
NORDULUI, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 345 mii lei, profit net 194 mii lei, 1 angajați.
Despre PRESTOCLI SERV SRL
PRESTOCLI SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 august 2014 cu numărul J4/727/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33483025, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 345 mii lei (-32% față de 2024), un profit net de 194 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 420 mii lei la 345 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 septembrie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 33483025
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/727/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 august 2014
- EUID
- ROONRC.J4/727/2014
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 19.09.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 345 mii lei
- Profit net
- 194 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 195 mii lei
- Datorii
- 14 mii lei
- Active totale
- 209 mii lei
- Marjă netă
- 56,4%
- Cifră / angajat
- 345 mii lei
-32% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 32% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 246 mii | 329 mii | 453 mii | 296 mii | 472 mii | 420 mii | 631 mii | 737 mii | 506 mii | 345 mii |
| Venituri totale | 247 mii | 329 mii | 453 mii | 387 mii | 473 mii | 495 mii | 646 mii | 803 mii | 589 mii | 364 mii |
| Cheltuieli totale | 196 mii | 248 mii | 312 mii | 279 mii | 249 mii | 237 mii | 263 mii | 374 mii | 201 mii | 164 mii |
| Profit / pierdere brută | 51 mii | 81 mii | 141 mii | 108 mii | 225 mii | 259 mii | 383 mii | 428 mii | 388 mii | 200 mii |
| Profit / pierdere netă | 46 mii | 77 mii | 136 mii | 104 mii | 221 mii | 255 mii | 377 mii | 422 mii | 377 mii | 194 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 212 mii | 145 mii | 79 mii | 19 mii | 131 mii | 89 mii | 48 mii | 11 mii | 2.252 | 3.706 |
| Active circulante | 59 mii | 151 mii | 219 mii | 389 mii | 538 mii | 851 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,1 mil | 205 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 770 | 3.208 | 4.291 | — | 250 | 2.239 |
| creanțe | 36 mii | 59 mii | 72 mii | 34 mii | 52 mii | 57 mii | 78 mii | 39 mii | 32 mii | 67 mii |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 91 mii | 147 mii | 355 mii | 486 mii | 790 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 136 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.177 | 586 | — | — | — | — | 19 mii | 13 mii | 5.451 | 502 |
| Datorii | 226 mii | 173 mii | 38 mii | 43 mii | 85 mii | 99 mii | 64 mii | 36 mii | 292 mii | 14 mii |
| Capitaluri proprii | 46 mii | 124 mii | 260 mii | 364 mii | 585 mii | 840 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 799 mii | 195 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 403 din 771 în județul Bacău și locul 19.370 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Bacău
- STEF CEZARO TRANS SRL · Bacău347 mii lei · 2 ang.
- ALIDAN SPEED S.R.L. · Letea Veche346 mii lei · 3 ang.
- ALEGE MRT TRUCKS S.R.L. · Hârlești (com. Filipești)346 mii lei · 1 ang.
- BARONYK TRANS S.R.L. · Podiș (com. Mărgineni)345 mii lei · 1 ang.
- MEM TRANSPORTI S.R.L. · Târgu Ocna343 mii lei · 1 ang.
- CASSIANA EXPEDITION S.R.L. · Brad (com. Berești-Bistrița)343 mii lei · 2 ang.
- RED BIT TRANS S.R.L. · Bacău343 mii lei · 1 ang.
- SERPIENTE LOGISTIC S.R.L. · Asău342 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre PRESTOCLI SERV SRL
Care este CUI-ul firmei PRESTOCLI SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRESTOCLI SERV SRL este 33483025, iar codul de TVA este RO33483025. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/727/2014, iar codul EUID este ROONRC.J4/727/2014.
Unde are sediul PRESTOCLI SERV SRL?
Sediul social al firmei PRESTOCLI SERV SRL este în NORDULUI, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PRESTOCLI SERV SRL?
Activitatea principală a firmei PRESTOCLI SERV SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată PRESTOCLI SERV SRL?
PRESTOCLI SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 august 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PRESTOCLI SERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 566). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PRESTOCLI SERV SRL?
În 2025, PRESTOCLI SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 345 mii lei și un profit net de 194 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PRESTOCLI SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. PRESTOCLI SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 septembrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.