PARMADO CONSIMPEX SRL
B-dul LIBERTATII, bl. 2, sc. 2, ap. 9, Municipiul Reghin, Mureș
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 13 mil lei, profit net 238 mii lei, 21 angajați.
Despre PARMADO CONSIMPEX SRL
PARMADO CONSIMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 decembrie 1994 cu numărul J26/1461/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6669170, cu sediul în Reghin, județul Mureș. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 13 mil lei (+1064% față de 2024), un profit net de 238 mii lei și 21 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,6 mil lei la 13 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 6669170
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/1461/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J26/1461/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.1997
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 13 mil lei
- Profit net
- 238 mii lei
- Angajați (medie)
- 21
- Capitaluri proprii
- 182 mii lei
- Datorii
- 1,8 mil lei
- Active totale
- 2 mil lei
- Marjă netă
- 1,8%
- Cifră / angajat
- 619 mii lei
+1064% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 91% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,9 mil | 999 mii | 1,1 mil | 4,3 mil | 4,5 mil | 2,6 mil | 3,8 mil | 16,1 mil | 1,1 mil | 13 mil |
| Venituri totale | 3,9 mil | 999 mii | 1,6 mil | 4,3 mil | 4,7 mil | 3,2 mil | 4,1 mil | 15,7 mil | 9,6 mil | 5,2 mil |
| Cheltuieli totale | 4,7 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 3 mil | 3,8 mil | 13,4 mil | 7,9 mil | 4,9 mil |
| Profit / pierdere brută | -798 mii | -196 mii | 460 mii | 2,1 mil | 2,5 mil | 132 mii | 367 mii | 2,4 mil | 1,6 mil | 295 mii |
| Profit / pierdere netă | -798 mii | -196 mii | 444 mii | 2,1 mil | 2,4 mil | 103 mii | 327 mii | 2 mil | 1,4 mil | 238 mii |
| Număr mediu de angajați | 17 | 19 | 17 | 18 | 20 | 26 | 26 | 29 | 29 | 21 |
| Active imobilizate | 359 mii | 187 mii | 67 mii | 66 mii | 79 mii | 573 mii | 785 mii | 1 mil | 680 mii | 600 mii |
| Active circulante | 4 mil | 3,5 mil | 3,5 mil | 2,2 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 2,8 mil | 8 mil | 10 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | 146 mii | 148 mii | 160 mii | 178 mii | 188 mii | 933 mii | 791 mii | 1,3 mil | 8,1 mil | 1.406 |
| creanțe | 3,5 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,9 mil | 1,6 mil | 1,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 375 mii | 64 mii | 51 mii | 307 mii | 733 mii | 1,4 mil | 167 mii | 3,8 mil | 270 mii | 122 mii |
| Datorii | 5,1 mil | 4,6 mil | 4,1 mil | 1,6 mil | 897 mii | 2,7 mil | 3,2 mil | 6,7 mil | 8,1 mil | 1,8 mil |
| Capitaluri proprii | -760 mii | -956 mii | -512 mii | 648 mii | 2,4 mil | 1,7 mil | 360 mii | 2,3 mil | 2,5 mil | 182 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 198 în județul Mureș și locul 194 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Mureș
- MSD INSTALCONSTRUCT S.R.L. · Sîngeorgiu De Mureș11,4 mil lei · 20 ang.
- SABISOR SRL · Reghin10,3 mil lei · 27 ang.
- KATAN CONSULTING SRL · Târgu Mureș9,6 mil lei · 17 ang.
- OLTSPERA SRL · Sântana De Mureș8,3 mil lei · 22 ang.
- TROVAINSTAL SRL · Târgu Mureș8,1 mil lei · 23 ang.
- DELTATHERM SRL · Reghin7,5 mil lei · 21 ang.
- FIORD SRL · Târgu Mureș6,8 mil lei · 21 ang.
- MEROTIF SRL · Sântana De Mureș6,7 mil lei · 23 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 22 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 332/43/202603.08.2026
Plângere împotriva deciziei CNSC 2250/C61645/13.07.2026
Curtea de Apel Targumures · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 214/1371/202511.05.2026
litigiu privind achiziţiile publice
Curtea de Apel Targumures · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant Reclamant
- 193/1371/2025/a106.04.2026
abţinere - Litigiu privind achiziţiile publice
Tribunalul Mures · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 193/1371/202519.03.2026
litigiu privind achiziţiile publice DECLINARE
Tribunalul Mures · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 12/43/2026/a114.01.2026
reexaminare taxe de timbru
Curtea de Apel Targumures · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent Reclamant
- 12/43/202613.01.2026
litigiu privind achiziţiile publice
Curtea de Apel Targumures · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
- 4960/102/202510.12.2025
litigiu privind achiziţiile publice
Curtea de Apel Targumures · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant Reclamant
- 4961/102/202504.12.2025
litigiu privind achiziţiile publice
Curtea de Apel Targumures · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
- 214/1371/202525.11.2025
litigiu privind achiziţiile publice - DECLINAT
Tribunalul Mures · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 1135/102/2023/a307.11.2025
înlăturare omisiuni (art.279 NCPP)
Tribunalul Mures · Fond · Penal · calitate: Parte responsabilă civilmente
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre PARMADO CONSIMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei PARMADO CONSIMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PARMADO CONSIMPEX SRL este 6669170, iar codul de TVA este RO6669170. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/1461/1994, iar codul EUID este ROONRC.J26/1461/1994.
Unde are sediul PARMADO CONSIMPEX SRL?
Sediul social al firmei PARMADO CONSIMPEX SRL este în B-dul LIBERTATII, bl. 2, sc. 2, ap. 9, Municipiul Reghin, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PARMADO CONSIMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei PARMADO CONSIMPEX SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PARMADO CONSIMPEX SRL?
PARMADO CONSIMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PARMADO CONSIMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 972). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PARMADO CONSIMPEX SRL?
În 2025, PARMADO CONSIMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 13 mil lei și un profit net de 238 mii lei, cu 21 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PARMADO CONSIMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. PARMADO CONSIMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.