Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA17 ani pe piață

PPC SELECT TRUCKS SRL

CUI 25896667J31/356/2009

NICOLAE BĂLCESCU, Municipiul Zalău, Sălaj

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 3,3 mil lei, profit net 136 mii lei, 6 angajați.

Despre PPC SELECT TRUCKS SRL

PPC SELECT TRUCKS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 august 2009 cu numărul J31/356/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25896667, cu sediul în Zalău, județul Sălaj. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,3 mil lei (+40% față de 2024), un profit net de 136 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,6 mil lei la 3,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 august 2009.

Date de identificare

CUI
25896667
Nr. Registrul Comerțului
J31/356/2009
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
17 august 2009
EUID
ROONRC.J31/356/2009
Cod poștal
450033

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 18.08.2009

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
3,3 mil lei

+40% față de 2024

Profit net
136 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
327 mii lei
Datorii
1,7 mil lei
Active totale
2 mil lei
Marjă netă
4,2%
Cifră / angajat
542 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil4 mil2016: cifra de afaceri 801.820 lei; profit net 10.955 lei20162017: cifra de afaceri 1.198.980 lei; profit net 77.477 lei20172018: cifra de afaceri 1.025.484 lei; profit net 6.424 lei20182019: cifra de afaceri 1.109.487 lei; profit net 15.138 lei20192020: cifra de afaceri 881.745 lei; profit net 63.325 lei20202021: cifra de afaceri 1.604.009 lei; profit net 211.717 lei20212022: cifra de afaceri 2.317.946 lei; profit net 246.272 lei20222023: cifra de afaceri 2.603.238 lei; profit net 237.549 lei20232024: cifra de afaceri 2.317.184 lei; profit net 33.889 lei20242025: cifra de afaceri 3.251.618 lei; profit net 136.025 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă802 mii1,2 mil1 mil1,1 mil882 mii1,6 mil2,3 mil2,6 mil2,3 mil3,3 mil
Venituri totale807 mii1,2 mil1 mil1,1 mil902 mii1,8 mil2,4 mil2,6 mil2,4 mil3,3 mil
Cheltuieli totale792 mii1,1 mil1 mil1,1 mil827 mii1,5 mil2,1 mil2,4 mil2,3 mil3,1 mil
Profit / pierdere brută15 mii90 mii10 mii19 mii74 mii240 mii284 mii271 mii38 mii159 mii
Profit / pierdere netă11 mii77 mii6.42415 mii63 mii212 mii246 mii238 mii34 mii136 mii
Număr mediu de angajați2223254—56
Active imobilizate132 mii108 mii211 mii148 mii86 mii177 mii151 mii586 mii625 mii1,4 mil
Active circulante109 mii111 mii114 mii215 mii230 mii454 mii372 mii449 mii409 mii558 mii
din care stocuri———————37——
creanțe87 mii102 mii100 mii156 mii97 mii212 mii143 mii259 mii311 mii484 mii
casa și conturi la bănci22 mii8.99214 mii60 mii133 mii242 mii230 mii190 mii98 mii74 mii
Cheltuieli în avans34 mii————2112852214.0693.408
Datorii201 mii68 mii167 mii191 mii80 mii183 mii209 mii704 mii847 mii1,7 mil
Capitaluri proprii74 mii151 mii158 mii173 mii236 mii448 mii314 mii331 mii191 mii327 mii
din care capital subscris vărsat20045 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 57 din 587 în județul Sălaj și locul 4.042 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Sălaj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre PPC SELECT TRUCKS SRL

Care este CUI-ul firmei PPC SELECT TRUCKS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PPC SELECT TRUCKS SRL este 25896667, iar codul de TVA este RO25896667. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J31/356/2009, iar codul EUID este ROONRC.J31/356/2009.

Unde are sediul PPC SELECT TRUCKS SRL?

Sediul social al firmei PPC SELECT TRUCKS SRL este în NICOLAE BĂLCESCU, Municipiul Zalău, Sălaj, județul Sălaj, cod poștal 450033, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PPC SELECT TRUCKS SRL?

Activitatea principală a firmei PPC SELECT TRUCKS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.

Când a fost înființată PPC SELECT TRUCKS SRL?

PPC SELECT TRUCKS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 august 2009, deci are 17 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PPC SELECT TRUCKS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 293). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PPC SELECT TRUCKS SRL?

În 2025, PPC SELECT TRUCKS SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,3 mil lei și un profit net de 136 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PPC SELECT TRUCKS SRL plătitoare de TVA?

Da. PPC SELECT TRUCKS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 august 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează