PENTAVI FOREST SRL
Cetatea Arcina, Sat Polovragi, Comuna Polovragi, Gorj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 774 mii lei, profit net 6.894 lei, 4 angajați.
Despre PENTAVI FOREST SRL
PENTAVI FOREST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2011 cu numărul J2011000055187 și codul unic de înregistrare (CUI) 27977431, cu sediul în Polovragi, județul Gorj. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 774 mii lei (-57% față de 2024), un profit net de 6.894 lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 660 mii lei la 774 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 27977431
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000055187
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 februarie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000055187
- Cod poștal
- 217365
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 28.03.2016
reactivat 24.03.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Novaci
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 774 mii lei
- Profit net
- 6.894 lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 2 mil lei
- Datorii
- 19 mii lei
- Active totale
- 2,7 mil lei
- Marjă netă
- 0,9%
- Cifră / angajat
- 194 mii lei
-57% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 57% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 331 mii | 247 mii | 374 mii | 699 mii | 485 mii | 660 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 774 mii |
| Venituri totale | 398 mii | 247 mii | 374 mii | 704 mii | 503 mii | 661 mii | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 265 mii | 241 mii | 266 mii | 348 mii | 277 mii | 472 mii | 771 mii | 980 mii | 1,1 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 133 mii | 5.468 | 108 mii | 356 mii | 226 mii | 189 mii | 372 mii | 712 mii | 775 mii | 8.216 |
| Profit / pierdere netă | 129 mii | 3.004 | 104 mii | 349 mii | 221 mii | 182 mii | 361 mii | 697 mii | 724 mii | 6.894 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | — | — | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 |
| Active imobilizate | 142 mii | 166 mii | 300 mii | 554 mii | 949 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 2,5 mil |
| Active circulante | 98 mii | 68 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 773 mii | 309 mii | 670 mii | 829 mii | 561 mii | 172 mii |
| din care stocuri | 3.200 | 5.569 | 4.007 | 5.973 | 6.603 | 18 mii | 133 mii | 11 mii | 12 mii | 30 mii |
| creanțe | 1.610 | 11 mii | 954 mii | 1 mil | 618 mii | 39 mii | 90 mii | 17 mii | 101 mii | 40 mii |
| casa și conturi la bănci | 93 mii | 52 mii | 121 mii | 97 mii | 149 mii | 252 mii | 447 mii | 801 mii | 448 mii | 102 mii |
| Datorii | 86 mii | 205 mii | 351 mii | 213 mii | 125 mii | 42 mii | 55 mii | 30 mii | 145 mii | 19 mii |
| Venituri în avans | — | — | 898 mii | 1 mil | 898 mii | 898 mii | 786 mii | 763 mii | 740 mii | 717 mii |
| Capitaluri proprii | 155 mii | 28 mii | 129 mii | 478 mii | 699 mii | 882 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 35 din 95 în județul Gorj și locul 1.368 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Gorj
- ISULOR TRANS SRL · Dobrița (com. Runcu)938 mii lei · 4 ang.
- NOV EXTRA COMPANY SRL · Sat Pociovaliștea, Oraș Novaci937 mii lei · 3 ang.
- BIOCAMIADI FOREST SRL · Vaidei (com. Stănești)887 mii lei · 3 ang.
- LEM LUCAS WOOD SRL · Budieni (com. Scoarta)867 mii lei · 4 ang.
- SKOGMAN SPECIALIST S.R.L. · Șomănești (com. Telești)862 mii lei · 2 ang.
- TANBOGLUCA FOREST S.R.L. · Tismana826 mii lei · 6 ang.
- YSTANDU FOREST PREST S.R.L. · Jupânești715 mii lei · 3 ang.
- POLOVARI PREST SRL · Polovragi679 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre PENTAVI FOREST SRL
Care este CUI-ul firmei PENTAVI FOREST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PENTAVI FOREST SRL este 27977431, iar codul de TVA este RO27977431. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000055187, iar codul EUID este ROONRC.J2011000055187.
Unde are sediul PENTAVI FOREST SRL?
Sediul social al firmei PENTAVI FOREST SRL este în Cetatea Arcina, Sat Polovragi, Comuna Polovragi, Gorj, județul Gorj, cod poștal 217365, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PENTAVI FOREST SRL?
Activitatea principală a firmei PENTAVI FOREST SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PENTAVI FOREST SRL?
PENTAVI FOREST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PENTAVI FOREST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 475). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PENTAVI FOREST SRL?
În 2025, PENTAVI FOREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 774 mii lei și un profit net de 6.894 lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PENTAVI FOREST SRL plătitoare de TVA?
Da. PENTAVI FOREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.