POPAN IMPEX SRL
B-dul DOROBANȚILOR, bl. A5, ap. P, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 771 mii lei, profit net 948 lei, 4 angajați.
Despre POPAN IMPEX SRL
POPAN IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 1994 cu numărul J1994001844093 și codul unic de înregistrare (CUI) 6813894, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 771 mii lei (-18% față de 2024), un profit net de 948 lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 966 mii lei la 771 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1995 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 6813894
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994001844093
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001844093
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.12.1995
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 771 mii lei
- Profit net
- 948 lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 234 mii lei
- Datorii
- 165 mii lei
- Active totale
- 399 mii lei
- Marjă netă
- 0,1%
- Cifră / angajat
- 193 mii lei
-18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 41% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1 mil | 733 mii | 966 mii | 985 mii | 929 mii | 939 mii | 771 mii |
| Venituri totale | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 837 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1 mil | 862 mii |
| Cheltuieli totale | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 823 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 858 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 27 mii | -48 mii | 21 mii | 14 mii | 18 mii | 5.601 | 5.324 | -65 mii | 3.915 |
| Profit / pierdere netă | 11 mii | 20 mii | -53 mii | 16 mii | 10 mii | 18 mii | 1.932 | 988 | -65 mii | 948 |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 4 |
| Active imobilizate | 277 mii | 232 mii | 263 mii | 241 mii | 227 mii | 324 mii | 338 mii | 346 mii | 319 mii | 264 mii |
| Active circulante | 223 mii | 194 mii | 256 mii | 216 mii | 201 mii | 173 mii | 124 mii | 143 mii | 128 mii | 105 mii |
| din care stocuri | 20 mii | 18 mii | 6.019 | -3.073 | -3.073 | 1.899 | 2.553 | — | — | 0 |
| creanțe | 192 mii | 192 mii | 167 mii | 213 mii | 201 mii | 165 mii | 109 mii | 131 mii | 97 mii | 102 mii |
| casa și conturi la bănci | 11 mii | -15 mii | 83 mii | 6.038 | 3.219 | 6.430 | 12 mii | 12 mii | 31 mii | 2.822 |
| Cheltuieli în avans | 9.088 | 3.262 | 2.390 | 11 mii | 15 mii | 14 mii | 18 mii | 24 mii | 28 mii | 30 mii |
| Datorii | 134 mii | 118 mii | 262 mii | 194 mii | 129 mii | 208 mii | 184 mii | 217 mii | 242 mii | 165 mii |
| Provizioane | — | — | — | — | 30 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 375 mii | 312 mii | 259 mii | 275 mii | 285 mii | 302 mii | 295 mii | 296 mii | 233 mii | 234 mii |
| din care capital subscris vărsat | 3.209 | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 19 în județul Brăila și locul 611 din 5.790 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.
Firme similare din județul Brăila
- CORANDRI COM SRL · Ianca965 mii lei · 2 ang.
- ALPIVOLT S.R.L. · Brăila675 mii lei · 1 ang.
- META IDEAL SOFT S.R.L. · Brăila374 mii lei · 2 ang.
- LUXURY BRYLIANT S.R.L. · Brăila201 mii lei · 0 ang.
- CASA NED S.R.L. · Vărsătura (com. Chiscani)199 mii lei · 1 ang.
- CATALENA TOUR S.R.L. · Brăila186 mii lei · 1 ang.
- LUCIAZON TOUR S.R.L. · Gemenele168 mii lei · 1 ang.
- PIEMONT COM SRL · Brăila90 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 14891/196/202526.08.2025
recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004) SANCTIUNE PECUNIARA
Judecătoria Braila · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 5474/2/202520.08.2025
anulare acte administrativ cu caracter normativ HG nr.295/2025
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 5476/2/202520.08.2025
anulare act administrativ ordinul MMFTSS nr. 1107/2025
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 12810/196/202522.07.2025
anulare proces verbal de contravenţie PCC NR.0025479/07.07.2025
Judecătoria Braila · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 9815/196/202513.06.2025
recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004)
Judecătoria Braila · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 38460/94/202122.10.2021
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. discutare perimare
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre POPAN IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei POPAN IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei POPAN IMPEX SRL este 6813894, iar codul de TVA este RO6813894. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001844093, iar codul EUID este ROONRC.J1994001844093.
Unde are sediul POPAN IMPEX SRL?
Sediul social al firmei POPAN IMPEX SRL este în B-dul DOROBANȚILOR, bl. A5, ap. P, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are POPAN IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei POPAN IMPEX SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată POPAN IMPEX SRL?
POPAN IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma POPAN IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0239 *** 772). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are POPAN IMPEX SRL?
În 2025, POPAN IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 771 mii lei și un profit net de 948 lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este POPAN IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. POPAN IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1995 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.