Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

PRESSO AGRO COMERȚ SRL

CUI 28764873J2011000689203

Cart. PEȘTIȘUL MARE, Municipiul Hunedoara, Hunedoara

În 2025: cifra de afaceri 531 mii lei, profit net 6.244 lei, 3 angajați.

Despre PRESSO AGRO COMERȚ SRL

PRESSO AGRO COMERȚ SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iulie 2011 cu numărul J2011000689203 și codul unic de înregistrare (CUI) 28764873, cu sediul în Hunedoara, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 531 mii lei (+26% față de 2024), un profit net de 6.244 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 596 mii lei la 531 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 2011.

Date de identificare

CUI
28764873
Nr. Registrul Comerțului
J2011000689203
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 iulie 2011
EUID
ROONRC.J2011000689203
Cod poștal
331004

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 13.10.2011

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
13.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Hunedoara

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
531 mii lei

+26% față de 2024

Profit net
6.244 lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
-73 mii lei
Datorii
93 mii lei
Active totale
20 mii lei
Marjă netă
1,2%
Cifră / angajat
177 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (473%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 1.531.759 lei; profit net 40.529 lei20162017: cifra de afaceri 822.566 lei; pierdere netă 34.066 lei20172018: cifra de afaceri 576.499 lei; pierdere netă 90.508 lei20182019: cifra de afaceri 521.299 lei; pierdere netă 49.662 lei20192020: cifra de afaceri 440.987 lei; profit net 1.783 lei20202021: cifra de afaceri 596.469 lei; profit net 4.295 lei20212022: cifra de afaceri 410.844 lei; profit net 333 lei20222023: cifra de afaceri 417.185 lei; profit net 4.088 lei20232024: cifra de afaceri 420.294 lei; profit net 7.900 lei20242025: cifra de afaceri 531.279 lei; profit net 6.244 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,5 mil823 mii576 mii521 mii441 mii596 mii411 mii417 mii420 mii531 mii
Venituri totale1,6 mil828 mii606 mii574 mii520 mii650 mii448 mii520 mii483 mii585 mii
Cheltuieli totale1,5 mil862 mii690 mii618 mii515 mii639 mii443 mii511 mii473 mii577 mii
Profit / pierdere brută43 mii-34 mii-84 mii-44 mii5.08011 mii4.8149.2899.4327.490
Profit / pierdere netă41 mii-34 mii-91 mii-50 mii1.7834.2953334.0887.9006.244
Număr mediu de angajați11233222223
Active imobilizate5.1056.6176.1905.1794.0862.908454———
Active circulante545 mii455 mii420 mii389 mii356 mii170 mii119 mii34 mii25 mii20 mii
din care stocuri389 mii369 mii337 mii305 mii250 mii65 mii17 mii19 mii12 mii14 mii
creanțe148 mii82 mii82 mii83 mii81 mii81 mii81 mii1195.5574.698
casa și conturi la bănci7.6974.1501.3001.39725 mii24 mii21 mii15 mii7.6941.163
Datorii474 mii419 mii475 mii492 mii456 mii265 mii211 mii122 mii105 mii93 mii
Capitaluri proprii77 mii42 mii-48 mii-98 mii-96 mii-92 mii-91 mii-87 mii-79 mii-73 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 101 din 215 în județul Hunedoara și locul 5.438 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.

Firme similare din județul Hunedoara

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante

  • 5611 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre PRESSO AGRO COMERȚ SRL

Care este CUI-ul firmei PRESSO AGRO COMERȚ SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRESSO AGRO COMERȚ SRL este 28764873, iar codul de TVA este RO28764873. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000689203, iar codul EUID este ROONRC.J2011000689203.

Unde are sediul PRESSO AGRO COMERȚ SRL?

Sediul social al firmei PRESSO AGRO COMERȚ SRL este în Cart. PEȘTIȘUL MARE, Municipiul Hunedoara, Hunedoara, județul Hunedoara, cod poștal 331004, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PRESSO AGRO COMERȚ SRL?

Activitatea principală a firmei PRESSO AGRO COMERȚ SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PRESSO AGRO COMERȚ SRL?

PRESSO AGRO COMERȚ SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iulie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PRESSO AGRO COMERȚ SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 898). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PRESSO AGRO COMERȚ SRL?

În 2025, PRESSO AGRO COMERȚ SRL a raportat o cifră de afaceri de 531 mii lei și un profit net de 6.244 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PRESSO AGRO COMERȚ SRL plătitoare de TVA?

Da. PRESSO AGRO COMERȚ SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.

Explorează