PARCUL CU PINI SRL
Str. GENERAL NICOLAE SOVA, Municipiul Moinești, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 304 mii lei, profit net 164 mii lei.
Despre PARCUL CU PINI SRL
PARCUL CU PINI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 1993 cu numărul J04/1319/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 4457189, cu sediul în Moinești, județul Bacău. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5610). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 304 mii lei (+32% față de 2024), un profit net de 164 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 157 mii lei la 304 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 4457189
- Nr. Registrul Comerțului
- J04/1319/1993
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 iulie 1993
- EUID
- ROONRC.J04/1319/1993
- Cod poștal
- 605400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.12.1993
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 304 mii lei
- Profit net
- 164 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 165 mii lei
- Datorii
- 60 mii lei
- Active totale
- 224 mii lei
- Marjă netă
- 54,1%
+32% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 187 mii | 127 mii | 173 mii | 103 mii | 191 mii | 157 mii | 74 mii | 133 mii | 230 mii | 304 mii |
| Venituri totale | 187 mii | 144 mii | 173 mii | 103 mii | 197 mii | 157 mii | 74 mii | 133 mii | 230 mii | 305 mii |
| Cheltuieli totale | 200 mii | 198 mii | 147 mii | 146 mii | 101 mii | 103 mii | 69 mii | 52 mii | 60 mii | 108 mii |
| Profit / pierdere brută | -13 mii | -55 mii | 25 mii | -43 mii | 96 mii | 54 mii | 5.285 | 81 mii | 170 mii | 197 mii |
| Profit / pierdere netă | -15 mii | -56 mii | 24 mii | -44 mii | 94 mii | 52 mii | 3.060 | 80 mii | 143 mii | 164 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 2 | 2 | 1 | 0 | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 128 mii | 134 mii | 132 mii | 130 mii | 128 mii | 125 mii | 125 mii | 123 mii | 130 mii | 163 mii |
| Active circulante | 204 mii | 125 mii | 147 mii | 90 mii | 167 mii | 221 mii | 111 mii | 74 mii | 54 mii | 61 mii |
| din care stocuri | 8.571 | 15 mii | 11 mii | 6.509 | 14 mii | 8.058 | 9.750 | 12 mii | 9.534 | 907 |
| creanțe | 194 mii | 110 mii | 106 mii | 82 mii | 46 mii | 48 mii | 59 mii | 10 mii | 10 mii | 6.940 |
| casa și conturi la bănci | 1.808 | -107 | 30 mii | 1.003 | 107 mii | 165 mii | 42 mii | 52 mii | 34 mii | 53 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.732 | 1.732 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 63 mii | 46 mii | 40 mii | 26 mii | 6.740 | 6.478 | 8.081 | 7.291 | 16 mii | 60 mii |
| Capitaluri proprii | 271 mii | 215 mii | 238 mii | 194 mii | 288 mii | 340 mii | 227 mii | 190 mii | 168 mii | 165 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Bacău
- COMPLEX PARCUL TRANDAFIRILOR S.R.L. · Bacău330 mii lei · 1 ang.
- ALE SCORPIONU S.R.L. · Sat Plopu, Oraș Dărmănești329 mii lei · 1 ang.
- MEGAMAR FOOD 8 S.R.L. · Bacău322 mii lei · 1 ang.
- MOCOFFETAIL S.R.L. · Dărmănești320 mii lei · 2 ang.
- DARILA DUM S.R.L. · Bacău294 mii lei · 1 ang.
- PDV VIC COM SRL · Nicolae Bălcescu289 mii lei · 1 ang.
- MULTIROYAL SRL · Bacău273 mii lei · 1 ang.
- ALDOMAR SRL · Bacău269 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 30.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5610 – Restaurante
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre PARCUL CU PINI SRL
Care este CUI-ul firmei PARCUL CU PINI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PARCUL CU PINI SRL este 4457189, iar codul de TVA este RO4457189. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J04/1319/1993, iar codul EUID este ROONRC.J04/1319/1993.
Unde are sediul PARCUL CU PINI SRL?
Sediul social al firmei PARCUL CU PINI SRL este în Str. GENERAL NICOLAE SOVA, Municipiul Moinești, Bacău, județul Bacău, cod poștal 605400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PARCUL CU PINI SRL?
Activitatea principală a firmei PARCUL CU PINI SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5610.
Când a fost înființată PARCUL CU PINI SRL?
PARCUL CU PINI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PARCUL CU PINI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 036). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PARCUL CU PINI SRL?
În 2025, PARCUL CU PINI SRL a raportat o cifră de afaceri de 304 mii lei și un profit net de 164 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PARCUL CU PINI SRL plătitoare de TVA?
Da. PARCUL CU PINI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/4457189API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.