PRAMAC GENERATORS SRL
BUCUREȘTI-TÎRGOVIȘTE, et. 3, Sat Mogoșoaia, Comuna Mogoșoaia, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 27,1 mil lei, profit net 145 mii lei, 13 angajați.
Despre PRAMAC GENERATORS SRL
PRAMAC GENERATORS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iulie 2014 cu numărul J2014001917234 și codul unic de înregistrare (CUI) 33337054, cu sediul în Mogoșoaia, județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte” (cod CAEN 4662). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 27,1 mil lei (-28% față de 2024), un profit net de 145 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 23,2 mil lei la 27,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 august 2014.
Date de identificare
- CUI
- 33337054
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014001917234
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 iulie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014001917234
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 12.08.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 27,1 mil lei
- Profit net
- 145 mii lei
- Angajați (medie)
- 13
- Capitaluri proprii
- 9,9 mil lei
- Datorii
- 10,1 mil lei
- Active totale
- 20,1 mil lei
- Marjă netă
- 0,5%
- Cifră / angajat
- 2,1 mil lei
-28% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 12,2 mil | 16,7 mil | 16,5 mil | 22,1 mil | 17,5 mil | 23,2 mil | 35,5 mil | 33,3 mil | 37,4 mil | 27,1 mil |
| Venituri totale | 12,4 mil | 16,8 mil | 16,6 mil | 22,2 mil | 17,6 mil | 23,4 mil | 35,9 mil | 34 mil | 37,8 mil | 27,5 mil |
| Cheltuieli totale | 12,2 mil | 15,8 mil | 15,6 mil | 21,1 mil | 16,9 mil | 22,3 mil | 33,7 mil | 32 mil | 35,7 mil | 27,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 139 mii | 1 mil | 994 mii | 1,1 mil | 688 mii | 1,1 mil | 2,3 mil | 2 mil | 2,1 mil | 400 mii |
| Profit / pierdere netă | 84 mii | 838 mii | 810 mii | 949 mii | 530 mii | 922 mii | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 145 mii |
| Număr mediu de angajați | 12 | 11 | 11 | 9 | 8 | 8 | 11 | 11 | 11 | 13 |
| Active imobilizate | 105 mii | 173 mii | 120 mii | 80 mii | 237 mii | 344 mii | 694 mii | 697 mii | 658 mii | 535 mii |
| Active circulante | 7,1 mil | 7,4 mil | 8,8 mil | 7,8 mil | 7,7 mil | 12,3 mil | 17,8 mil | 15,4 mil | 18,4 mil | 19,3 mil |
| din care stocuri | 1,5 mil | 1,6 mil | 2 mil | 2,1 mil | 1,5 mil | 3,8 mil | 4,3 mil | 7,4 mil | 5,5 mil | 5,3 mil |
| creanțe | 4,4 mil | 5,5 mil | 5,3 mil | 5,1 mil | 5,3 mil | 7,7 mil | 8,4 mil | 7,4 mil | 10,8 mil | 9,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,2 mil | 382 mii | 1,5 mil | 615 mii | 875 mii | 840 mii | 5 mil | 504 mii | 2,1 mil | 4,5 mil |
| Cheltuieli în avans | 16 mii | 12 mii | 14 mii | 10 mii | 40 mii | 16 mii | 26 mii | 36 mii | 174 mii | 172 mii |
| Datorii | 6,7 mil | 6,3 mil | 6,8 mil | 4,8 mil | 4,2 mil | 8,1 mil | 12 mil | 8 mil | 9,5 mil | 10,1 mil |
| Venituri în avans | 6.720 | 10 mii | 200 | — | — | — | — | — | — | — |
| Provizioane | 1.133 | 21 mii | 70 mii | 32 mii | 99 mii | 37 mii | 81 mii | 87 mii | 39 mii | 25 mii |
| Capitaluri proprii | 482 mii | 1,3 mil | 2,1 mil | 3,1 mil | 3,6 mil | 4,5 mil | 6,4 mil | 8 mil | 9,8 mil | 9,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 220 mii | 220 mii | 220 mii | 220 mii | 220 mii | 220 mii | 220 mii | 220 mii | 220 mii | 220 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 37 în județul Ilfov și locul 25 din 413 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4662 – Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte.
Firme similare din județul Ilfov
- EUROMASTER SRL · Otopeni38,4 mil lei · 34 ang.
- HIKOKI POWER TOOLS ROMANIA S.R.L. · Popești Leordeni25,6 mil lei · 14 ang.
- LEADERTECH CONSULTING SRL · Chitila24,3 mil lei · 11 ang.
- AUTOCOM ONLINE S.R.L. · Otopeni22,4 mil lei · 9 ang.
- ALTRAD BETONIERE ȘI EȘAFODAJE ROMANIA SRL · Șanțu Florești (com. Gruiu)20,2 mil lei · 7 ang.
- PROCONSTRUCT DISTRIBUTION SRL · Balotești20 mil lei · 16 ang.
- AKTIV-POWER SRL · Afumați8,1 mil lei · 10 ang.
- METAL DISC S.R.L. · Fundeni (com. Dobroești)7,9 mil lei · 11 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4662 – Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
- 3312 Repararea mașinilor
- 3314 Repararea echipamentelor electrice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5121 Transporturi aeriene de marfă
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5819 Alte activități de editare
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8211 Activități combinate de secretariat
Întrebări frecvente despre PRAMAC GENERATORS SRL
Care este CUI-ul firmei PRAMAC GENERATORS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRAMAC GENERATORS SRL este 33337054, iar codul de TVA este RO33337054. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014001917234, iar codul EUID este ROONRC.J2014001917234.
Unde are sediul PRAMAC GENERATORS SRL?
Sediul social al firmei PRAMAC GENERATORS SRL este în BUCUREȘTI-TÎRGOVIȘTE, et. 3, Sat Mogoșoaia, Comuna Mogoșoaia, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PRAMAC GENERATORS SRL?
Activitatea principală a firmei PRAMAC GENERATORS SRL este „Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte”, cod CAEN 4662. În Registrul Comerțului are autorizate în total 38 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PRAMAC GENERATORS SRL?
PRAMAC GENERATORS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iulie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PRAMAC GENERATORS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PRAMAC GENERATORS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Mogoșoaia sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PRAMAC GENERATORS SRL?
În 2025, PRAMAC GENERATORS SRL a raportat o cifră de afaceri de 27,1 mil lei și un profit net de 145 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PRAMAC GENERATORS SRL plătitoare de TVA?
Da. PRAMAC GENERATORS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 august 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.