PIONIER SOFTWARE SRL
BUCIUM, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 454 mii lei, profit net 287 mii lei, 0 angajați.
Despre PIONIER SOFTWARE SRL
PIONIER SOFTWARE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 2016 cu numărul J2016002024225 și codul unic de înregistrare (CUI) 36514746, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie” (cod CAEN 7210). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 454 mii lei (+18% față de 2024), un profit net de 287 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 315 mii lei la 454 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023.
Date de identificare
- CUI
- 36514746
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016002024225
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 septembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016002024225
- Cod poștal
- 700285
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.02.2023
reactivat 21.09.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 454 mii lei
- Profit net
- 287 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 288 mii lei
- Datorii
- 34 mii lei
- Active totale
- 322 mii lei
- Marjă netă
- 63,2%
+18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 315 mii | 1,8 mil | 385 mii | 454 mii |
| Venituri totale | 315 mii | 1,8 mil | 404 mii | 466 mii |
| Cheltuieli totale | 32 mii | 176 mii | 186 mii | 133 mii |
| Profit / pierdere brută | 282 mii | 1,7 mil | 218 mii | 333 mii |
| Profit / pierdere netă | 279 mii | 1,7 mil | 185 mii | 287 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 0 |
| Active imobilizate | 0 | 16 mii | 45 mii | 23 mii |
| Active circulante | 313 mii | 1,7 mil | 164 mii | 299 mii |
| din care stocuri | 0 | 3.908 | 0 | 0 |
| creanțe | 31 mii | 1 mil | 0 | 0 |
| casa și conturi la bănci | 282 mii | 700 mii | 164 mii | 299 mii |
| Datorii | 34 mii | 75 mii | 23 mii | 34 mii |
| Capitaluri proprii | 279 mii | 1,6 mil | 186 mii | 288 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 15 din 23 în județul Iași și locul 250 din 533 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7210 – Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie.
Firme similare din județul Iași
- MEDICALOGIC S.R.L. · Iași646 mii lei · 2 ang.
- INSTITUTUL DE CERCETĂRI BIOLOGICE IAȘI FILIALA A INCDSB BUCUREȘTI · Iași590 mii lei · 4 ang.
- CANCER RESEARCH 2016 SRL · Bârnova467 mii lei · 0 ang.
- ATUM MEDICAL RESEARCH & CONSULT S.R.L. · Iași420 mii lei · 1 ang.
- PROTOTECH RESEARCH S.R.L. · Vorovești (com. Miroslava)278 mii lei · 1 ang.
- EUFUNDS HUB S.R.L. · Popricani190 mii lei · 0 ang.
- 3P-PREGĂTIRE-PERFORMANȚĂ-PROGRES SRL · Iași188 mii lei · 1 ang.
- IKIZUKA S.R.L. · Valea Lupului112 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7210 – Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
- 7410 Activități de design specializat
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre PIONIER SOFTWARE SRL
Care este CUI-ul firmei PIONIER SOFTWARE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PIONIER SOFTWARE SRL este 36514746, iar codul de TVA este RO36514746. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016002024225, iar codul EUID este ROONRC.J2016002024225.
Unde are sediul PIONIER SOFTWARE SRL?
Sediul social al firmei PIONIER SOFTWARE SRL este în BUCIUM, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700285, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PIONIER SOFTWARE SRL?
Activitatea principală a firmei PIONIER SOFTWARE SRL este „Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie”, cod CAEN 7210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PIONIER SOFTWARE SRL?
PIONIER SOFTWARE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PIONIER SOFTWARE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PIONIER SOFTWARE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PIONIER SOFTWARE SRL?
În 2025, PIONIER SOFTWARE SRL a raportat o cifră de afaceri de 454 mii lei și un profit net de 287 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PIONIER SOFTWARE SRL plătitoare de TVA?
Da. PIONIER SOFTWARE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.