PREDVALY SRL
Sat Podu Schiopului, Comuna Nistorești, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 5.135 lei, pierdere netă 20 mii lei, 0 angajați.
Despre PREDVALY SRL
PREDVALY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iunie 2006 cu numărul J39/450/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18766800, cu sediul în Podu Schiopului (com. Nistorești), județul Vrancea. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1610). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5.135 lei (-31% față de 2024), o pierdere netă de 20 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 804 mii lei la 5.135 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2007.
Date de identificare
- CUI
- 18766800
- Nr. Registrul Comerțului
- J39/450/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 iunie 2006
- EUID
- ROONRC.J39/450/2006
- Cod poștal
- 627234
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.05.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5.135 lei
- Pierdere netă
- 20 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 114 mii lei
- Datorii
- 82 mii lei
- Active totale
- 196 mii lei
- Marjă netă
- -391,9%
-31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 31% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 287 mii | 321 mii | 847 mii | 703 mii | 689 mii | 804 mii | 867 mii | 249 mii | 7.430 | 5.135 |
| Venituri totale | 273 mii | 341 mii | 638 mii | 608 mii | 585 mii | 802 mii | 892 mii | 246 mii | 7.430 | -624 |
| Cheltuieli totale | 267 mii | 323 mii | 496 mii | 576 mii | 573 mii | 822 mii | 791 mii | 313 mii | 36 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere brută | 5.907 | 18 mii | 141 mii | 32 mii | 12 mii | -19 mii | 101 mii | -67 mii | -28 mii | -20 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.035 | 14 mii | 133 mii | 25 mii | 5.401 | -27 mii | 92 mii | -69 mii | -28 mii | -20 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 1 | 0 |
| Active imobilizate | 5.100 | 2.700 | 300 | — | 14 mii | 74 mii | 54 mii | 37 mii | 23 mii | 9.333 |
| Active circulante | 184 mii | 166 mii | 311 mii | 362 mii | 367 mii | 335 mii | 374 mii | 207 mii | 190 mii | 187 mii |
| din care stocuri | 48 mii | 72 mii | 66 mii | 154 mii | 91 mii | 73 mii | 46 mii | 35 mii | 27 mii | 21 mii |
| creanțe | 70 mii | 64 mii | 153 mii | 141 mii | 250 mii | 218 mii | 273 mii | 162 mii | 163 mii | 163 mii |
| casa și conturi la bănci | 67 mii | 31 mii | 93 mii | 68 mii | 25 mii | 45 mii | 55 mii | 9.392 | 472 | 3.064 |
| Datorii | 105 mii | 66 mii | 76 mii | 102 mii | 115 mii | 170 mii | 197 mii | 82 mii | 80 mii | 82 mii |
| Capitaluri proprii | 85 mii | 103 mii | 236 mii | 261 mii | 266 mii | 239 mii | 231 mii | 162 mii | 134 mii | 114 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 48 din 51 în județul Vrancea și locul 986 din 1.028 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1610 – Tăierea și rindeluirea lemnului.
Firme similare din județul Vrancea
- ANACRISSDOM WOOD S.R.L. · Carșochești-Corăbița (com. Spulber)9.600 lei · 0 ang.
- DORYFAN FOREST SRL · Paltin8.643 lei · 0 ang.
- FINE FOREST & TIMBER SRL · Gugești6.820 lei · 0 ang.
- C.C. SOVALPIN SRL · Rucăreni (com. Soveja)5.173 lei · 0 ang.
- VIS - VAL 2002 SRL · Prisaca (com. Valea Sării)4.132 lei · 1 ang.
- TIVENCARS SRL · Nereju Mic (com. Nereju)3.260 lei · 1 ang.
- VIOTOUR IMPEX SRL · Focșani1.200 lei · 0 ang.
- TISARU SILVA SRL · Soveja0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1610 – Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre PREDVALY SRL
Care este CUI-ul firmei PREDVALY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PREDVALY SRL este 18766800, iar codul de TVA este RO18766800. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/450/2006, iar codul EUID este ROONRC.J39/450/2006.
Unde are sediul PREDVALY SRL?
Sediul social al firmei PREDVALY SRL este în Sat Podu Schiopului, Comuna Nistorești, Vrancea, Podu Schiopului (com. Nistorești), județul Vrancea, cod poștal 627234, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PREDVALY SRL?
Activitatea principală a firmei PREDVALY SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PREDVALY SRL?
PREDVALY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iunie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PREDVALY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 460). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PREDVALY SRL?
În 2025, PREDVALY SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.135 lei și o pierdere netă de 20 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PREDVALY SRL plătitoare de TVA?
Da. PREDVALY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.