PINTI. PROD. SRL
GÂRLENI, bl. C78, sc. 1, et. 2, ap. 5, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 263 mii lei, pierdere netă 147 mii lei, 2 angajați.
Despre PINTI. PROD. SRL
PINTI. PROD. SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 2013 cu numărul J2013010827402 și codul unic de înregistrare (CUI) 32188914, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Acoperirea metalelor” (cod CAEN 2551). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 263 mii lei (-16% față de 2024), o pierdere netă de 147 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 261 mii lei la 263 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 32188914
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013010827402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 august 2013
- EUID
- ROONRC.J2013010827402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.07.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 263 mii lei
- Pierdere netă
- 147 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -117 mii lei
- Datorii
- 517 mii lei
- Active totale
- 401 mii lei
- Marjă netă
- -55,8%
- Cifră / angajat
- 131 mii lei
-16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (129%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 161 mii | 184 mii | 330 mii | 257 mii | 247 mii | 261 mii | 318 mii | 316 mii | 314 mii | 263 mii |
| Venituri totale | 161 mii | 184 mii | 330 mii | 257 mii | 252 mii | 264 mii | 319 mii | 368 mii | 317 mii | 309 mii |
| Cheltuieli totale | 143 mii | 221 mii | 215 mii | 281 mii | 236 mii | 232 mii | 260 mii | 353 mii | 394 mii | 451 mii |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | -36 mii | 115 mii | -24 mii | 16 mii | 32 mii | 59 mii | 15 mii | -77 mii | -142 mii |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | -38 mii | 112 mii | -27 mii | 13 mii | 30 mii | 55 mii | 11 mii | -81 mii | -147 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 5 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 72 mii | 72 mii | 85 mii | 77 mii | 28 mii | 16 mii | 2.050 | 420 mii | 287 mii | 252 mii |
| Active circulante | 57 mii | 50 mii | 159 mii | 113 mii | 105 mii | 118 mii | 154 mii | 215 mii | 200 mii | 147 mii |
| din care stocuri | 14 mii | 20 mii | 49 mii | 15 mii | 11 mii | 1.666 | — | — | 318 | — |
| creanțe | 31 mii | 28 mii | 12 mii | 60 mii | 46 mii | 45 mii | 36 mii | 20 mii | 25 mii | 39 mii |
| casa și conturi la bănci | 12 mii | 1.936 | 98 mii | 39 mii | 47 mii | 71 mii | 119 mii | 195 mii | 175 mii | 108 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 5.000 | 5.000 | — | — | 39 mii | 2.000 |
| Datorii | 113 mii | 159 mii | 170 mii | 143 mii | 123 mii | 94 mii | 57 mii | 524 mii | 496 mii | 517 mii |
| Capitaluri proprii | 16 mii | -38 mii | 74 mii | 47 mii | 14 mii | 44 mii | 100 mii | 111 mii | 30 mii | -117 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 14 în județul București și locul 111 din 141 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2551 – Acoperirea metalelor.
Firme similare din județul București
- ECMG TECH S.R.L. · București Sector 6943 mii lei · 4 ang.
- COLOR XP S.R.L. · București Sector 3909 mii lei · 11 ang.
- PRODACT METAL COLOR SRL · București Sector 3624 mii lei · 5 ang.
- EALUMINIU S.R.L. · București Sector 1442 mii lei · 2 ang.
- SILVER ACOPERIRI SRL · București Sector 3303 mii lei · 5 ang.
- PLASMAMETAL SERVICES S.R.L. · București Sector 6116 mii lei · 1 ang.
- IDEAL COLOR METAL S.R.L. · București Sector 349 mii lei · 1 ang.
- DIVERS COLOR PAINT S.R.L. · București Sector 30 lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2551 – Acoperirea metalelor
- 2551 Acoperirea metalelor
Întrebări frecvente despre PINTI. PROD. SRL
Care este CUI-ul firmei PINTI. PROD. SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PINTI. PROD. SRL este 32188914, iar codul de TVA este RO32188914. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013010827402, iar codul EUID este ROONRC.J2013010827402.
Unde are sediul PINTI. PROD. SRL?
Sediul social al firmei PINTI. PROD. SRL este în GÂRLENI, bl. C78, sc. 1, et. 2, ap. 5, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PINTI. PROD. SRL?
Activitatea principală a firmei PINTI. PROD. SRL este „Acoperirea metalelor”, cod CAEN 2551.
Când a fost înființată PINTI. PROD. SRL?
PINTI. PROD. SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PINTI. PROD. SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PINTI. PROD. SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PINTI. PROD. SRL?
În 2025, PINTI. PROD. SRL a raportat o cifră de afaceri de 263 mii lei și o pierdere netă de 147 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PINTI. PROD. SRL plătitoare de TVA?
Da. PINTI. PROD. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.