PNEUFAN SRL
ȘCOLII, Loc. Buftea, Oraș Buftea, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 507 mii lei, profit net 20 mii lei, 1 angajați.
Despre PNEUFAN SRL
PNEUFAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 martie 2017 cu numărul J2017001162239 și codul unic de înregistrare (CUI) 29592644, cu sediul în Buftea, județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice” (cod CAEN 4672). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 507 mii lei (-32% față de 2024), un profit net de 20 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 649 mii lei la 507 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 februarie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 29592644
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017001162239
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 martie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017001162239
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 20.02.2012
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 507 mii lei
- Profit net
- 20 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 166 mii lei
- Datorii
- 270 mii lei
- Active totale
- 436 mii lei
- Marjă netă
- 4%
- Cifră / angajat
- 507 mii lei
-32% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 32% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 483 mii | 422 mii | 474 mii | 696 mii | 583 mii | 649 mii | 621 mii | 879 mii | 746 mii | 507 mii |
| Venituri totale | 484 mii | 424 mii | 474 mii | 695 mii | 583 mii | 649 mii | 626 mii | 880 mii | 747 mii | 508 mii |
| Cheltuieli totale | 383 mii | 483 mii | 457 mii | 682 mii | 567 mii | 625 mii | 604 mii | 806 mii | 709 mii | 479 mii |
| Profit / pierdere brută | 101 mii | -59 mii | 16 mii | 13 mii | 16 mii | 24 mii | 22 mii | 74 mii | 38 mii | 29 mii |
| Profit / pierdere netă | 89 mii | -66 mii | 12 mii | 5.902 | 10 mii | 18 mii | 17 mii | 66 mii | 22 mii | 20 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.411 | 1.411 | 4.772 | 66 mii | 68 mii | 66 mii | 66 mii | 76 mii | 44 mii | 24 mii |
| Active circulante | 226 mii | 193 mii | 220 mii | 331 mii | 267 mii | 268 mii | 204 mii | 294 mii | 285 mii | 230 mii |
| din care stocuri | 28 mii | 43 mii | 60 mii | 74 mii | 102 mii | 97 mii | 102 mii | 116 mii | 127 mii | 118 mii |
| creanțe | 140 mii | 81 mii | 66 mii | 204 mii | 142 mii | 126 mii | 95 mii | 145 mii | 141 mii | 103 mii |
| casa și conturi la bănci | 57 mii | 69 mii | 94 mii | 54 mii | 24 mii | 46 mii | 6.869 | 33 mii | 17 mii | 9.409 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 18 mii | 30 mii | 48 mii | 31 mii | 70 mii | 74 mii | 103 mii | 181 mii |
| Datorii | 123 mii | 157 mii | 193 mii | 372 mii | 318 mii | 282 mii | 241 mii | 277 mii | 286 mii | 270 mii |
| Capitaluri proprii | 104 mii | 38 mii | 49 mii | 55 mii | 66 mii | 83 mii | 100 mii | 166 mii | 146 mii | 166 mii |
| din care capital subscris vărsat | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 69 din 107 în județul Ilfov și locul 817 din 1.287 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4672 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice.
Firme similare din județul Ilfov
- NEW TIRES POINT SRL · Popești Leordeni555 mii lei · 1 ang.
- XPRESS YOURSELF S.R.L. · Otopeni553 mii lei · 2 ang.
- ECOTIR LKW SRL · Chiajna532 mii lei · 2 ang.
- PMC PROTECT INDUSTRIES S.R.L. · Bragadiru528 mii lei · 0 ang.
- ROMIVA PARTS & EQUIPMENTS S.R.L. · Popești Leordeni502 mii lei · 1 ang.
- EUROSTAR GRUP INVEST SRL · Pantelimon470 mii lei · 1 ang.
- HIGHTECH OIL SRL · Bragadiru460 mii lei · 0 ang.
- SAPO INTERMED S.R.L. · Manolache (com. Glina)460 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4672 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Întrebări frecvente despre PNEUFAN SRL
Care este CUI-ul firmei PNEUFAN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PNEUFAN SRL este 29592644, iar codul de TVA este RO29592644. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001162239, iar codul EUID este ROONRC.J2017001162239.
Unde are sediul PNEUFAN SRL?
Sediul social al firmei PNEUFAN SRL este în ȘCOLII, Loc. Buftea, Oraș Buftea, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PNEUFAN SRL?
Activitatea principală a firmei PNEUFAN SRL este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice”, cod CAEN 4672. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PNEUFAN SRL?
PNEUFAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 martie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PNEUFAN SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PNEUFAN SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Buftea sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PNEUFAN SRL?
În 2025, PNEUFAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 507 mii lei și un profit net de 20 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PNEUFAN SRL plătitoare de TVA?
Da. PNEUFAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 februarie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.