PHARMA CARE EXPERT SRL
IZBICENI, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 861 mii lei, profit net 73 mii lei, 1 angajați.
Despre PHARMA CARE EXPERT SRL
PHARMA CARE EXPERT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 decembrie 2016 cu numărul J2016016080402 și codul unic de înregistrare (CUI) 36815650, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale” (cod CAEN 4646). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 861 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 73 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 689 mii lei la 861 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 mai 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 36815650
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016016080402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 decembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016016080402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 04.05.2017
din 04.05.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 861 mii lei
- Profit net
- 73 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 191 mii lei
- Datorii
- 167 mii lei
- Active totale
- 358 mii lei
- Marjă netă
- 8,5%
- Cifră / angajat
- 861 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 47% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 28 mii | 245 mii | 351 mii | 641 mii | 689 mii | 421 mii | 558 mii | 822 mii | 861 mii |
| Venituri totale | 28 mii | 255 mii | 352 mii | 641 mii | 699 mii | 429 mii | 558 mii | 822 mii | 861 mii |
| Cheltuieli totale | 36 mii | 205 mii | 308 mii | 545 mii | 645 mii | 395 mii | 514 mii | 691 mii | 779 mii |
| Profit / pierdere brută | -7.686 | 49 mii | 45 mii | 96 mii | 55 mii | 34 mii | 44 mii | 131 mii | 82 mii |
| Profit / pierdere netă | -8.059 | 47 mii | 41 mii | 90 mii | 49 mii | 30 mii | 39 mii | 111 mii | 73 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | 3.965 | 6.104 | 2.879 | 296 | — | — |
| Active circulante | 5.673 | 157 mii | 178 mii | 198 mii | 363 mii | 294 mii | 226 mii | 280 mii | 358 mii |
| din care stocuri | — | 43 mii | 95 mii | 131 mii | 132 mii | 146 mii | 149 mii | 160 mii | 207 mii |
| creanțe | 1.773 | 78 mii | 69 mii | 42 mii | 73 mii | 72 mii | 54 mii | 61 mii | 119 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.900 | 36 mii | 14 mii | 26 mii | 157 mii | 76 mii | 23 mii | 59 mii | 32 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 219 | 303 | 868 | 740 | 620 | 501 | 33 | 2 |
| Datorii | 14 mii | 118 mii | 101 mii | 74 mii | 192 mii | 267 mii | 158 mii | 163 mii | 167 mii |
| Capitaluri proprii | -7.975 | 39 mii | 78 mii | 129 mii | 178 mii | 30 mii | 69 mii | 118 mii | 191 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 421 din 635 în județul București și locul 859 din 1.411 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale.
Firme similare din județul București
- ROMINKO SA · București Sector 4891 mii lei · 2 ang.
- INNPALLIA SRL · București Sector 5888 mii lei · 1 ang.
- DEPOMEDICAL PHARMA S.R.L. · București Sector 5877 mii lei · 2 ang.
- BESPOKE AESTHETICS S.R.L. · București Sector 3873 mii lei · 4 ang.
- AXIS INTEGRATOR SRL · București Sector 3841 mii lei · 2 ang.
- RADERO PERFECT PHARMA SRL · București Sector 3839 mii lei · 3 ang.
- MRAKONIA TRADING SRL · București Sector 2825 mii lei · 2 ang.
- LENZER S.R.L. · București Sector 4825 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 5210 Depozitări
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Întrebări frecvente despre PHARMA CARE EXPERT SRL
Care este CUI-ul firmei PHARMA CARE EXPERT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PHARMA CARE EXPERT SRL este 36815650, iar codul de TVA este RO36815650. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016016080402, iar codul EUID este ROONRC.J2016016080402.
Unde are sediul PHARMA CARE EXPERT SRL?
Sediul social al firmei PHARMA CARE EXPERT SRL este în IZBICENI, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PHARMA CARE EXPERT SRL?
Activitatea principală a firmei PHARMA CARE EXPERT SRL este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale”, cod CAEN 4646. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PHARMA CARE EXPERT SRL?
PHARMA CARE EXPERT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 decembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PHARMA CARE EXPERT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PHARMA CARE EXPERT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PHARMA CARE EXPERT SRL?
În 2025, PHARMA CARE EXPERT SRL a raportat o cifră de afaceri de 861 mii lei și un profit net de 73 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PHARMA CARE EXPERT SRL plătitoare de TVA?
Da. PHARMA CARE EXPERT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 mai 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.