PRESTENA SRL
Str. MILCOVULUI, Municipiul Slatina, Olt
În 2024: cifra de afaceri — lei, profit net 0 lei.
Despre PRESTENA SRL
PRESTENA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 august 2004 cu numărul J28/563/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16723705, cu sediul în Slatina, județul Olt. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 22 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, un profit net de 0 lei. Între 2018 și 2022, cifra de afaceri a scăzut (de la 554 mii lei la 72 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.
Date de identificare
- CUI
- 16723705
- Nr. Registrul Comerțului
- J28/563/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 august 2004
- EUID
- ROONRC.J28/563/2004
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Da
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 20.08.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- — lei
- Profit net
- 0 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 271 mii lei
- Datorii
- 47 mii lei
- Active totale
- 317 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF; fără venituri raportate în 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 496 mii | 576 mii | 554 mii | 198 mii | 302 mii | 290 mii | 72 mii | — | — |
| Venituri totale | 496 mii | 576 mii | 570 mii | 218 mii | 302 mii | 290 mii | 85 mii | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 359 mii | 364 mii | 327 mii | 125 mii | 185 mii | 204 mii | 115 mii | — | — |
| Profit / pierdere brută | 137 mii | 212 mii | 244 mii | 93 mii | 117 mii | 87 mii | -31 mii | 0 | 0 |
| Profit / pierdere netă | 133 mii | 204 mii | 238 mii | 91 mii | 114 mii | 84 mii | -33 mii | 0 | 0 |
| Număr mediu de angajați | — | 5 | 5 | 1 | 1 | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 116 mii | 87 mii | 87 mii | 71 mii | 71 mii | 71 mii | 354 | 354 | 354 |
| Active circulante | 230 mii | 449 mii | 268 mii | 342 mii | 206 mii | 264 mii | 317 mii | 317 mii | 317 mii |
| din care stocuri | 1.912 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 225 mii | 429 mii | 237 mii | 236 mii | 189 mii | 249 mii | 300 mii | 300 mii | 300 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.899 | 20 mii | 31 mii | 106 mii | 17 mii | 15 mii | 17 mii | 17 mii | 17 mii |
| Datorii | 170 mii | 156 mii | 35 mii | 2.841 | 58 mii | 32 mii | 47 mii | 47 mii | 47 mii |
| Capitaluri proprii | 176 mii | 380 mii | 319 mii | 410 mii | 220 mii | 304 mii | 271 mii | 271 mii | 271 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Olt
- CRISTINA VALENTIN CONSTRUCT S.R.L. · Mărunței0 lei · 0 ang.
- ALCOMET SRL · Slatina0 lei · 0 ang.
- METAL CONF 3D S.R.L. · Iancu Jianu0 lei · 0 ang.
- DIVERS METAL CONSTRUCT S.R.L. · Slătioara0 lei · 0 ang.
- CIOCAN IONUȚ METCONF SRL · Osica De Sus0 lei · 0 ang.
- PREDAN CONSTRUCȚII METALICE S.R.L. · Stoicănești0 lei · 0 ang.
- METALFLO ART S.R.L. · Slatina0 lei · 0 ang.
- MINICASE S.R.L. · Coteana0 lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Întrebări frecvente despre PRESTENA SRL
Care este CUI-ul firmei PRESTENA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRESTENA SRL este 16723705. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J28/563/2004, iar codul EUID este ROONRC.J28/563/2004.
Unde are sediul PRESTENA SRL?
Sediul social al firmei PRESTENA SRL este în Str. MILCOVULUI, Municipiul Slatina, Olt, județul Olt, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PRESTENA SRL?
Activitatea principală a firmei PRESTENA SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PRESTENA SRL?
PRESTENA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 august 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PRESTENA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 847). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PRESTENA SRL?
În 2024, PRESTENA SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un profit net de 0 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PRESTENA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, PRESTENA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.