PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L.
HOREA, Loc. Oțelu Roșu, Oraș Oțelu Roșu, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 294 mii lei, profit net 18 mii lei.
Despre PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L.
PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iunie 2022 cu numărul J2022001736298 și codul unic de înregistrare (CUI) 46348896, cu sediul în Oțelu Roșu, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 294 mii lei (+389% față de 2024), un profit net de 18 mii lei. Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2.850 lei la 294 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2023.
Date de identificare
- CUI
- 46348896
- Nr. Registrul Comerțului
- J2022001736298
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 iunie 2022
- EUID
- ROONRC.J2022001736298
- Cod poștal
- 325700
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 25.09.2026
din 01.04.2023
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Oţelu Roşu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 294 mii lei
- Profit net
- 18 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 521 mii lei
- Datorii
- 319 mii lei
- Active totale
- 395 mii lei
- Marjă netă
- 6%
+389% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.850 | 380 mii | 60 mii | 294 mii |
| Venituri totale | 75 mii | 1 mil | 239 mii | 312 mii |
| Cheltuieli totale | 72 mii | 566 mii | 202 mii | 289 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.821 | 474 mii | 37 mii | 23 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.792 | 470 mii | 30 mii | 18 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 5 | — |
| Active imobilizate | 19 mii | 56 mii | 26 mii | 8.333 |
| Active circulante | 487 mii | 360 mii | 352 mii | 386 mii |
| creanțe | 124 mii | 360 mii | 355 mii | 355 mii |
| casa și conturi la bănci | 363 mii | 641 | -2.628 | 31 mii |
| Datorii | 92 mii | 191 mii | 303 mii | 319 mii |
| Venituri în avans | 412 mii | -248 mii | -427 mii | -445 mii |
| Capitaluri proprii | 2.992 | 473 mii | 503 mii | 521 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 69 din 121 în județul Caraș-Severin și locul 11.166 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- RWS IMOBILIARE S.R.L. · Caransebeș314 mii lei · 1 ang.
- DRAGO CONS S.R.L. · Caransebeș314 mii lei · 2 ang.
- DRUM-POD-CONSTRUCT SRL · Caransebeș312 mii lei · 5 ang.
- CREATIV A.M.O. - ALX SRL · Reșița282 mii lei · 1 ang.
- ANI & NICOLETA ACTUAL CONS SRL · Scaiuș (com. Fârliug)281 mii lei · 1 ang.
- ALCEDO ATHIS SRL · Soceni (com. Ezeriș)268 mii lei · 1 ang.
- ZDC CONSTRUCT ZADACO S.R.L. · Bocșa267 mii lei · 1 ang.
- DANNYSIM DECO S.R.L. · Glimboca260 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L. este 46348896, iar codul de TVA este RO46348896. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2022001736298, iar codul EUID este ROONRC.J2022001736298.
Unde are sediul PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L. este în HOREA, Loc. Oțelu Roșu, Oraș Oțelu Roșu, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, cod poștal 325700, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L.?
PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iunie 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Oțelu Roșu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 294 mii lei și un profit net de 18 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. PASSIVE HOME CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.