PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL
OBAIE, Oraș Bragadiru, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 480 mii lei, profit net 129 mii lei, 1 angajați.
Despre PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL
PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 august 2016 cu numărul J2016010306407 și codul unic de înregistrare (CUI) 36383667, cu sediul în Bragadiru, județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 480 mii lei (+49% față de 2024), un profit net de 129 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 101 mii lei la 480 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2024 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 36383667
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016010306407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 august 2016
- EUID
- ROONRC.J2016010306407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.09.2024
din 01.09.2024
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 480 mii lei
- Profit net
- 129 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 206 mii lei
- Datorii
- 211 mii lei
- Active totale
- 417 mii lei
- Marjă netă
- 26,9%
- Cifră / angajat
- 480 mii lei
+49% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 46 mii | 76 mii | 91 mii | 94 mii | 113 mii | 101 mii | 163 mii | 160 mii | 322 mii | 480 mii |
| Venituri totale | 46 mii | 76 mii | 91 mii | 94 mii | 113 mii | 101 mii | 163 mii | 160 mii | 322 mii | 480 mii |
| Cheltuieli totale | 9.255 | 18 mii | 27 mii | 23 mii | 20 mii | 98 mii | 63 mii | 79 mii | 185 mii | 342 mii |
| Profit / pierdere brută | 37 mii | 57 mii | 64 mii | 71 mii | 92 mii | 3.140 | 100 mii | 81 mii | 136 mii | 137 mii |
| Profit / pierdere netă | 36 mii | 55 mii | 61 mii | 68 mii | 89 mii | 2.249 | 98 mii | 79 mii | 132 mii | 129 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 0 | — | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.270 | 1.033 | — | — | — | — | — | 4.965 | 2.998 | 170 mii |
| Active circulante | 35 mii | 89 mii | 144 mii | 75 mii | 91 mii | 94 mii | 100 mii | 85 mii | 196 mii | 247 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 300 | 0 | 0 |
| creanțe | 22 mii | 54 mii | 94 mii | 42 mii | 65 mii | 71 mii | 90 mii | 56 mii | 105 mii | 212 mii |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 36 mii | 49 mii | 33 mii | 27 mii | 23 mii | 10 mii | 28 mii | 91 mii | 34 mii |
| Cheltuieli în avans | 105 | 170 | 125 | — | — | — | — | 0 | 0 | 500 |
| Datorii | 693 | 2.329 | 455 | 6.368 | 1.818 | 2.421 | 1.878 | 3.222 | 66 mii | 211 mii |
| Venituri în avans | — | 5.730 | — | — | — | — | — | 7.500 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 36 mii | 82 mii | 143 mii | 69 mii | 90 mii | 92 mii | 98 mii | 79 mii | 133 mii | 206 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 250 din 771 în județul Ilfov și locul 4.733 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Ilfov
- ACROSS CONSULTING SERVICES S.R.L. · Petrești (com. Corbeanca)485 mii lei · 1 ang.
- DVIO PROIECT SRL · Buftea484 mii lei · 1 ang.
- MIRAVIEW PROFESSIONAL FIRE SAFETY S.R.L. · Roșu (com. Chiajna)483 mii lei · 1 ang.
- BAHARI SOL S.R.L. · Glina480 mii lei · 1 ang.
- VANVISION CONSTRUCTION MANAGEMENT S.R.L. · Roșu (com. Chiajna)479 mii lei · 1 ang.
- E-PARTNERS S.R.L. · Voluntari477 mii lei · 0 ang.
- TEHNODEN CONSULTING SRL · Popești Leordeni477 mii lei · 1 ang.
- PROFX BUILDING DESIGN SRL · Voluntari474 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL este 36383667, iar codul de TVA este RO36383667. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016010306407, iar codul EUID este ROONRC.J2016010306407.
Unde are sediul PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL este în OBAIE, Oraș Bragadiru, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL?
PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 august 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bragadiru sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL?
În 2025, PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 480 mii lei și un profit net de 129 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. PLUS OPTICONS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2024 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.