Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA34 ani pe piață

PIUS SRL

CUI 1755288J01/778/1992

Str. CLUJULUI, Loc. Teiuș, Oraș Teiuș, Alba

În 2025: cifra de afaceri 907 mii lei, profit net 720 lei, 3 angajați.

Despre PIUS SRL

PIUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 1992 cu numărul J01/778/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 1755288, cu sediul în Teiuș, județul Alba. Activitatea principală este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie” (cod CAEN 4332). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 907 mii lei (-34% față de 2024), un profit net de 720 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 523 mii lei la 907 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1996.

Date de identificare

CUI
1755288
Nr. Registrul Comerțului
J01/778/1992
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 iunie 1992
EUID
ROONRC.J01/778/1992
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.1996

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
907 mii lei

-34% față de 2024

Profit net
720 lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
239 mii lei
Datorii
366 mii lei
Active totale
605 mii lei
Marjă netă
0,1%
Cifră / angajat
302 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 34% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 678.712 lei; profit net 6.382 lei20162017: cifra de afaceri 606.814 lei; profit net 3.063 lei20172018: cifra de afaceri 683.861 lei; profit net 16.405 lei20182019: cifra de afaceri 580.554 lei; profit net 2.569 lei20192020: cifra de afaceri 671.446 lei; profit net 3.931 lei20202021: cifra de afaceri 523.232 lei; profit net 2.387 lei20212022: cifra de afaceri 1.025.694 lei; profit net 29.184 lei20222023: cifra de afaceri 932.497 lei; profit net 10.651 lei20232024: cifra de afaceri 1.381.390 lei; pierdere netă 33.084 lei20242025: cifra de afaceri 907.184 lei; profit net 720 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă679 mii607 mii684 mii581 mii671 mii523 mii1 mil932 mii1,4 mil907 mii
Venituri totale680 mii607 mii684 mii581 mii672 mii523 mii1 mil932 mii1,4 mil907 mii
Cheltuieli totale668 mii598 mii661 mii572 mii661 mii516 mii987 mii914 mii1,4 mil906 mii
Profit / pierdere brută11 mii8.94523 mii8.37511 mii7.25339 mii19 mii4.214980
Profit / pierdere netă6.3823.06316 mii2.5693.9312.38729 mii11 mii-33 mii720
Număr mediu de angajați2323233333
Active imobilizate139 mii130 mii126 mii119 mii113 mii107 mii102 mii96 mii91 mii86 mii
Active circulante313 mii360 mii361 mii327 mii345 mii418 mii567 mii591 mii500 mii519 mii
din care stocuri41 mii57 mii64 mii121 mii106 mii157 mii219 mii196 mii115 mii154 mii
creanțe238 mii293 mii249 mii189 mii188 mii219 mii321 mii328 mii348 mii307 mii
casa și conturi la bănci34 mii9.87248 mii17 mii51 mii42 mii27 mii67 mii37 mii58 mii
Datorii249 mii284 mii265 mii221 mii229 mii294 mii409 mii417 mii353 mii366 mii
Capitaluri proprii203 mii206 mii222 mii225 mii229 mii231 mii260 mii271 mii238 mii239 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 16 din 64 în județul Alba și locul 610 din 2.868 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie.

Firme similare din județul Alba

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
  • 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
  • 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Întrebări frecvente despre PIUS SRL

Care este CUI-ul firmei PIUS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PIUS SRL este 1755288, iar codul de TVA este RO1755288. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J01/778/1992, iar codul EUID este ROONRC.J01/778/1992.

Unde are sediul PIUS SRL?

Sediul social al firmei PIUS SRL este în Str. CLUJULUI, Loc. Teiuș, Oraș Teiuș, Alba, județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PIUS SRL?

Activitatea principală a firmei PIUS SRL este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie”, cod CAEN 4332. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PIUS SRL?

PIUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 1992, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PIUS SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PIUS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Teiuș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are PIUS SRL?

În 2025, PIUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 907 mii lei și un profit net de 720 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PIUS SRL plătitoare de TVA?

Da. PIUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.

Explorează