PET INSTAL CONSTRUCT SRL
Orion, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 63 mii lei, 1 angajați.
Despre PET INSTAL CONSTRUCT SRL
PET INSTAL CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 decembrie 2003 cu numărul J06/771/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15960258, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-46% față de 2024), un profit net de 63 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 537 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 septembrie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 15960258
- Nr. Registrul Comerțului
- J06/771/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 decembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J06/771/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 25.09.2017
reactivat 11.09.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 63 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1 mil lei
- Datorii
- 413 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 6%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
-46% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 46% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 23 mii | 117 mii | 199 mii | 138 mii | 266 mii | 537 mii | 1,1 mil | 2,2 mil | 2 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 23 mii | 117 mii | 199 mii | 138 mii | 266 mii | 537 mii | 1,1 mil | 2,2 mil | 2 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 18 mii | 97 mii | 168 mii | 122 mii | 216 mii | 452 mii | 956 mii | 2,1 mil | 1,3 mil | 983 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.936 | 20 mii | 31 mii | 16 mii | 50 mii | 85 mii | 183 mii | 109 mii | 633 mii | 75 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.240 | 17 mii | 29 mii | 12 mii | 42 mii | 81 mii | 173 mii | 66 mii | 545 mii | 63 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 4.032 | — | — | — | — | 4.096 | 6.776 | 5.466 | 52 mii | 89 mii |
| Active circulante | 59 mii | 136 mii | 184 mii | 191 mii | 249 mii | 436 mii | 729 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,3 mil |
| din care stocuri | — | 10 mii | 33 mii | 63 mii | 83 mii | 152 mii | 212 mii | 253 mii | — | 255 mii |
| creanțe | 54 mii | 119 mii | 149 mii | 129 mii | 166 mii | 278 mii | 486 mii | 811 mii | 1,5 mil | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 5.529 | 7.231 | 2.737 | -35 | 237 | 4.696 | 30 mii | 71 mii | 115 mii | 8.036 |
| Datorii | 47 mii | 103 mii | 122 mii | 118 mii | 133 mii | 243 mii | 398 mii | 737 mii | 732 mii | 413 mii |
| Capitaluri proprii | 16 mii | 33 mii | 62 mii | 73 mii | 116 mii | 197 mii | 338 mii | 404 mii | 949 mii | 1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 20 din 90 în județul Bistrița-Năsăud și locul 1.863 din 9.073 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- SOLAR BĂLĂJAN DANIEL FOTOVOLTAIC S.R.L. · Târlisua1,2 mil lei · 3 ang.
- AQUA POMPE S.R.L. · Bistrița1,1 mil lei · 1 ang.
- MTR TEHNIC SRL · Bistrița1,1 mil lei · 2 ang.
- LAGUNA AIRBUS INSTAL SRL · Beclean952 mii lei · 1 ang.
- LENCO VDL PROIECT S.R.L. · Cepari (com. Dumitra)860 mii lei · 2 ang.
- FRIENDS HOME INSTAL S.R.L. · Feldru762 mii lei · 2 ang.
- GEOCALDURA S.R.L. · Corvinești (com. Matei)761 mii lei · 2 ang.
- TERMO HAN INSTAL BN S.R.L. · Tiha Bârgăului668 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre PET INSTAL CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei PET INSTAL CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PET INSTAL CONSTRUCT SRL este 15960258, iar codul de TVA este RO15960258. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J06/771/2003, iar codul EUID este ROONRC.J06/771/2003.
Unde are sediul PET INSTAL CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei PET INSTAL CONSTRUCT SRL este în Orion, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PET INSTAL CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei PET INSTAL CONSTRUCT SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PET INSTAL CONSTRUCT SRL?
PET INSTAL CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 decembrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PET INSTAL CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 937). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PET INSTAL CONSTRUCT SRL?
În 2025, PET INSTAL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 63 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PET INSTAL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. PET INSTAL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 septembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.