PASIACAR SRL
BISERICA SFÂNTUL ȘTEFAN, Sat Bălteni, Comuna Periș, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 601 mii lei, pierdere netă 33 mii lei, 1 angajați.
Despre PASIACAR SRL
PASIACAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 mai 2014 cu numărul J2014001438232 și codul unic de înregistrare (CUI) 33172428, cu sediul în Bălteni (com. Periș), județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă” (cod CAEN 7810). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 601 mii lei (-5% față de 2024), o pierdere netă de 33 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,7 mil lei la 601 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iunie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 33172428
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014001438232
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 mai 2014
- EUID
- ROONRC.J2014001438232
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 18.06.2014
din 18.06.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 601 mii lei
- Pierdere netă
- 33 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 2 mil lei
- Datorii
- 105 mii lei
- Active totale
- 2,1 mil lei
- Marjă netă
- -5,6%
- Cifră / angajat
- 601 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 200 mii | 101 mii | 408 mii | 207 mii | 135 mii | 1,7 mil | 1 mil | 2,7 mil | 629 mii | 601 mii |
| Venituri totale | 200 mii | 101 mii | 408 mii | 212 mii | 135 mii | 1,7 mil | 1 mil | 2,7 mil | 742 mii | 603 mii |
| Cheltuieli totale | 59 mii | 125 mii | 187 mii | 113 mii | 95 mii | 1,4 mil | 692 mii | 1,4 mil | 294 mii | 631 mii |
| Profit / pierdere brută | 141 mii | -24 mii | 220 mii | 98 mii | 40 mii | 267 mii | 318 mii | 1,3 mil | 448 mii | -28 mii |
| Profit / pierdere netă | 137 mii | -25 mii | 216 mii | 96 mii | 39 mii | 251 mii | 308 mii | 1,3 mil | 372 mii | -33 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 24 mii | 27 mii | 70 mii | 200 mii | 168 mii | 266 mii | 232 mii | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,8 mil |
| Active circulante | 149 mii | 116 mii | 292 mii | 100 mii | 130 mii | 223 mii | 219 mii | 128 mii | 416 mii | 303 mii |
| din care stocuri | — | — | 25 | — | — | — | — | 840 | 237 | 1.215 |
| creanțe | 83 | 135 | 1.360 | 1.629 | 4.582 | 148 | 3.135 | 44 mii | 6.909 | 142 mii |
| casa și conturi la bănci | 149 mii | 116 mii | 291 mii | 98 mii | 126 mii | 223 mii | 216 mii | 83 mii | 409 mii | 159 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 920 | 920 | 1.134 | 1.422 | 1.257 | 1.490 | 1.415 |
| Datorii | 12 mii | 5.971 | 8.279 | 88 mii | 73 mii | 71 mii | 40 mii | 41 mii | 138 mii | 105 mii |
| Capitaluri proprii | 162 mii | 137 mii | 354 mii | 213 mii | 226 mii | 420 mii | 412 mii | 1,7 mil | 2 mil | 2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 25 din 104 în județul Ilfov și locul 378 din 1.587 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7810 – Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă.
Firme similare din județul Ilfov
- 3G COMMERCE S.R.L. · Dobroești682 mii lei · 10 ang.
- PHYLLIS MANAGEMENT S.R.L. · Bragadiru645 mii lei · 0 ang.
- ONE STAFF S.R.L. · Ștefăneștii De Jos599 mii lei · 2 ang.
- M&M AEROJOB SRL · Roșu (com. Chiajna)548 mii lei · 3 ang.
- CONCEPT HAVANA S.R.L. · 1 Decembrie513 mii lei · 1 ang.
- EMPEROR SOURCING SERVICES SRL · Tunari503 mii lei · 0 ang.
- WISE PRO HR S.R.L. · Chitila501 mii lei · 0 ang.
- HR CONNECT PRO S.R.L. · Dudu (com. Chiajna)497 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7810 – Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Întrebări frecvente despre PASIACAR SRL
Care este CUI-ul firmei PASIACAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PASIACAR SRL este 33172428, iar codul de TVA este RO33172428. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014001438232, iar codul EUID este ROONRC.J2014001438232.
Unde are sediul PASIACAR SRL?
Sediul social al firmei PASIACAR SRL este în BISERICA SFÂNTUL ȘTEFAN, Sat Bălteni, Comuna Periș, Ilfov, Bălteni (com. Periș), județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PASIACAR SRL?
Activitatea principală a firmei PASIACAR SRL este „Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă”, cod CAEN 7810. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PASIACAR SRL?
PASIACAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 mai 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PASIACAR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PASIACAR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bălteni (com. Periș) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PASIACAR SRL?
În 2025, PASIACAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 601 mii lei și o pierdere netă de 33 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PASIACAR SRL plătitoare de TVA?
Da. PASIACAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iunie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.