Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare7 ani pe piață

PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.

CUI 41565061J2019001120101

DÎMBROCA, Sat Dâmbroca, Comuna Săgeata, Buzău

În 2025: cifra de afaceri 276 mii lei, profit net 27 mii lei, 2 angajați.

Despre PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.

PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 2019 cu numărul J2019001120101 și codul unic de înregistrare (CUI) 41565061, cu sediul în Dâmbroca (com. Săgeata), județul Buzău. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 276 mii lei (+227% față de 2024), un profit net de 27 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 230 mii lei la 276 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
41565061
Nr. Registrul Comerțului
J2019001120101
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 august 2019
EUID
ROONRC.J2019001120101
Cod poștal
127529

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2021

TVA la încasare
Da

din 01.10.2023

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
276 mii lei

+227% față de 2024

Profit net
27 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
-45 mii lei
Datorii
136 mii lei
Active totale
91 mii lei
Marjă netă
9,7%
Cifră / angajat
138 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (149%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2019: cifra de afaceri 131.518 lei; profit net 87.887 lei20192020: cifra de afaceri 335.281 lei; profit net 97.938 lei20202021: cifra de afaceri 229.549 lei; pierdere netă 49.456 lei20212022: cifra de afaceri 470.375 lei; profit net 67.059 lei20222023: cifra de afaceri 326.263 lei; pierdere netă 67.750 lei20232024: cifra de afaceri 84.140 lei; pierdere netă 120.307 lei20242025: cifra de afaceri 275.534 lei; profit net 26.742 lei2025
Indicator (lei)2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă132 mii335 mii230 mii470 mii326 mii84 mii276 mii
Venituri totale123 mii327 mii202 mii463 mii341 mii84 mii276 mii
Cheltuieli totale33 mii226 mii249 mii392 mii406 mii205 mii242 mii
Profit / pierdere brută89 mii101 mii-47 mii72 mii-64 mii-120 mii33 mii
Profit / pierdere netă88 mii98 mii-49 mii67 mii-68 mii-120 mii27 mii
Număr mediu de angajați3555422
Active imobilizate—2.6331.25932 mii71 mii48 mii40 mii
Active circulante99 mii162 mii127 mii205 mii140 mii40 mii51 mii
creanțe8.07339 mii—6.02852 mii29 mii48 mii
casa și conturi la bănci91 mii123 mii127 mii199 mii89 mii11 mii2.399
Datorii11 mii19 mii32 mii120 mii162 mii159 mii136 mii
Capitaluri proprii88 mii146 mii97 mii117 mii49 mii-71 mii-45 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 175 din 299 în județul Buzău și locul 11.484 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Buzău

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. este 41565061, iar codul de TVA este RO41565061. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019001120101, iar codul EUID este ROONRC.J2019001120101.

Unde are sediul PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. este în DÎMBROCA, Sat Dâmbroca, Comuna Săgeata, Buzău, Dâmbroca (com. Săgeata), județul Buzău, cod poștal 127529, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?

PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 2019, deci are 7 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Dâmbroca (com. Săgeata) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 276 mii lei și un profit net de 27 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. PRESAG PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează