PASCAL SRL
Str. MERILOR, Municipiul Brașov, Brașov
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 22,4 mil lei, profit net 2,9 mil lei, 121 angajați.
Despre PASCAL SRL
PASCAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2003 cu numărul J2003000347081 și codul unic de înregistrare (CUI) 15236620, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Alte activități poștale și de curier” (cod CAEN 5320). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 22,4 mil lei (+8% față de 2024), un profit net de 2,9 mil lei și 121 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 18,3 mil lei la 22,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15236620
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000347081
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 februarie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000347081
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 25.02.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 22,4 mil lei
- Profit net
- 2,9 mil lei
- Angajați (medie)
- 121
- Capitaluri proprii
- 2,9 mil lei
- Datorii
- 4,6 mil lei
- Active totale
- 7,4 mil lei
- Marjă netă
- 12,9%
- Cifră / angajat
- 185 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 61% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,3 mil | 9,2 mil | 11,3 mil | 13,4 mil | 15,9 mil | 18,3 mil | 18,6 mil | 20,7 mil | 20,7 mil | 22,4 mil |
| Venituri totale | 7,3 mil | 9,2 mil | 11,3 mil | 13,4 mil | 15,9 mil | 18,3 mil | 18,7 mil | 21,2 mil | 20,8 mil | 22,4 mil |
| Cheltuieli totale | 6,3 mil | 8,1 mil | 10,2 mil | 11,4 mil | 13 mil | 13,8 mil | 16,1 mil | 19,4 mil | 19,3 mil | 19 mil |
| Profit / pierdere brută | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 2 mil | 2,9 mil | 4,4 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 3,4 mil |
| Profit / pierdere netă | 861 mii | 975 mii | 962 mii | 1,7 mil | 2,6 mil | 3,8 mil | 2,2 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 2,9 mil |
| Număr mediu de angajați | 149 | 169 | 187 | 195 | 193 | 168 | 155 | 148 | 133 | 121 |
| Active imobilizate | 1,6 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 3,5 mil | 4,4 mil | 4,5 mil | 3,8 mil | 2,8 mil | 2,2 mil |
| Active circulante | 406 mii | 461 mii | 508 mii | 1,6 mil | 2,9 mil | 3,5 mil | 6,1 mil | 3,2 mil | 3,7 mil | 4,9 mil |
| din care stocuri | 442 | 1.736 | 1.247 | 1.202 | 106 mii | 15 mii | 10 mii | 15 mii | 25 mii | 22 mii |
| creanțe | 2.829 | 3.141 | 224 mii | 748 mii | 1,3 mil | 2,5 mil | 3,7 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 4,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 402 mii | 456 mii | 283 mii | 873 mii | 1,5 mil | 1 mil | 2,4 mil | 883 mii | 1,1 mil | 712 mii |
| Cheltuieli în avans | 52 mii | 81 mii | 92 mii | 110 mii | 95 mii | 181 mii | 263 mii | 410 mii | 207 mii | 358 mii |
| Datorii | 1,3 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 3,9 mil | 4,2 mil | 8,7 mil | 6 mil | 5,4 mil | 4,6 mil |
| Capitaluri proprii | 829 mii | 984 mii | 962 mii | 1,7 mil | 2,6 mil | 3,8 mil | 2,2 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 2,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 139 în județul Brașov și locul 20 din 3.969 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5320 – Alte activități poștale și de curier.
Firme similare din județul Brașov
- RIDE IT S.R.L. · Brașov11,9 mil lei · 56 ang.
- SAO DELIVERY S.R.L. · Brașov8,7 mil lei · 5 ang.
- GENERAL POST S.R.L. · Făgăraș6,2 mil lei · 19 ang.
- MASLOG SOLUTIONS SRL · Brașov4,9 mil lei · 29 ang.
- A.W.P. PROJECT S.R.L. · Feldioara4,7 mil lei · 84 ang.
- KAMIRO INTERNATIONAL SRL · Feldioara3,9 mil lei · 6 ang.
- KRONSTADT DEVELOPMENT SRL · Brașov3,5 mil lei · 31 ang.
- ALLENTEAM S.R.L. · Brașov3,4 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 234 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 13646/3/2026/a601.10.2026
alte cereri Obiectiuni la Raportul asupra cauzelor (Solantis Neptun SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 5864/99/2012/a2728.09.2026
contestaţie
Curtea de Apel Iasi · Recurs · Faliment · calitate: Intimat creditor
- 13646/3/2026/a514.09.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.masurii adm.judiciar materializate prin notificarea 1682/2.9.2026 (Certion SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 9800/333/202620.08.2026
validare poprire
Judecătoria Vaslui · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 39113/3/2023/a317.08.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împ. măsurii cuprinsă în raportul de activitate publicat în BPI 20025/10.08.2026 (SNTGN TRANSGAZ SA)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2917/3/2026/a1614.08.2026
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor impotriva hot.adunarii creditorilor din 05.08.2026 (DGRFP AFP S3)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2917/3/2026/a505.08.2026
contestaţie creanţe la tabelul preliminar (PASCAL FLORIN ANDREI)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Contestator
- 26736/301/2026/a103.08.2026
îndreptare eroare materială
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Petent
- 16198/3/202428.07.2026
actiune in raspundere delictuala
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Civil · calitate: Apelant Pârât
- 30801/245/202624.07.2026
infracţiuni la alte legi speciale confiscare speciala (art. 549 indice 1 NCPP)
Judecătoria Iasi · Fond · Penal · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5320 – Alte activități poștale și de curier
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Întrebări frecvente despre PASCAL SRL
Care este CUI-ul firmei PASCAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PASCAL SRL este 15236620, iar codul de TVA este RO15236620. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000347081, iar codul EUID este ROONRC.J2003000347081.
Unde are sediul PASCAL SRL?
Sediul social al firmei PASCAL SRL este în Str. MERILOR, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PASCAL SRL?
Activitatea principală a firmei PASCAL SRL este „Alte activități poștale și de curier”, cod CAEN 5320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PASCAL SRL?
PASCAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PASCAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 228). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PASCAL SRL?
În 2025, PASCAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 22,4 mil lei și un profit net de 2,9 mil lei, cu 121 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PASCAL SRL plătitoare de TVA?
Da. PASCAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.