Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA20 ani pe piață

POSTFARM SRL

CUI 18611465J17/711/2006

Str. GHEORGHE ASACHI, et. 1, ap. birou nr.4, Municipiul Galați, Galați

În 2025: cifra de afaceri 185 mii lei, pierdere netă 55 mii lei, 2 angajați.

Despre POSTFARM SRL

POSTFARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 2006 cu numărul J17/711/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18611465, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor” (cod CAEN 4799). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 185 mii lei (-73% față de 2024), o pierdere netă de 55 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 315 mii lei la 185 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 ianuarie 2022.

Date de identificare

CUI
18611465
Nr. Registrul Comerțului
J17/711/2006
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 aprilie 2006
EUID
ROONRC.J17/711/2006
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 11.01.2022

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
185 mii lei

-73% față de 2024

Pierdere netă
55 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
-22 mii lei
Datorii
4,8 mil lei
Active totale
5,2 mil lei
Marjă netă
-29,8%
Cifră / angajat
92 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii de 92% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 73% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 103.063 lei; pierdere netă 28.570 lei20162017: cifra de afaceri 98.336 lei; pierdere netă 36.968 lei20172018: cifra de afaceri 103.621 lei; pierdere netă 25.970 lei20182019: cifra de afaceri 138.771 lei; pierdere netă 7.852 lei20192020: cifra de afaceri 69.955 lei; profit net 19.871 lei20202021: cifra de afaceri 314.765 lei; profit net 19.216 lei20212022: cifra de afaceri 223.786 lei; profit net 4.070 lei20222023: cifra de afaceri 147.106 lei; pierdere netă 15.107 lei20232024: cifra de afaceri 687.588 lei; profit net 214.148 lei20242025: cifra de afaceri 184.523 lei; pierdere netă 54.968 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă103 mii98 mii104 mii139 mii70 mii315 mii224 mii147 mii688 mii185 mii
Venituri totale104 mii99 mii104 mii139 mii103 mii316 mii224 mii147 mii688 mii212 mii
Cheltuieli totale132 mii135 mii130 mii146 mii82 mii294 mii218 mii161 mii452 mii260 mii
Profit / pierdere brută-28 mii-36 mii-26 mii-6.73620 mii22 mii6.300-14 mii236 mii-49 mii
Profit / pierdere netă-29 mii-37 mii-26 mii-7.85220 mii19 mii4.070-15 mii214 mii-55 mii
Număr mediu de angajați7776——2232
Active imobilizate327 mii289 mii330 mii337 mii526 mii595 mii601 mii609 mii732 mii726 mii
Active circulante5,1 mil4,8 mil4,8 mil4,8 mil4,6 mil4,6 mil4,5 mil4,5 mil4,6 mil4,5 mil
din care stocuri1,9 mil1,9 mil1,9 mil1,9 mil1,9 mil1,9 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil
creanțe3,2 mil2,9 mil2,9 mil2,9 mil2,7 mil2,7 mil2,7 mil2,7 mil2,7 mil2,7 mil
casa și conturi la bănci13 mii12 mii20 mii65 mii36 mii7.1867.6872.92824 mii16 mii
Cheltuieli în avans184 mii184 mii184 mii184 mii487———21 mii21 mii
Datorii4,9 mil4,7 mil4,8 mil4,8 mil4,8 mil4,9 mil4,9 mil4,8 mil4,8 mil4,8 mil
Venituri în avans814 mii814 mii791 mii791 mii520 mii483 mii444 mii445 mii445 mii445 mii
Capitaluri proprii-139 mii-176 mii-202 mii-210 mii-190 mii-171 mii-167 mii-182 mii33 mii-22 mii
din care capital subscris vărsat10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 5 din 14 în județul Galați și locul 390 din 949 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4799 – Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor.

Firme similare din județul Galați

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4799 – Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5610 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Întrebări frecvente despre POSTFARM SRL

Care este CUI-ul firmei POSTFARM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei POSTFARM SRL este 18611465, iar codul de TVA este RO18611465. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J17/711/2006, iar codul EUID este ROONRC.J17/711/2006.

Unde are sediul POSTFARM SRL?

Sediul social al firmei POSTFARM SRL este în Str. GHEORGHE ASACHI, et. 1, ap. birou nr.4, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are POSTFARM SRL?

Activitatea principală a firmei POSTFARM SRL este „Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor”, cod CAEN 4799. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată POSTFARM SRL?

POSTFARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 2006, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma POSTFARM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0236 *** 300). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are POSTFARM SRL?

În 2025, POSTFARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 185 mii lei și o pierdere netă de 55 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este POSTFARM SRL plătitoare de TVA?

Da. POSTFARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 ianuarie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează