PODINA SRL
Str. I.C. BRATIANU, ap. 1, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 416 mii lei, profit net 117 mii lei, 2 angajați.
Despre PODINA SRL
PODINA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 aprilie 1994 cu numărul J30/689/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5586297, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice” (cod CAEN 3250). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 416 mii lei (+26% față de 2024), un profit net de 117 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 124 mii lei la 416 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 5586297
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/689/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 aprilie 1994
- EUID
- ROONRC.J30/689/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 416 mii lei
- Profit net
- 117 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 465 mii lei
- Datorii
- 134 mii lei
- Active totale
- 599 mii lei
- Marjă netă
- 28,2%
- Cifră / angajat
- 208 mii lei
+26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 22% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 97 mii | 94 mii | 86 mii | 80 mii | 68 mii | 124 mii | 203 mii | 215 mii | 331 mii | 416 mii |
| Venituri totale | 97 mii | 94 mii | 86 mii | 80 mii | 74 mii | 124 mii | 203 mii | 215 mii | 332 mii | 417 mii |
| Cheltuieli totale | 95 mii | 87 mii | 78 mii | 78 mii | 80 mii | 73 mii | 98 mii | 160 mii | 234 mii | 294 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.048 | 6.622 | 8.362 | 1.401 | -5.653 | 51 mii | 105 mii | 55 mii | 98 mii | 123 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.078 | 5.687 | 7.642 | 758 | -6.164 | 50 mii | 103 mii | 54 mii | 94 mii | 117 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 0 | 6.281 | 5.471 | 8.202 | 11 mii | 36 mii | 614 mii | 600 mii | 560 mii | 469 mii |
| Active circulante | 43 mii | 44 mii | 50 mii | 49 mii | 40 mii | 66 mii | 65 mii | 74 mii | 113 mii | 130 mii |
| din care stocuri | 21 mii | 21 mii | 20 mii | 12 mii | 8.764 | 12 mii | 21 mii | 35 mii | 75 mii | 102 mii |
| creanțe | — | 20 mii | 13 mii | 23 mii | — | 2.226 | — | — | — | — |
| casa și conturi la bănci | 22 mii | 3.013 | 17 mii | 14 mii | 32 mii | 51 mii | 44 mii | 39 mii | 38 mii | 28 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 403 | 302 |
| Datorii | 4.929 | 6.454 | 4.061 | 4.999 | 4.901 | 5.113 | 478 mii | 419 mii | 325 mii | 134 mii |
| Capitaluri proprii | 38 mii | 44 mii | 52 mii | 53 mii | 46 mii | 97 mii | 200 mii | 254 mii | 348 mii | 465 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 25 în județul Satu Mare și locul 572 din 1.773 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3250 – Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice.
Firme similare din județul Satu Mare
- NONANALOG SRL · Satu Mare626 mii lei · 0 ang.
- COBRA SRL · Satu Mare524 mii lei · 2 ang.
- ERDEI CĂLIN LABORATORY S.R.L. · Satu Mare494 mii lei · 2 ang.
- DENTALEX SRL · Negrești-Oaș258 mii lei · 4 ang.
- ENA LAB S.R.L. · Satu Mare250 mii lei · 3 ang.
- DEXTERITTY DENTAL GRUP SRL · Satu Mare225 mii lei · 2 ang.
- EURODENT SRL · Satu Mare172 mii lei · 5 ang.
- DENTAL LAB SRL · Carei170 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 49 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 13163/182/202403.09.2026
contestaţie la executare
Tribunalul Maramures · Apel · Civil · calitate: Apelant
- 10621/296/202621.07.2026
suspendare provizorie a executării
Judecătoria Satumare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Contestator
- 1808/266/202610.07.2026
validare poprire DOS EX 1418/2026
Judecătoria Negrestioas · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 21315/3/202629.05.2026
drept de autor şi drepturi conexe
Tribunalul Bucuresti · Fond · Proprietate Intelectuală · calitate: Pârât
- 2472/3/202631.03.2026
Verificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.) CO
Curtea de Apel Bucuresti · Contestaţie(NCPP) · Penal · calitate: Contestator Inculpat
- 480/266/202609.03.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Negrestioas · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 2472/3/202627.01.2026
Verificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Inculpat
- 6767/118/202531.12.2025
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 19024/182/202531.12.2025
încuviinţarea executării silite
Judecătoria Baiamare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 4297/220/202529.12.2025
validare poprire
Judecătoria Deta · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3250 – Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
Întrebări frecvente despre PODINA SRL
Care este CUI-ul firmei PODINA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PODINA SRL este 5586297. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/689/1994, iar codul EUID este ROONRC.J30/689/1994.
Unde are sediul PODINA SRL?
Sediul social al firmei PODINA SRL este în Str. I.C. BRATIANU, ap. 1, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PODINA SRL?
Activitatea principală a firmei PODINA SRL este „Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice”, cod CAEN 3250.
Când a fost înființată PODINA SRL?
PODINA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 aprilie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PODINA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0261 *** 525). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PODINA SRL?
În 2025, PODINA SRL a raportat o cifră de afaceri de 416 mii lei și un profit net de 117 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PODINA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, PODINA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.