Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA34 ani pe piață

POMADENT SRL

CUI 1199662J1992001859266

PROF.DR. GHEORGHE MARINESCU, Municipiul Târgu Mureș, Mureș

În 2025: cifra de afaceri 4,2 mil lei, profit net 617 mii lei, 18 angajați.

Despre POMADENT SRL

POMADENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 1992 cu numărul J1992001859266 și codul unic de înregistrare (CUI) 1199662, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,2 mil lei (+15% față de 2024), un profit net de 617 mii lei și 18 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,7 mil lei la 4,2 mil lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
1199662
Nr. Registrul Comerțului
J1992001859266
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 iunie 1992
EUID
ROONRC.J1992001859266
Cod poștal
540142

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,2 mil lei

+15% față de 2024

Profit net
617 mii lei
Angajați (medie)
18
Capitaluri proprii
2,7 mil lei
Datorii
100 mii lei
Active totale
2,8 mil lei
Marjă netă
14,7%
Cifră / angajat
233 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 4% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 589.963 lei; profit net 61.757 lei20162017: cifra de afaceri 641.642 lei; profit net 102.636 lei20172018: cifra de afaceri 1.241.996 lei; profit net 511.995 lei20182019: cifra de afaceri 1.356.540 lei; profit net 251.338 lei20192020: cifra de afaceri 1.852.428 lei; profit net 172.203 lei20202021: cifra de afaceri 2.723.435 lei; profit net 185.000 lei20212022: cifra de afaceri 2.561.390 lei; profit net 228.448 lei20222023: cifra de afaceri 3.133.256 lei; profit net 449.069 lei20232024: cifra de afaceri 3.664.767 lei; profit net 546.339 lei20242025: cifra de afaceri 4.202.564 lei; profit net 617.189 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă590 mii642 mii1,2 mil1,4 mil1,9 mil2,7 mil2,6 mil3,1 mil3,7 mil4,2 mil
Venituri totale596 mii658 mii1,3 mil1,4 mil1,9 mil2,7 mil2,7 mil3,2 mil3,8 mil4,4 mil
Cheltuieli totale524 mii549 mii727 mii1,1 mil1,7 mil2,5 mil2,4 mil2,7 mil3,2 mil3,7 mil
Profit / pierdere brută72 mii109 mii524 mii265 mii189 mii205 mii248 mii486 mii620 mii716 mii
Profit / pierdere netă62 mii103 mii512 mii251 mii172 mii185 mii228 mii449 mii546 mii617 mii
Număr mediu de angajați8101113151820141618
Active imobilizate257 mii213 mii872 mii1,5 mil1,5 mil1,6 mil1,6 mil1,7 mil2 mil2 mil
Active circulante33 mii208 mii360 mii81 mii246 mii315 mii488 mii701 mii702 mii771 mii
din care stocuri11 mii6.4741.8356.23111 mii9.0169246 mii45 mii8.450
creanțe4.00084447 mii5.86333 mii16 mii2.3354.29984 mii38 mii
casa și conturi la bănci18 mii201 mii311 mii69 mii202 mii290 mii81 mii48 mii73 mii74 mii
Cheltuieli în avans17 mii1.3481.5652.5112.5192.0662.0138.23112 mii14 mii
Datorii97 mii116 mii419 mii499 mii503 mii500 mii453 mii291 mii67 mii100 mii
Venituri în avans12 mii6.5161.146——————6.598
Capitaluri proprii198 mii300 mii812 mii1,1 mil1,2 mil1,4 mil1,6 mil2,1 mil2,6 mil2,7 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 6 din 275 în județul Mureș și locul 267 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.

Firme similare din județul Mureș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică

  • 8623 Activități de asistență stomatologică
  • 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

Întrebări frecvente despre POMADENT SRL

Care este CUI-ul firmei POMADENT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei POMADENT SRL este 1199662. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992001859266, iar codul EUID este ROONRC.J1992001859266.

Unde are sediul POMADENT SRL?

Sediul social al firmei POMADENT SRL este în PROF.DR. GHEORGHE MARINESCU, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 540142, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are POMADENT SRL?

Activitatea principală a firmei POMADENT SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată POMADENT SRL?

POMADENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 1992, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma POMADENT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0365 *** 220). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are POMADENT SRL?

În 2025, POMADENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,2 mil lei și un profit net de 617 mii lei, cu 18 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este POMADENT SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, POMADENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează