PARTIUM ACCOUNT SRL
Unirii, ap. 2, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 5.500 lei, pierdere netă 440 lei.
Despre PARTIUM ACCOUNT SRL
PARTIUM ACCOUNT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2012 cu numărul J2012000500307 și codul unic de înregistrare (CUI) 30430190, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5.500 lei (+22% față de 2024), o pierdere netă de 440 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 27 mii lei la 5.500 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 30430190
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000500307
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iulie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000500307
- Cod poștal
- 440057
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5.500 lei
- Pierdere netă
- 440 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 30 mii lei
- Datorii
- 5.803 lei
- Active totale
- 35 mii lei
- Marjă netă
- -8%
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 25 mii | 22 mii | 16 mii | 26 mii | 64 mii | 27 mii | 6.000 | 6.500 | 4.500 | 5.500 |
| Venituri totale | 25 mii | 22 mii | 16 mii | 26 mii | 64 mii | 27 mii | 6.000 | 6.500 | 4.500 | 5.500 |
| Cheltuieli totale | 23 mii | 25 mii | 3.631 | 3.558 | 3.225 | 5.624 | 2.499 | 3.265 | 3.727 | 5.940 |
| Profit / pierdere brută | 1.570 | -3.257 | 12 mii | 23 mii | 61 mii | 21 mii | 3.501 | 3.235 | 773 | -440 |
| Profit / pierdere netă | 1.044 | -3.723 | 12 mii | 22 mii | 57 mii | 22 mii | 3.412 | 2.717 | 197 | -440 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 0 | — | — | — | — | 0 | — | — |
| Active imobilizate | 1.423 | 1.128 | 834 | 540 | 245 | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Active circulante | 14 mii | 18 mii | 20 mii | 29 mii | 63 mii | 54 mii | 45 mii | 33 mii | 34 mii | 35 mii |
| din care stocuri | 650 | — | 322 | 472 | 852 | 852 | 380 | 380 | 380 | 380 |
| creanțe | 12 mii | 18 mii | 14 mii | 27 mii | 49 mii | 51 mii | 33 mii | 29 mii | 29 mii | 34 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.930 | 42 | 5.846 | 1.580 | 13 mii | 2.179 | 12 mii | 3.476 | 4.551 | 1.194 |
| Datorii | 4.744 | 11 mii | 1.971 | 2.060 | 4.693 | 1.097 | 1.264 | 3.524 | 4.219 | 5.803 |
| Capitaluri proprii | 11 mii | 7.386 | 19 mii | 28 mii | 58 mii | 52 mii | 44 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 151 din 155 în județul Satu Mare și locul 12.220 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Satu Mare
- POP CONTAB EXPERT S.R.L. · Tășnad4.400 lei · 1 ang.
- ECONT EXPERT 2014 SRL · Mărtinești (com. Odoreu)4.000 lei · 0 ang.
- ZIMCONTA S.R.L. · Ardud1.600 lei · 0 ang.
- INCONTA VERITAX S.R.L. · Carei1.500 lei · 0 ang.
- ANOMARIS CONT SRL · Satu Mare0 lei · 0 ang.
- ARICOLE S.R.L. · Satu Mare0 lei · 1 ang.
- BETTER FINANCE S.R.L. · Satu Mare0 lei · 0 ang.
- CARMEXPERT 2021 S.R.L. · Satu Mare0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Întrebări frecvente despre PARTIUM ACCOUNT SRL
Care este CUI-ul firmei PARTIUM ACCOUNT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PARTIUM ACCOUNT SRL este 30430190. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000500307, iar codul EUID este ROONRC.J2012000500307.
Unde are sediul PARTIUM ACCOUNT SRL?
Sediul social al firmei PARTIUM ACCOUNT SRL este în Unirii, ap. 2, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 440057, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PARTIUM ACCOUNT SRL?
Activitatea principală a firmei PARTIUM ACCOUNT SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920.
Când a fost înființată PARTIUM ACCOUNT SRL?
PARTIUM ACCOUNT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PARTIUM ACCOUNT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 352). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PARTIUM ACCOUNT SRL?
În 2025, PARTIUM ACCOUNT SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.500 lei și o pierdere netă de 440 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PARTIUM ACCOUNT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, PARTIUM ACCOUNT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.