Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

PAUL SPEDITION SRL

CUI 20572651J23/71/2007

Str. 1 DECEMBRIE 1918, Sat Dărăști-Ilfov, Comuna Dărăști-Ilfov, Ilfov

În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 428 mii lei, 1 angajați.

Despre PAUL SPEDITION SRL

PAUL SPEDITION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 ianuarie 2007 cu numărul J23/71/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 20572651, cu sediul în Dărăști-Ilfov, județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule” (cod CAEN 4531). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (+88% față de 2024), un profit net de 428 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 284 mii lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 februarie 2007.

Date de identificare

CUI
20572651
Nr. Registrul Comerțului
J23/71/2007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 ianuarie 2007
EUID
ROONRC.J23/71/2007
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 02.02.2007

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1 mil lei

+88% față de 2024

Profit net
428 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
431 mii lei
Datorii
69 mii lei
Active totale
500 mii lei
Marjă netă
41,8%
Cifră / angajat
1 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 14% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 208.711 lei; profit net 76.286 lei20162017: cifra de afaceri 281.270 lei; pierdere netă 19.768 lei20172018: cifra de afaceri 283.460 lei; pierdere netă 77.260 lei20182019: cifra de afaceri 252.515 lei; profit net 31.356 lei20192020: cifra de afaceri 253.205 lei; profit net 21.077 lei20202021: cifra de afaceri 283.635 lei; profit net 71.899 lei20212022: cifra de afaceri 372.210 lei; profit net 56.913 lei20222023: cifra de afaceri 341.517 lei; profit net 25.557 lei20232024: cifra de afaceri 543.537 lei; profit net 88.643 lei20242025: cifra de afaceri 1.023.922 lei; profit net 427.974 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă209 mii281 mii283 mii253 mii253 mii284 mii372 mii342 mii544 mii1 mil
Venituri totale209 mii281 mii284 mii256 mii253 mii337 mii373 mii342 mii544 mii1 mil
Cheltuieli totale129 mii297 mii358 mii220 mii230 mii263 mii313 mii313 mii444 mii570 mii
Profit / pierdere brută80 mii-16 mii-74 mii36 mii24 mii75 mii60 mii29 mii100 mii454 mii
Profit / pierdere netă76 mii-20 mii-77 mii31 mii21 mii72 mii57 mii26 mii89 mii428 mii
Număr mediu de angajați1121211111
Active imobilizate559-962-2.48334 mii124 mii87 mii89 mii107 mii541 mii248 mii
Active circulante154 mii121 mii105 mii195 mii54 mii56 mii159 mii123 mii146 mii252 mii
din care stocuri——————22 mii4.31061015 mii
creanțe42 mii65 mii68 mii39 mii49 mii28 mii55 mii22 mii92 mii224 mii
casa și conturi la bănci112 mii56 mii36 mii155 mii4.78128 mii82 mii97 mii53 mii13 mii
Cheltuieli în avans15 mii35 mii31 mii31 mii——————
Datorii61 mii66 mii122 mii217 mii114 mii6.70956 mii47 mii416 mii69 mii
Capitaluri proprii108 mii89 mii11 mii43 mii64 mii136 mii193 mii183 mii271 mii431 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 14 din 36 în județul Ilfov și locul 163 din 577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4531 – Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule.

Firme similare din județul Ilfov

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4531 – Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre PAUL SPEDITION SRL

Care este CUI-ul firmei PAUL SPEDITION SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PAUL SPEDITION SRL este 20572651, iar codul de TVA este RO20572651. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/71/2007, iar codul EUID este ROONRC.J23/71/2007.

Unde are sediul PAUL SPEDITION SRL?

Sediul social al firmei PAUL SPEDITION SRL este în Str. 1 DECEMBRIE 1918, Sat Dărăști-Ilfov, Comuna Dărăști-Ilfov, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PAUL SPEDITION SRL?

Activitatea principală a firmei PAUL SPEDITION SRL este „Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule”, cod CAEN 4531.

Când a fost înființată PAUL SPEDITION SRL?

PAUL SPEDITION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 ianuarie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PAUL SPEDITION SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 021). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PAUL SPEDITION SRL?

În 2025, PAUL SPEDITION SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 428 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PAUL SPEDITION SRL plătitoare de TVA?

Da. PAUL SPEDITION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 februarie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează