PORSENA SRL
Str. CRANGULUI, Loc. Fieni, Oraș Fieni, Dâmbovița
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 346 mii lei, profit net 137 mii lei, 2 angajați.
Despre PORSENA SRL
PORSENA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 1998 cu numărul J1998000140152 și codul unic de înregistrare (CUI) 10496913, cu sediul în Fieni, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune” (cod CAEN 5911). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 346 mii lei (+86% față de 2024), un profit net de 137 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 291 mii lei la 346 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 10496913
- Nr. Registrul Comerțului
- J1998000140152
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 aprilie 1998
- EUID
- ROONRC.J1998000140152
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.11.2019
din 01.11.2019
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 346 mii lei
- Profit net
- 137 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 161 mii lei
- Datorii
- 143 mii lei
- Active totale
- 332 mii lei
- Marjă netă
- 39,7%
- Cifră / angajat
- 173 mii lei
+86% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 168 mii | 219 mii | 166 mii | 477 mii | 459 mii | 291 mii | 220 mii | 205 mii | 186 mii | 346 mii |
| Venituri totale | 168 mii | 219 mii | 237 mii | 592 mii | 570 mii | 397 mii | 298 mii | 257 mii | 247 mii | 399 mii |
| Cheltuieli totale | 78 mii | 101 mii | 171 mii | 429 mii | 402 mii | 348 mii | 231 mii | 212 mii | 206 mii | 257 mii |
| Profit / pierdere brută | 89 mii | 118 mii | 66 mii | 163 mii | 168 mii | 49 mii | 67 mii | 45 mii | 41 mii | 142 mii |
| Profit / pierdere netă | 88 mii | 116 mii | 64 mii | 158 mii | 164 mii | 46 mii | 65 mii | 43 mii | 39 mii | 137 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 7.160 | 5.190 | 678 mii | 652 mii | 517 mii | 383 mii | 277 mii | 193 mii | 169 mii | 83 mii |
| Active circulante | 88 mii | 156 mii | 117 mii | 121 mii | 59 mii | 95 mii | 57 mii | 106 mii | 109 mii | 249 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 138 | — | — | 125 | — |
| creanțe | 11 mii | 4.325 | 23 mii | 4.038 | — | 5.902 | 12 mii | 41 mii | 2.736 | 34 mii |
| casa și conturi la bănci | 77 mii | 152 mii | 94 mii | 117 mii | 59 mii | 89 mii | 45 mii | 64 mii | 106 mii | 215 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.000 | 3.000 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 11 mii | 48 mii | 51 mii | 8.610 | 24 mii | 13 mii | 24 mii | 16 mii | 13 mii | 143 mii |
| Venituri în avans | — | — | 586 mii | 475 mii | 364 mii | 258 mii | 181 mii | 129 mii | 78 mii | 27 mii |
| Capitaluri proprii | 88 mii | 116 mii | 157 mii | 289 mii | 188 mii | 207 mii | 130 mii | 154 mii | 187 mii | 161 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 65 în județul Dâmbovița și locul 720 din 3.109 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5911 – Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune.
Firme similare din județul Dâmbovița
- MEDIA KMY PRODUCTION S.R.L. · Odobești363 mii lei · 1 ang.
- EXCESIV ART S.R.L. · Crevedia332 mii lei · 1 ang.
- PROPS MASTER S.R.L. · Crevedia316 mii lei · 0 ang.
- JHN FILM PRODUCTION S.R.L. · Crevedia258 mii lei · 1 ang.
- AMENAJA HD S.R.L. · Samurcasi (com. Crevedia)250 mii lei · 1 ang.
- ART CRISTINA MAILL S.R.L. · Dârza (com. Crevedia)248 mii lei · 1 ang.
- CREATIVE DRONE S.R.L. · Târgoviște234 mii lei · 0 ang.
- BEST EVENTS PRODUCTIONS S.R.L. · Dârza (com. Crevedia)222 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5911 – Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5819 Alte activități de editare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Întrebări frecvente despre PORSENA SRL
Care este CUI-ul firmei PORSENA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PORSENA SRL este 10496913, iar codul de TVA este RO10496913. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000140152, iar codul EUID este ROONRC.J1998000140152.
Unde are sediul PORSENA SRL?
Sediul social al firmei PORSENA SRL este în Str. CRANGULUI, Loc. Fieni, Oraș Fieni, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PORSENA SRL?
Activitatea principală a firmei PORSENA SRL este „Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune”, cod CAEN 5911. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PORSENA SRL?
PORSENA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 1998, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PORSENA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0245 *** 555). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PORSENA SRL?
În 2025, PORSENA SRL a raportat o cifră de afaceri de 346 mii lei și un profit net de 137 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PORSENA SRL plătitoare de TVA?
Da. PORSENA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Fieni
- Firme cu CAEN 5911 din județul Dâmbovița
- CAEN 5911 – Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- Top firme din județul Dâmbovița
- Top firme cu CAEN 5911
- Firme noi din județul Dâmbovița
- Beneficiari de fonduri din județul Dâmbovița
- Compară PORSENA SRL cu alte firme