PETRE METAL CONSTRUCT SRL
FĂRĂOANI, Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 92 mii lei, profit net 15 mii lei, 1 angajați.
Despre PETRE METAL CONSTRUCT SRL
PETRE METAL CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2016 cu numărul J4/227/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35633358, cu sediul în Faraoani, județul Bacău. Activitatea principală este „Operațiuni de mecanică generală” (cod CAEN 2562). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 92 mii lei (-35% față de 2024), un profit net de 15 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 161 mii lei la 92 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35633358
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/227/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 februarie 2016
- EUID
- ROONRC.J4/227/2016
- Cod poștal
- 607170
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 92 mii lei
- Profit net
- 15 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -1.368 lei
- Datorii
- 15 mii lei
- Active totale
- 14 mii lei
- Marjă netă
- 16,5%
- Cifră / angajat
- 92 mii lei
-35% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (110%); cifra de afaceri a scăzut cu 35% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 51 mii | 29 mii | 103 mii | 94 mii | 76 mii | 161 mii | 147 mii | 229 mii | 142 mii | 92 mii |
| Venituri totale | 51 mii | 29 mii | 103 mii | 96 mii | 101 mii | 162 mii | 156 mii | 229 mii | 142 mii | 92 mii |
| Cheltuieli totale | 820 | 1.853 | 2.208 | 33 mii | 46 mii | 61 mii | 70 mii | 127 mii | 137 mii | 76 mii |
| Profit / pierdere brută | 50 mii | 27 mii | 101 mii | 62 mii | 54 mii | 101 mii | 86 mii | 102 mii | 4.588 | 16 mii |
| Profit / pierdere netă | 49 mii | 26 mii | 98 mii | 60 mii | 52 mii | 99 mii | 84 mii | 100 mii | 3.384 | 15 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
| Active circulante | 49 mii | 75 mii | 174 mii | 149 mii | 54 mii | 106 mii | 90 mii | 122 mii | 17 mii | 14 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 254 |
| creanțe | — | — | — | — | 24 mii | 714 | 33 mii | 101 mii | — | 5.000 |
| casa și conturi la bănci | 49 mii | 75 mii | 174 mii | 149 mii | 30 mii | 106 mii | 57 mii | 21 mii | 17 mii | 8.723 |
| Datorii | 486 | 328 | 1.800 | 16 mii | 858 | 6.784 | 5.547 | 22 mii | 11 mii | 15 mii |
| Capitaluri proprii | 49 mii | 75 mii | 172 mii | 133 mii | 53 mii | 100 mii | 84 mii | 100 mii | 5.840 | -1.368 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 17 din 21 în județul Bacău și locul 528 din 714 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2562 – Operațiuni de mecanică generală.
Firme similare din județul Bacău
- CELMAT IMPORT-EXPORT SRL · Bacău91 mii lei · 0 ang.
- MADIRON PRESTSERV S.R.L. · Răcăuți (com. Buciumi)51 mii lei · 0 ang.
- MARCHIDAN RO SRL S.R.L. · Valea Seacă (com. Nicolae Bălcescu)20 mii lei · 0 ang.
- MARIMEC MIHĂILĂ SRL · Bacău6.600 lei · 0 ang.
- MIRAMAR METAL SRL · Bacău0 lei · 0 ang.
- MONTIPREST SRL · Bacău0 lei · 2 ang.
- K-ALY TRANSPORT SRL · Onești0 lei · 0 ang.
- ROBERTGARAGE LIMITED S.R.L. · Moinești0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2562 – Operațiuni de mecanică generală
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2562 Operațiuni de mecanică generală
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Întrebări frecvente despre PETRE METAL CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei PETRE METAL CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PETRE METAL CONSTRUCT SRL este 35633358. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/227/2016, iar codul EUID este ROONRC.J4/227/2016.
Unde are sediul PETRE METAL CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei PETRE METAL CONSTRUCT SRL este în FĂRĂOANI, Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău, județul Bacău, cod poștal 607170, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PETRE METAL CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei PETRE METAL CONSTRUCT SRL este „Operațiuni de mecanică generală”, cod CAEN 2562. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PETRE METAL CONSTRUCT SRL?
PETRE METAL CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PETRE METAL CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PETRE METAL CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Faraoani sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PETRE METAL CONSTRUCT SRL?
În 2025, PETRE METAL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 92 mii lei și un profit net de 15 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PETRE METAL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, PETRE METAL CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.