Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

PARMEN IMPEX SRL

CUI 17004120J2004001845323

LOC.RASINARI, Sat Rășinari, Comuna Rășinari, Sibiu

În 2025: cifra de afaceri 7,2 mil lei, profit net 1,5 mil lei, 7 angajați.

Despre PARMEN IMPEX SRL

PARMEN IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 decembrie 2004 cu numărul J2004001845323 și codul unic de înregistrare (CUI) 17004120, cu sediul în Rășinari, județul Sibiu. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc” (cod CAEN 4649). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,2 mil lei (+2% față de 2024), un profit net de 1,5 mil lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 6,1 mil lei la 7,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 decembrie 2004.

Date de identificare

CUI
17004120
Nr. Registrul Comerțului
J2004001845323
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 decembrie 2004
EUID
ROONRC.J2004001845323
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 07.12.2004

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
7,2 mil lei

+2% față de 2024

Profit net
1,5 mil lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
1,5 mil lei
Datorii
3 mil lei
Active totale
4,5 mil lei
Marjă netă
20,2%
Cifră / angajat
1 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 67% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 6.086.437 lei; profit net 764.010 lei20162017: cifra de afaceri 7.175.829 lei; profit net 1.261.680 lei20172018: cifra de afaceri 7.322.211 lei; profit net 1.154.409 lei20182019: cifra de afaceri 6.683.717 lei; profit net 936.733 lei20192020: cifra de afaceri 5.757.613 lei; profit net 820.664 lei20202021: cifra de afaceri 6.080.962 lei; profit net 873.507 lei20212022: cifra de afaceri 5.237.983 lei; profit net 488.514 lei20222023: cifra de afaceri 6.398.047 lei; profit net 865.411 lei20232024: cifra de afaceri 7.074.817 lei; profit net 1.536.258 lei20242025: cifra de afaceri 7.209.600 lei; profit net 1.455.751 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă6,1 mil7,2 mil7,3 mil6,7 mil5,8 mil6,1 mil5,2 mil6,4 mil7,1 mil7,2 mil
Venituri totale6,1 mil7,2 mil7,3 mil6,7 mil5,8 mil6,2 mil5,3 mil6,5 mil7,4 mil7,4 mil
Cheltuieli totale5,2 mil5,7 mil6 mil5,6 mil4,8 mil5,2 mil4,7 mil5,5 mil5,6 mil5,7 mil
Profit / pierdere brută905 mii1,5 mil1,4 mil1,1 mil970 mii1 mil563 mii1 mil1,8 mil1,7 mil
Profit / pierdere netă764 mii1,3 mil1,2 mil937 mii821 mii874 mii489 mii865 mii1,5 mil1,5 mil
Număr mediu de angajați3343246667
Active imobilizate482 mii949 mii892 mii776 mii677 mii763 mii864 mii750 mii887 mii754 mii
Active circulante1 mil1,1 mil1,3 mil1,4 mil1,8 mil1,6 mil1,6 mil2,8 mil2,1 mil3,7 mil
din care stocuri242 mii185 mii193 mii147 mii200 mii336 mii536 mii384 mii355 mii532 mii
creanțe540 mii589 mii816 mii636 mii772 mii706 mii695 mii1,1 mil1,4 mil3 mil
casa și conturi la bănci231 mii315 mii316 mii647 mii809 mii598 mii371 mii1,3 mil424 mii200 mii
Cheltuieli în avans—————————1.655
Datorii563 mii591 mii436 mii710 mii668 mii160 mii2 mil2,2 mil958 mii3 mil
Capitaluri proprii933 mii1,4 mil1,8 mil1,5 mil1,8 mil2,2 mil489 mii1,4 mil2,1 mil1,5 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 23 în județul Sibiu și locul 228 din 1.492 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc.

Firme similare din județul Sibiu

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

  • 1712 Fabricarea hârtiei și cartonului
  • 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat

Întrebări frecvente despre PARMEN IMPEX SRL

Care este CUI-ul firmei PARMEN IMPEX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PARMEN IMPEX SRL este 17004120, iar codul de TVA este RO17004120. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001845323, iar codul EUID este ROONRC.J2004001845323.

Unde are sediul PARMEN IMPEX SRL?

Sediul social al firmei PARMEN IMPEX SRL este în LOC.RASINARI, Sat Rășinari, Comuna Rășinari, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PARMEN IMPEX SRL?

Activitatea principală a firmei PARMEN IMPEX SRL este „Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc”, cod CAEN 4649. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PARMEN IMPEX SRL?

PARMEN IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PARMEN IMPEX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 243). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PARMEN IMPEX SRL?

În 2025, PARMEN IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,2 mil lei și un profit net de 1,5 mil lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PARMEN IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da. PARMEN IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 decembrie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează