Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață

POD CONS SRL

CUI 22012600J2007000610381

comuna Mihaesti, Sat Bârsești, Comuna Mihăești, Vâlcea

În 2025: cifra de afaceri 391 mii lei, profit net 106 mii lei, 2 angajați.

Despre POD CONS SRL

POD CONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iunie 2007 cu numărul J2007000610381 și codul unic de înregistrare (CUI) 22012600, cu sediul în Bârsești (com. Mihăești), județul Vâlcea. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 391 mii lei (-58% față de 2024), un profit net de 106 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 556 mii lei la 391 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
22012600
Nr. Registrul Comerțului
J2007000610381
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 iunie 2007
EUID
ROONRC.J2007000610381
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2016

TVA la încasare
Da

din 01.11.2016

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
391 mii lei

-58% față de 2024

Profit net
106 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
112 mii lei
Datorii
83 mii lei
Active totale
195 mii lei
Marjă netă
27,1%
Cifră / angajat
196 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 58% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 449.370 lei; profit net 259.698 lei20162017: cifra de afaceri 390.795 lei; profit net 143.794 lei20172018: cifra de afaceri 441.705 lei; profit net 164.795 lei20182019: cifra de afaceri 337.937 lei; profit net 78.028 lei20192020: cifra de afaceri 540.379 lei; profit net 291.983 lei20202021: cifra de afaceri 555.733 lei; profit net 302.651 lei20212022: cifra de afaceri 740.078 lei; profit net 367.313 lei20222023: cifra de afaceri 713.006 lei; profit net 336.937 lei20232024: cifra de afaceri 923.540 lei; profit net 470.217 lei20242025: cifra de afaceri 391.140 lei; profit net 105.948 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă449 mii391 mii442 mii338 mii540 mii556 mii740 mii713 mii924 mii391 mii
Venituri totale449 mii398 mii445 mii338 mii545 mii556 mii740 mii713 mii949 mii400 mii
Cheltuieli totale185 mii250 mii276 mii257 mii248 mii248 mii367 mii371 mii456 mii287 mii
Profit / pierdere brută264 mii148 mii169 mii81 mii297 mii307 mii374 mii343 mii493 mii113 mii
Profit / pierdere netă260 mii144 mii165 mii78 mii292 mii303 mii367 mii337 mii470 mii106 mii
Număr mediu de angajați4332222222
Active imobilizate17 mii177 mii130 mii80 mii45 mii176 mii135 mii97 mii60 mii18 mii
Active circulante265 mii154 mii159 mii91 mii316 mii292 mii483 mii319 mii731 mii177 mii
creanțe120 mii118 mii125 mii81 mii208 mii195 mii464 mii273 mii641 mii104 mii
casa și conturi la bănci145 mii37 mii35 mii9.845108 mii97 mii20 mii46 mii89 mii73 mii
Datorii19 mii134 mii115 mii60 mii57 mii162 mii248 mii75 mii317 mii83 mii
Capitaluri proprii263 mii197 mii175 mii112 mii305 mii306 mii371 mii342 mii474 mii112 mii
din care capital subscris vărsat400400400400400400400400400400

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 11 din 53 în județul Vâlcea și locul 1.518 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.

Firme similare din județul Vâlcea

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Întrebări frecvente despre POD CONS SRL

Care este CUI-ul firmei POD CONS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei POD CONS SRL este 22012600, iar codul de TVA este RO22012600. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000610381, iar codul EUID este ROONRC.J2007000610381.

Unde are sediul POD CONS SRL?

Sediul social al firmei POD CONS SRL este în comuna Mihaesti, Sat Bârsești, Comuna Mihăești, Vâlcea, Bârsești (com. Mihăești), județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are POD CONS SRL?

Activitatea principală a firmei POD CONS SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată POD CONS SRL?

POD CONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iunie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma POD CONS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0250 *** 663). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are POD CONS SRL?

În 2025, POD CONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 391 mii lei și un profit net de 106 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este POD CONS SRL plătitoare de TVA?

Da. POD CONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează