PINUS NIGRA SRL
Sat Mădăraș, Comuna Mădăraș, Harghita
În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 228 lei.
Despre PINUS NIGRA SRL
PINUS NIGRA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 ianuarie 2008 cu numărul J19/67/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23131005, cu sediul în Mădăraș, județul Harghita. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate” (cod CAEN 4776). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 228 lei. Între 2016 și 2018, cifra de afaceri a scăzut (de la 123 mii lei la 40 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 23131005
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/67/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 ianuarie 2008
- EUID
- ROONRC.J19/67/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- — lei
- Pierdere netă
- 228 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -137 mii lei
- Datorii
- 337 mii lei
- Active totale
- 200 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (168%); fără venituri raportate în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 123 mii | 164 mii | 40 mii | — | — | — | — | — |
| Venituri totale | 143 mii | 168 mii | 40 mii | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 149 mii | 198 mii | 65 mii | 1.950 | — | — | — | 228 |
| Profit / pierdere brută | -6.634 | -30 mii | -25 mii | -1.950 | 0 | 0 | 0 | -228 |
| Profit / pierdere netă | -8.056 | -32 mii | -25 mii | -1.950 | 0 | 0 | 0 | -228 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 1 | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 246 mii | 213 mii | 203 mii | 200 mii | 201 mii | 200 mii | 201 mii | 200 mii |
| din care stocuri | 235 mii | 203 mii | 192 mii | 190 mii | 192 mii | 190 mii | 190 mii | 190 mii |
| creanțe | 10 mii | 10 mii | 11 mii | 11 mii | 8.224 | 11 mii | 11 mii | 11 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.279 | 20 | 146 | — | — | — | — | — |
| Cheltuieli în avans | 933 | 933 | 933 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 324 mii | 324 mii | 338 mii | 337 mii | 337 mii | 337 mii | 337 mii | 337 mii |
| Capitaluri proprii | -78 mii | -109 mii | -135 mii | -137 mii | -137 mii | -137 mii | -137 mii | -137 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Harghita
- JOSKA FENYO KOM S.R.L. · Odorheiu Secuiesc33 mii lei · 0 ang.
- HARMAT VIRÁG S.R.L. · Nădejdea (com. Mihăileni)21 mii lei · 0 ang.
- PETRA - JOHANNA TOTAL S.R.L. · Băile Tușnad13 mii lei · 1 ang.
- MESEVIRAG S.R.L. · Morăreni (com. Lupeni)0 lei · 0 ang.
- HAGNE'S GARDEN SRL · Miercurea Ciuc0 lei · 0 ang.
- MARKILLA SRL · Odorheiu Secuiesc0 lei · 1 ang.
- EUROTINPREST-DMC SRL · Misentea (com. Leliceni)0 lei · 0 ang.
- FURU-SHOP S.R.L. · Plăiesii De Jos0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 19.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4776 – Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Întrebări frecvente despre PINUS NIGRA SRL
Care este CUI-ul firmei PINUS NIGRA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PINUS NIGRA SRL este 23131005. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/67/2008, iar codul EUID este ROONRC.J19/67/2008.
Unde are sediul PINUS NIGRA SRL?
Sediul social al firmei PINUS NIGRA SRL este în Sat Mădăraș, Comuna Mădăraș, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PINUS NIGRA SRL?
Activitatea principală a firmei PINUS NIGRA SRL este „Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate”, cod CAEN 4776. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PINUS NIGRA SRL?
PINUS NIGRA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 ianuarie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PINUS NIGRA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0720 *** 617). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PINUS NIGRA SRL?
În 2025, PINUS NIGRA SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 228 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PINUS NIGRA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, PINUS NIGRA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/23131005API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din Mădăraș
- Firme cu CAEN 4776 din județul Harghita
- CAEN 4776 – Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- Top firme din județul Harghita
- Firme noi din județul Harghita
- Compară PINUS NIGRA SRL cu alte firme