Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA34 ani pe piață

PONI CON SRL

CUI 344284J1992015322402

Sos. GIURGIULUI, et. 3, ap. 3, București Sectorul 4, București

În 2025: cifra de afaceri 163 mii lei, profit net 73 mii lei, 2 angajați.

Despre PONI CON SRL

PONI CON SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 1992 cu numărul J1992015322402 și codul unic de înregistrare (CUI) 344284, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Dezvoltare (promovare) imobiliară” (cod CAEN 6812). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 163 mii lei (-10% față de 2024), un profit net de 73 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 113 mii lei la 163 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.

Date de identificare

CUI
344284
Nr. Registrul Comerțului
J1992015322402
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 iunie 1992
EUID
ROONRC.J1992015322402
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1993

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
163 mii lei

-10% față de 2024

Profit net
73 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
874 mii lei
Datorii
3,2 mil lei
Active totale
4,1 mil lei
Marjă netă
45%
Cifră / angajat
82 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii-250 mii0250 mii500 mii750 mii2016: cifra de afaceri 212.812 lei; pierdere netă 242.667 lei20162017: cifra de afaceri 190.244 lei; pierdere netă 376.981 lei20172018: cifra de afaceri 392.130 lei; profit net 68.064 lei20182019: cifra de afaceri 531.212 lei; profit net 219.266 lei20192020: cifra de afaceri 209.806 lei; profit net 126.597 lei20202021: cifra de afaceri 112.780 lei; profit net 13.085 lei20212022: cifra de afaceri 147.758 lei; profit net 105.075 lei20222023: cifra de afaceri 161.838 lei; pierdere netă 35.293 lei20232024: cifra de afaceri 180.453 lei; pierdere netă 319.646 lei20242025: cifra de afaceri 163.003 lei; profit net 73.335 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă213 mii190 mii392 mii531 mii210 mii113 mii148 mii162 mii180 mii163 mii
Venituri totale493 mii357 mii467 mii543 mii328 mii113 mii472 mii324 mii414 mii1,3 mil
Cheltuieli totale735 mii734 mii399 mii324 mii202 mii100 mii367 mii359 mii724 mii1,1 mil
Profit / pierdere brută-243 mii-377 mii68 mii219 mii127 mii13 mii105 mii-35 mii-310 mii156 mii
Profit / pierdere netă-243 mii-377 mii68 mii219 mii127 mii13 mii105 mii-35 mii-320 mii73 mii
Număr mediu de angajați12923211122
Active imobilizate2,6 mil2,5 mil2,6 mil2,5 mil2,5 mil2,5 mil2,3 mil2,2 mil2,9 mil2,8 mil
Active circulante129 mii104 mii126 mii176 mii99 mii37 mii100 mii869 mii349 mii1,2 mil
din care stocuri672—948948948—9.6045.0083.8353.793
creanțe97 mii102 mii106 mii123 mii89 mii32 mii88 mii245 mii181 mii714 mii
casa și conturi la bănci32 mii2.00719 mii52 mii9.2264.9291.732184 mii47 mii83 mii
Cheltuieli în avans—2173191.1278297016603.7255.9784.835
Datorii907 mii1,2 mil1,3 mil943 mii733 mii662 mii419 mii1,3 mil1,7 mil3,2 mil
Venituri în avans——9.71647 mii3.346——13 mii13 mii4.071
Capitaluri proprii1,8 mil1,4 mil1,5 mil1,7 mil1,8 mil1,8 mil1,9 mil1,8 mil1,6 mil874 mii
din care capital subscris vărsat720 mii720 mii720 mii720 mii720 mii720 mii720 mii720 mii720 mii20 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 694 din 1.029 în județul București și locul 1.938 din 2.723 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6812 – Dezvoltare (promovare) imobiliară.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6812 – Dezvoltare (promovare) imobiliară

  • 6499 Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Întrebări frecvente despre PONI CON SRL

Care este CUI-ul firmei PONI CON SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PONI CON SRL este 344284, iar codul de TVA este RO344284. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992015322402, iar codul EUID este ROONRC.J1992015322402.

Unde are sediul PONI CON SRL?

Sediul social al firmei PONI CON SRL este în Sos. GIURGIULUI, et. 3, ap. 3, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PONI CON SRL?

Activitatea principală a firmei PONI CON SRL este „Dezvoltare (promovare) imobiliară”, cod CAEN 6812. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PONI CON SRL?

PONI CON SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 1992, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PONI CON SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 675). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PONI CON SRL?

În 2025, PONI CON SRL a raportat o cifră de afaceri de 163 mii lei și un profit net de 73 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PONI CON SRL plătitoare de TVA?

Da. PONI CON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează