Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare10 ani pe piață

POARTA APELOR SRL

CUI 35930685J2016000951132

MERCUR, Loc. Eforie Sud, Oraș Eforie, Constanța

În 2025: cifra de afaceri 344 mii lei, profit net 52 mii lei.

Despre POARTA APELOR SRL

POARTA APELOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 2016 cu numărul J2016000951132 și codul unic de înregistrare (CUI) 35930685, cu sediul în Eforie Sud (oraș Eforie), județul Constanța. Activitatea principală este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 344 mii lei, un profit net de 52 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 257 mii lei la 344 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
35930685
Nr. Registrul Comerțului
J2016000951132
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 aprilie 2016
EUID
ROONRC.J2016000951132
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.2016

TVA la încasare
Da

din 01.02.2021

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
344 mii lei

0% față de 2024

Profit net
52 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
2,1 mil lei
Datorii
2.007 lei
Active totale
2,1 mil lei
Marjă netă
15,2%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 0% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 1.253.679 lei; profit net 560.289 lei20162017: cifra de afaceri 1.728.030 lei; profit net 663.545 lei20172018: cifra de afaceri 114.054 lei; pierdere netă 195.940 lei20182019: cifra de afaceri 600.163 lei; profit net 211.069 lei20192020: cifra de afaceri 285.877 lei; profit net 1.611 lei20202021: cifra de afaceri 256.890 lei; profit net 190.465 lei20212022: cifra de afaceri 332.591 lei; profit net 256.633 lei20222023: cifra de afaceri 341.693 lei; profit net 177.748 lei20232024: cifra de afaceri 344.712 lei; profit net 137.274 lei20242025: cifra de afaceri 343.535 lei; profit net 52.259 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,3 mil1,7 mil114 mii600 mii286 mii257 mii333 mii342 mii345 mii344 mii
Venituri totale1,6 mil1,7 mil114 mii600 mii286 mii262 mii342 mii362 mii370 mii357 mii
Cheltuieli totale893 mii1 mil309 mii383 mii277 mii65 mii82 mii181 mii209 mii295 mii
Profit / pierdere brută658 mii679 mii-195 mii217 mii9.329197 mii260 mii181 mii161 mii62 mii
Profit / pierdere netă560 mii664 mii-196 mii211 mii1.611190 mii257 mii178 mii137 mii52 mii
Număr mediu de angajați8612——111—
Active imobilizate180 mii1,1 mil1 mil1,3 mil1,8 mil1,7 mil1,7 mil1,7 mil1,6 mil1,6 mil
Active circulante459 mii198 mii62 mii85 mii23 mii267 mii304 mii572 mii708 mii451 mii
din care stocuri53 mii50 mii41 mii8.8087.224194——39 mii—
creanțe357 mii3.04421 mii63 mii13 mii4.1773.2329.15918 mii4.649
casa și conturi la bănci48 mii144 mii-1614 mii3.032263 mii13 mii52 mii91 mii446 mii
Cheltuieli în avans1.2871.540————————
Datorii80 mii27 mii47 mii37 mii512 mii533 mii308 mii358 mii323 mii2.007
Capitaluri proprii560 mii1,2 mil1 mil1,3 mil1,3 mil1,5 mil1,7 mil1,9 mil2 mil2,1 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Constanța

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Întrebări frecvente despre POARTA APELOR SRL

Care este CUI-ul firmei POARTA APELOR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei POARTA APELOR SRL este 35930685, iar codul de TVA este RO35930685. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000951132, iar codul EUID este ROONRC.J2016000951132.

Unde are sediul POARTA APELOR SRL?

Sediul social al firmei POARTA APELOR SRL este în MERCUR, Loc. Eforie Sud, Oraș Eforie, Constanța, Eforie Sud (oraș Eforie), județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are POARTA APELOR SRL?

Activitatea principală a firmei POARTA APELOR SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare”, cod CAEN 5510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată POARTA APELOR SRL?

POARTA APELOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma POARTA APELOR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 975). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are POARTA APELOR SRL?

În 2025, POARTA APELOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 344 mii lei și un profit net de 52 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este POARTA APELOR SRL plătitoare de TVA?

Da. POARTA APELOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/35930685

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează