PASIO SRL
XI, Sat Șag, Comuna Șag, Timiș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 8.151 lei.
Despre PASIO SRL
PASIO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2012 cu numărul J2012000123353 și codul unic de înregistrare (CUI) 29581050, cu sediul în Șag, județul Timiș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei” (cod CAEN 4771). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 8.151 lei. Între 2016 și 2020, cifra de afaceri a crescut (de la 102 mii lei la 138 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 29581050
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000123353
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 ianuarie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000123353
- Cod poștal
- 307395
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- — lei
- Pierdere netă
- 8.151 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -59 mii lei
- Datorii
- 203 mii lei
- Active totale
- 209 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii de 97% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 102 mii | 750 mii | 592 mii | 679 mii | 138 mii | — | — | — | — | — |
| Venituri totale | 102 mii | 753 mii | 592 mii | 680 mii | 156 mii | 28 mii | 73 mii | 24 | 17 mii | 14 mii |
| Cheltuieli totale | 63 mii | 567 mii | 585 mii | 593 mii | 198 mii | 48 mii | 91 mii | 5.015 | 18 mii | 23 mii |
| Profit / pierdere brută | 40 mii | 186 mii | 6.711 | 87 mii | -42 mii | -20 mii | -17 mii | -4.991 | -680 | -8.151 |
| Profit / pierdere netă | 37 mii | 178 mii | 802 | 81 mii | -44 mii | -20 mii | -17 mii | -4.991 | -680 | -8.151 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
| Active imobilizate | — | — | 91 mii | 62 mii | 35 mii | 0 | 2.996 | 96 mii | 80 mii | 65 mii |
| Active circulante | 53 mii | 196 mii | 213 mii | 265 mii | 303 mii | 330 mii | 122 mii | 152 mii | 152 mii | 144 mii |
| din care stocuri | 795 | 107 mii | 20 mii | 2.884 | 28 | 623 | 0 | 80 mii | 80 mii | 80 mii |
| creanțe | 577 | 12 mii | 27 mii | 63 mii | 107 mii | 70 mii | 55 mii | 30 mii | 27 mii | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 52 mii | 77 mii | 166 mii | 199 mii | 196 mii | 260 mii | 67 mii | 43 mii | 45 mii | 48 mii |
| Datorii | 72 mii | 36 mii | 182 mii | 133 mii | 381 mii | 320 mii | 205 mii | 204 mii | 203 mii | 203 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 73 mii | — | 94 mii | 80 mii | 65 mii |
| Capitaluri proprii | -19 mii | 159 mii | 122 mii | 195 mii | -43 mii | -63 mii | -80 mii | -50 mii | -50 mii | -59 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Timiș
- ADNANA-AL STYLE S.R.L. · Șag0 lei · 1 ang.
- GABOR PIȘTA SH S.R.L. · Timișoara0 lei · 0 ang.
- MARGOTIM SRL · Timișoara0 lei · 0 ang.
- BUTA INC. SRL-D · Timișoara0 lei · 0 ang.
- TYAND STYLE SRL · Lugoj0 lei · 0 ang.
- ROSA BELLA DRESS SRL · Dumbrăvița0 lei · 0 ang.
- SEREFLORIANA SRL · Timișoara0 lei · 0 ang.
- DEBORA COLLECTION SRL · Beregsău Mare (com. Săcălaz)0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 27027/301/202304.10.2023
cerere de valoare redusă 1032,77
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre PASIO SRL
Care este CUI-ul firmei PASIO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PASIO SRL este 29581050. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000123353, iar codul EUID este ROONRC.J2012000123353.
Unde are sediul PASIO SRL?
Sediul social al firmei PASIO SRL este în XI, Sat Șag, Comuna Șag, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307395, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PASIO SRL?
Activitatea principală a firmei PASIO SRL este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei”, cod CAEN 4771. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PASIO SRL?
PASIO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PASIO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 747). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PASIO SRL?
În 2025, PASIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 8.151 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PASIO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, PASIO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.