POINT OPTIC SRL
Str. DOAMNEI, et. P, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 227 mii lei, profit net 44 mii lei, 1 angajați.
Despre POINT OPTIC SRL
POINT OPTIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 noiembrie 2006 cu numărul J2006019387404 și codul unic de înregistrare (CUI) 19247355, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi” (cod CAEN 4778). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 227 mii lei (+3% față de 2024), un profit net de 44 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 131 mii lei la 227 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 19247355
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006019387404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 noiembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006019387404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 227 mii lei
- Profit net
- 44 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 45 mii lei
- Datorii
- 24 mii lei
- Active totale
- 69 mii lei
- Marjă netă
- 19,5%
- Cifră / angajat
- 227 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 111 mii | 147 mii | 152 mii | 156 mii | 95 mii | 131 mii | 191 mii | 188 mii | 220 mii | 227 mii |
| Venituri totale | 111 mii | 147 mii | 152 mii | 156 mii | 95 mii | 131 mii | 191 mii | 188 mii | 220 mii | 227 mii |
| Cheltuieli totale | 57 mii | 84 mii | 82 mii | 86 mii | 49 mii | 71 mii | 146 mii | 112 mii | 134 mii | 180 mii |
| Profit / pierdere brută | 54 mii | 63 mii | 70 mii | 70 mii | 46 mii | 60 mii | 45 mii | 77 mii | 87 mii | 46 mii |
| Profit / pierdere netă | 51 mii | 59 mii | 66 mii | 65 mii | 43 mii | 56 mii | 43 mii | 75 mii | 85 mii | 44 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 78 mii | 85 mii | 95 mii | 97 mii | 101 mii | 99 mii | 72 mii | 145 mii | 110 mii | 69 mii |
| din care stocuri | 74 mii | 83 mii | 93 mii | 95 mii | 99 mii | 96 mii | 67 mii | 65 mii | 61 mii | 46 mii |
| creanțe | 3.055 | 818 | 818 | 818 | 777 | 777 | 777 | 79 mii | 41 mii | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.516 | 1.136 | 339 | 631 | 855 | 1.556 | 3.949 | 1.132 | 7.898 | 1.365 |
| Datorii | 27 mii | 26 mii | 28 mii | 31 mii | 57 mii | 42 mii | 29 mii | 70 mii | 25 mii | 24 mii |
| Capitaluri proprii | 51 mii | 59 mii | 66 mii | 66 mii | 43 mii | 57 mii | 43 mii | 75 mii | 85 mii | 45 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 234 din 433 în județul București și locul 1.855 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi.
Firme similare din județul București
- DAMACO STIL S.R.L. · București Sector 3229 mii lei · 1 ang.
- BIAFAN OPTIX S.R.L. · București Sector 3229 mii lei · 1 ang.
- ROMABOG INVEST GRUP S.R.L. · București Sector 6226 mii lei · 1 ang.
- R.N. FLORIS 94 SRL · București Sector 6225 mii lei · 2 ang.
- MIDALEX ART SRL · București Sector 6224 mii lei · 1 ang.
- SANTE CORPORATION S.R.L. · București Sector 1224 mii lei · 1 ang.
- INNOVATION SOUND SRL · București Sector 3223 mii lei · 0 ang.
- PFREUNDT ROMANIA S.R.L. · București Sector 1223 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre POINT OPTIC SRL
Care este CUI-ul firmei POINT OPTIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei POINT OPTIC SRL este 19247355. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006019387404, iar codul EUID este ROONRC.J2006019387404.
Unde are sediul POINT OPTIC SRL?
Sediul social al firmei POINT OPTIC SRL este în Str. DOAMNEI, et. P, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are POINT OPTIC SRL?
Activitatea principală a firmei POINT OPTIC SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată POINT OPTIC SRL?
POINT OPTIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 noiembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma POINT OPTIC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 558). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are POINT OPTIC SRL?
În 2025, POINT OPTIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 227 mii lei și un profit net de 44 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este POINT OPTIC SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, POINT OPTIC SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.