Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare9 ani pe piață

PERFECT CUTTING SRL

CUI 38066975J23/4170/2017

LIBERTĂȚII, Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov

În 2025: cifra de afaceri 443 mii lei, profit net 130 mii lei.

Despre PERFECT CUTTING SRL

PERFECT CUTTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 august 2017 cu numărul J23/4170/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 38066975, cu sediul în Glina, județul Ilfov. Activitatea principală este „Legătorie și servicii conexe” (cod CAEN 1814). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 443 mii lei (+56% față de 2024), un profit net de 130 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 322 mii lei la 443 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 octombrie 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
38066975
Nr. Registrul Comerțului
J23/4170/2017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 august 2017
EUID
ROONRC.J23/4170/2017
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 17.10.2017

TVA la încasare
Da

din 01.04.2018

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
443 mii lei

+56% față de 2024

Profit net
130 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
341 mii lei
Datorii
196 mii lei
Active totale
537 mii lei
Marjă netă
29,4%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii2017: cifra de afaceri 22.413 lei; profit net 12.407 lei20172018: cifra de afaceri 114.731 lei; profit net 21.034 lei20182019: cifra de afaceri 244.529 lei; profit net 37.374 lei20192020: cifra de afaceri 208.427 lei; profit net 10.676 lei20202021: cifra de afaceri 321.705 lei; profit net 5.240 lei20212022: cifra de afaceri 286.504 lei; profit net 75.615 lei20222023: cifra de afaceri 271.300 lei; profit net 60.299 lei20232024: cifra de afaceri 284.122 lei; profit net 102.288 lei20242025: cifra de afaceri 442.793 lei; profit net 130.388 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă22 mii115 mii245 mii208 mii322 mii287 mii271 mii284 mii443 mii
Venituri totale22 mii115 mii245 mii209 mii322 mii287 mii272 mii284 mii450 mii
Cheltuieli totale9.78290 mii200 mii192 mii308 mii203 mii201 mii164 mii291 mii
Profit / pierdere brută13 mii24 mii45 mii17 mii14 mii83 mii71 mii121 mii160 mii
Profit / pierdere netă12 mii21 mii37 mii11 mii5.24076 mii60 mii102 mii130 mii
Număr mediu de angajați1111—————
Active imobilizate13 mii9.8186.2472.677———8.19213 mii
Active circulante24 mii81 mii171 mii185 mii243 mii287 mii315 mii396 mii521 mii
din care stocuri——11 mii32 mii29 mii51 mii34 mii44 mii39 mii
creanțe22 mii12 mii138 mii102 mii180 mii130 mii136 mii129 mii262 mii
casa și conturi la bănci1.91368 mii22 mii51 mii34 mii107 mii145 mii223 mii219 mii
Cheltuieli în avans————2.8442.8442.8442.8442.844
Datorii25 mii57 mii106 mii106 mii159 mii128 mii95 mii82 mii196 mii
Capitaluri proprii13 mii34 mii71 mii82 mii87 mii163 mii223 mii325 mii341 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 7 în județul Ilfov și locul 41 din 139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1814 – Legătorie și servicii conexe.

Firme similare din județul Ilfov

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1814 – Legătorie și servicii conexe

  • 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
  • 1729 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Întrebări frecvente despre PERFECT CUTTING SRL

Care este CUI-ul firmei PERFECT CUTTING SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PERFECT CUTTING SRL este 38066975, iar codul de TVA este RO38066975. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/4170/2017, iar codul EUID este ROONRC.J23/4170/2017.

Unde are sediul PERFECT CUTTING SRL?

Sediul social al firmei PERFECT CUTTING SRL este în LIBERTĂȚII, Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PERFECT CUTTING SRL?

Activitatea principală a firmei PERFECT CUTTING SRL este „Legătorie și servicii conexe”, cod CAEN 1814. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PERFECT CUTTING SRL?

PERFECT CUTTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 august 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PERFECT CUTTING SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PERFECT CUTTING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Glina sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are PERFECT CUTTING SRL?

În 2025, PERFECT CUTTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 443 mii lei și un profit net de 130 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PERFECT CUTTING SRL plătitoare de TVA?

Da. PERFECT CUTTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 octombrie 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează