Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA10 ani pe piață

PCS-MADCOM GRUP SRL

CUI 35804822J2016001090238

București, Sat Orăști, Comuna Frumușani, Călărași

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 17,1 mil lei, profit net 505 mii lei, 10 angajați.

Despre PCS-MADCOM GRUP SRL

PCS-MADCOM GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 martie 2016 cu numărul J2016001090238 și codul unic de înregistrare (CUI) 35804822, cu sediul în Orăști (com. Frumușani), județul Călărași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 17,1 mil lei (+77% față de 2024), un profit net de 505 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,9 mil lei la 17,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 septembrie 2016.

Date de identificare

CUI
35804822
Nr. Registrul Comerțului
J2016001090238
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 martie 2016
EUID
ROONRC.J2016001090238
Cod poștal
917100

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 28.09.2016

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Budeşti

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
17,1 mil lei

+77% față de 2024

Profit net
505 mii lei
Angajați (medie)
10
Capitaluri proprii
1,3 mil lei
Datorii
10,2 mil lei
Active totale
11,6 mil lei
Marjă netă
3%
Cifră / angajat
1,7 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil20 mil2016: cifra de afaceri 389.878 lei; profit net 16.598 lei20162017: cifra de afaceri 4.163.294 lei; profit net 1.070.238 lei20172018: cifra de afaceri 14.763.864 lei; profit net 1.967.162 lei20182019: cifra de afaceri 12.150.178 lei; profit net 833.229 lei20192020: cifra de afaceri 9.260.812 lei; profit net 833.801 lei20202021: cifra de afaceri 5.949.274 lei; profit net 250.084 lei20212022: cifra de afaceri 5.674.783 lei; profit net 73.719 lei20222023: cifra de afaceri 7.375.719 lei; profit net 38.805 lei20232024: cifra de afaceri 9.665.232 lei; profit net 254.324 lei20242025: cifra de afaceri 17.060.629 lei; profit net 504.738 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă390 mii4,2 mil14,8 mil12,2 mil9,3 mil5,9 mil5,7 mil7,4 mil9,7 mil17,1 mil
Venituri totale390 mii4,2 mil14,8 mil12,1 mil9,2 mil6,3 mil6,3 mil7,4 mil9,5 mil16,9 mil
Cheltuieli totale369 mii3 mil12,7 mil11,2 mil8,3 mil6 mil6,2 mil7,3 mil9,2 mil16,3 mil
Profit / pierdere brută21 mii1,2 mil2,1 mil962 mii932 mii295 mii85 mii59 mii308 mii588 mii
Profit / pierdere netă17 mii1,1 mil2 mil833 mii834 mii250 mii74 mii39 mii254 mii505 mii
Număr mediu de angajați1116—151517910810
Active imobilizate623943 mii910 mii990 mii879 mii765 mii530 mii1,2 mil1,5 mil3,2 mil
Active circulante450 mii2,8 mil3,5 mil4,8 mil4,8 mil3,7 mil2,8 mil3,5 mil6,7 mil8,4 mil
din care stocuri115 mii892 mii1,8 mil2,3 mil1,4 mil772 mii1,3 mil1,8 mil2,8 mil2,7 mil
creanțe332 mii1,9 mil1,6 mil2,1 mil3,1 mil2,3 mil1,2 mil1,4 mil2,9 mil5 mil
casa și conturi la bănci3.23566 mii77 mii430 mii289 mii704 mii344 mii283 mii931 mii769 mii
Cheltuieli în avans—————75 mii————
Datorii434 mii2,5 mil1,7 mil2,4 mil2,6 mil3,7 mil2,7 mil4 mil7,4 mil10,2 mil
Venituri în avans—————491 mii226 mii180 mii——
Provizioane—147 mii310 mii570 mii192 mii—————
Capitaluri proprii17 mii1,1 mil2,4 mil2,9 mil2,9 mil371 mii444 mii483 mii838 mii1,3 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200100 mii100 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 182 în județul Călărași și locul 799 din 19.569 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Călărași

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
  • 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Întrebări frecvente despre PCS-MADCOM GRUP SRL

Care este CUI-ul firmei PCS-MADCOM GRUP SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PCS-MADCOM GRUP SRL este 35804822, iar codul de TVA este RO35804822. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016001090238, iar codul EUID este ROONRC.J2016001090238.

Unde are sediul PCS-MADCOM GRUP SRL?

Sediul social al firmei PCS-MADCOM GRUP SRL este în București, Sat Orăști, Comuna Frumușani, Călărași, Orăști (com. Frumușani), județul Călărași, cod poștal 917100, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PCS-MADCOM GRUP SRL?

Activitatea principală a firmei PCS-MADCOM GRUP SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 39 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PCS-MADCOM GRUP SRL?

PCS-MADCOM GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 martie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PCS-MADCOM GRUP SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PCS-MADCOM GRUP SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Orăști (com. Frumușani) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are PCS-MADCOM GRUP SRL?

În 2025, PCS-MADCOM GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 17,1 mil lei și un profit net de 505 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PCS-MADCOM GRUP SRL plătitoare de TVA?

Da. PCS-MADCOM GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 septembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează